Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - TurinTurambar

Sayfa: [1] 2
1
Filmler / Ynt: Hobbit Haberleri!
« : 12 Haziran 2013, 13:47:36 »
Beğendim fragmanı.Yine uzun bir süre heyecanlı bir bekleyiş bizi bekler.:)

2
Tartışma Platformu / Ynt: En iyi büyücü?
« : 11 Haziran 2013, 17:43:50 »
Gandalf ve Raistlin'de karar kıldım.İkisi arasından seçim yapmak gerekirse Ak Gandalf derdim.Kolay mı Maia olmak? :) Gerçi Sauron Maia ama Gandalf bilgeliğiyle kazandı.

3
Sinema / Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« : 01 Haziran 2013, 12:48:43 »
Fistful of Dollars

Normalde western izleyen biri değildim ama bu filmi izleyene kadar.Diğer filmleri de izleme isteği uyandırdı.Çok güzel bir film.Clint Eastwood karizmasıyla,oyunculuğuyla harika.

4
Müzik / Ynt: Şu anda ne dinliyorsunuz?
« : 12 Mayıs 2013, 14:25:54 »
Opeth-The Night And The Silent Water

5
Diğer Fantastik Eserler / Ynt: Gölgelerin Efendisi
« : 30 Nisan 2013, 20:34:15 »
8.kitaba kadar okumuştum.Başlarda gerçekten çok keyifliydi.Ama daha sonra sıkmaya başladı beni ve bıraktım.Gene de okumak isteyenler denesinler.

6
Müzik / Death
« : 07 Nisan 2013, 19:32:07 »

Death metal müziğin babası ilham kaynağı Death 1983 yılında 16 yaşındaki gitarist/vokalist Chuck Schuldiner, gitarist Rick Rozz ve baterist Barney 'Kam' Lee önderliğinde Amerika Florida kuruldu.Gurubun ilk adı MANTAS idi ama daha sonra DEATH adını aldılar. Grup Venom ve Slayer'dan etkilenmişti ama farklı birşey yapmak niyetindeydiler ve Chuck'ın sert vokalini kullanmaya karar verdiler. 1983-1987 yılları arasında " Death By Metal , Reign Of Terror, Back From The Dead, Infernal Death, Infernal Live, Mutilation" adlı 6 demo çıkardılar . Bu arada Obituary ve Master ile Amerika'da çeşitli festivallere katıldılar.

1987 yılında çıkardıkları "Scream Bloody Gore" albümü ile bütün metal müzik piyasasını yerinden salladılar. Bu kadar sert keskin ritmleri ve vokali olan bir müziğe insanlar alışık değillerdi ama ardından pek çok vokalist Chuck'in stilini taklit edip Death Metal yapmaya karar verdiler. 1989 yılında efsanevi "Leprosy" albümü çıkardıklarında bütün dünya tarafından tanınmışlardı.İlk defa Amerika dışına çıkıp Avrupa turnesine çıktılar. Albüm müthiş sansasyon yaratmıştı. Bütün müzik piyasası bu yeni müzik stilini ve yaratıcılarını hayranlıkla izliyordu.

1990 Spiritiual Healing ve 1991 Human albümleri ile yerlerini iyice sağlamlaştırmışlardı.Artık turnelerde ana grup olarak sahneye çıkıyorlar festivallere onu konuğu olarak davet ediliyorlardı. Steve Digiorgio ve James Murphy'nin katılımı ile grup sertliklerine teknik ekleyince grubun müziklerindeki kalite de iyice yükselmişti. Bu 1993 yılında çıkan muhteşem "Individual Thought Patterns" albümünde çok net olarak görülebiliyor . Bu albüm pek çok metal dergisinde Death Metal müzik tarihinde yapılan en iyi albüm seçildi .

