Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - murattug

Sayfa: [1]
1
Liman Kütüphanesi / Ynt: Roman Gibi - Daniel Pennac
« : 05 Eylül 2014, 05:58:58 »
suç ve ceza, savaş ve barış, sefiller v.b. klasikleri çocukluğumdan beri tanıyor olmama karşın hep "bir gün okurum" diye geçirilen yılları düşünüyorum da.... kendime teessüf etmekten başka yapacak bir şey yok.
saygılarımla

2
Diğer Bilimkurgu Eserleri / Ynt: Anathem - Neal Stephenson
« : 23 Mart 2014, 07:43:39 »
Elmas Çağı'nı okuduktan sonra bu yazarın kitaplarının fiyatını dert etmem, gayet okumaya değer bir yazar, keşke snowcrash da çevrilmiş olsa.

3
Diğer Bilimkurgu Eserleri / Galaktik Tiyatro - Tevfik Uyar
« : 23 Mart 2014, 07:38:22 »
google play'den ilk defa bir şey satın aldım o da bu kitap oldu.

4
Dediğiniz durumun farkındayım ve fakat inanın bu kitabın yer yer eğlenceli polisiye havasına rağmen "bu budur" diyen tavırları sonucunda kitabın son sayfalarını okumak için oturduğum Zafer parkındaki banktan kalkınca hemen önümdeki çöp kovasına atmaktan başka ruhumun üstüne çöken ağırlığı kaldıracak bir yol bulamadım.
Saygılarımla.


bu arada çevirmen'e (eğer görürse) not: şahadet ile şehadet farklı şeylerdir ve birbirlerinin yerine kullanılmazlar.

5
Hayatımda ilk defa bir kitabı okuyup bitirince çöpe attım. :(

6
çeviri kalitesine bir şey diyemem fakat bu kitabı alıp okuduktan sonra verdiğim kararı size aktarayım "bir daha p.k.d. kitabı almayacağım"

saygılarımla.

7
Liman Kütüphanesi / Kitabın Adı Nedir?
« : 05 Haziran 2013, 12:10:35 »
Selamlar
Forumda ilk defa mesaj yazıyorum, konusunu v.s. pek çok ayrıntısını hatırladığım bir kitabın adını hatırlayamadım ve bu konuda yardım talep edeceğim. Forumda yaptığım araştırmalarıma rağmen bu soruyu sormak için daha uygun bir yer bulamadım. O yüzden eğer yanlış yerde sormuş olmak nedeniyle rahatsızlık verdiysem şimdiden özür dilerim.

Kitap Paris'te yaşayan bir genç kızın etrafında geçiyor. (ne olur ne olmaz diye gerisini gizli yazıyorum)
Spoiler: Göster
kızın evinin zemini camdan idi galiba. Daha önemlisi bu kızın hayatı çok zengin biri tarafından manipüle ediliyor idi illuminati ya da ona benzer bir grup bünyesinde. kitabın sonunu söyleyip bilenlerin net hatırlamasını sağlayayım, bu süper zengin ve kötü adam 11 eylül 2001 günü new york dünya ticaret merkezinin en üst katında bir restoranda sabah saatinde randevu veriyor, kız buraya gidiyor ve adam yanlış hatırlamıyorsam bir mektup yoluyla pek çok şeyi açıklıyor her kötü şeyin arkasında kendilerinin olduğunu v.s. anlatıyordu.


Umarım yeterince açıklayıcı bilgi verebilmişimdir. RFID teknolojisi ile düşünürken bu kitapta kullanıldığı aklıma geldi fakat ne kadar kendimi zorladımsa da aylardır hatırlayamadım.

Şimdiden teşekkürler.

(not: başlığı düzelttim çünkü taslak halinde kalmış, özür dilerim)

Sayfa: [1]