1995 yılında Symbolic albümünü çıkardıklarından sonra James Murphy ve Steve DiGiorgio gruptan ayrıldılar bu grubun bir süre müzikten uzak kalmasına yol açtı. Konserlere çıkmaya devam ettilar fakat 3 sene albüm çıkarmadılar. Ta ki 1998 yılında çıkardıkları "The Sound Of Perseverance" albümüne kadar. Bu albümden sonra Unleashed,Carcass ve Entombed ile bir Avrupa turnesine çıktılar. The Voice Of Death adlı bu turne pek çok müzik eleştirmenine göre yapılmış en iyi death-metal turnesi sayıldı.

2000 yılıda vokalist Chuck Schuldiner sağlığını kaybetmeye başladı buna rağmen müzik çalışmalarına ara vermeden devam ettiler ve 2000 yılında Hollanda konserlerini "Live In Eindhoven" ve muhtesem 2001 New York konserlerini hem CD hemde DVD formatında "Live In NY" adı ile piyasaya sürdüler. Ve ardından Chuck 1 aylık bir komaya girdikten sonra 13 Aralık 2001 yılında beyin tümörü sebebi ile hayatını kaybetti.Bu bir anlamda Death grubununda sonu olmuştu.


7
Bence de olmalı.Ancak espri saçma değil de,kitabın geçtiği dünyaya göre,karakterlere göre ustaca yapılmalı.Gereksiz espriler tadı kaçırır.

8
Bu soruyu hazırlayan matematikçiyi tanımadan sevdim.Orta Dünya yeterli sebep.:)

9
Ben de tanışma mesajı yazmıştım.Çok geçmedi gerçi. :D

Spoiler: Göster
Merhaba,ben Canberk.15 yaşındayım.Fantastik Edebiyat'ı çok severim.Orta Dünyanın,Tolkien'in bağımlılarındanım.Bunun haricinde Harry Potter,Buz ve Ateşin Şarkısı,kitaplarını okumasam da Star Wars'ı severim.Fantastik edebiyat olmasa da büyük dedektif Sherlock Holmes'un da hayranıyım.Forum sayesinde farklı seriler,farklı dünyalar ile tanışacağımı düşünüyorum.Lafı fazla uzatmayayım,şimdiden hoşbulduk.

10
Yüzüklerin Efendisi / Ynt: Kibrit Çöpünden Minas Trith
« : 17 Mart 2013, 14:15:29 »
Tebrikler.İnanılmaz güzel.Büyük bir emek ve çalışma sonucu yapılmış.

11
Eğlence & Mizah / Ynt: İsminizin Vampirce Karşılığı..
« : 02 Mart 2013, 21:14:55 »
The Great Archives determine you to have gone by the identity:
Sultan of The Underworld

Known in some parts of the world as:
Samurai of Gypsies

The Great Archives Record:
A traveller of travellers, of good humour but dangerous.


Güzel çıktı.Gezginlerin gezgini.:)

12
Liman Kütüphanesi / Ynt: Beğendiğiniz Alıntılar
« : 02 Mart 2013, 21:10:07 »
"İki köpeğime her gün yemek götürebileyim, geri kalan parayla da gitar teli takımı alabileyim, daha fazlasını neden isteyim ki.."
                                    Chuck Schuldiner

13
Orta Dünya'da yolculuk yapan,gezgin bir kolcu ya da bir elf olmak isterdim.:)

14
Müzik / Ynt: Günün şarkısı
« : 01 Mart 2013, 19:01:50 »
Death-Crystal Mountain

15
Orta Dünya Günlükleri / Ynt: Turin Turambar
« : 23 Şubat 2013, 13:47:10 »
Nick olarak seçtim.Bakalım kaderim nasıl olacak.:)

Turin benim en sevdiğim karakterlerden.Mücadelesi,kadersizliği beni çok etkilemişti.Yeri geldiğinde inanılmaz sert biriyken aslında bazen sevgisini gösterebiliyor.Gurthang ve Ejder Miğferi ile birlikte inanılmaz bir savaşçıydı.Ancak bazı hatalar da yapmadı değil,öfkesine yenilerek.

Sayfa: [1] 2