Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Herr Mannelig

Sayfa: [1] 2 3 ... 58
1
Unutulmuş Diyarlar / Ynt: Torm
« : 25 Ocak 2011, 01:33:19 »
Sitede öyle dolaşırken rastladım buraya ve tekrar bir araştırma yaptım. Sonucu: Torm bir Lesser God. DnD 3.5 Forgotten Realms Faiths and Pantheons kitabında Lesser Deity kavramı şöyle tanımlanıyor:

Bu varlıklar kanlarında büyü olmasa da (Sorcerer) ya da büyü öğrenmemiş olsalar da (Wizard) büyü yapabilirler ve YARI TANRILARdan daha büyük kahramanlıklar ve başarılar gösterirler. (Örneğin, on mil öteden belli bir fenomeni sezmek)

Lesser Deity'ler herhangi bir yerde birkaç binden on binlerce mürite sahip olabilirler ve YARI TANRILARdan daha geniş bir ilahi alana hükmederler. Ayrıca görevleri (portfolio) ile ilgili alanlarda daha keskin hisleri vardır.


2
Mitolojiler / Ynt: 666 Korkusu
« : 19 Kasım 2010, 16:55:15 »
Şansa bak be! Ben uğursuz çocuk muyum şimdi?
D.T: 6.6.1995

2 tane 6 olduğu için değilsin, ama:

1995'teki iki 9'u at, kaldı mı 1 ve 5? Topla ikisini 1+5=6 ise

6.6.6 yı bulmuş oluyoruz.^^

Sitede şuku olayı olsaydı kaptıydın hepsini

3
Charles Bukowski - Ekmek Arası. İlkokul, lise, üniversite hayatından parçaları anlatan, nasıl bir o. çocuğu olduğunu bizlere yalın bir şekilde sunan tipik bir Bukowski kitabı.

4
Mitolojiler / Ynt: 666 Korkusu
« : 22 Temmuz 2010, 21:59:16 »
In the mist dark figures move and twist
Was this all for real or some kind of hell
666 the number of the beast
Hell and fire was spawned to be released

666 diyince aklıma ilk bu geliyor vallahi

5
Düşler Limanı / Ynt: Vampirler Sevişiyor
« : 28 Haziran 2010, 14:22:59 »
O işin geyik yani tabi ki; yoksa birine aşık olduğu için Masquerade'i ihlal etmek artık klasik bir oyun senaryosu olmakla birlikte Vtm'nin dizi versiyonunda yanlış hatırlamıyorsam bir Toreador ölümlü bir hatuna aşık oluyor ve kız adamın göğsünde yatarken adamın kalbinin atmadığını fark ediyor olaylar gelişiyordu falan.

6
Düşler Limanı / Ynt: Vampirler Sevişiyor
« : 27 Haziran 2010, 13:25:26 »
Caps yok mu beyler diyip inciye döndürecek olan çıkacak mı diye bekliyorum

7
Düşler Limanı / Ynt: Vampirler Sevişiyor
« : 27 Haziran 2010, 13:15:32 »
Epic quest yapmışsın sen :D

8
Düşler Limanı / Ynt: Vampirler Sevişiyor
« : 27 Haziran 2010, 13:07:01 »
Erman Çağlar'ın çok hoşuma giden yazısının yanında bir de ekşi sözlük yazarı violent'ın Twilight olayı hakkında yazdığı bir yorumu koyuyorum ama hakaret ve küfür içerdiği için gizliyorum da bir güzel.Spoiler: Göster
bilinen bütün vampir mitlerini, efsanelerini daha ne varsa hiçe sayan, s.kip atan film, roman artık ne boksa. yıllardır vampirli film izler, bulunca vampir mitlerini falan okurum. bütün bunlarda vampirler insanlarla birlikte yaşayan bazı özellikleri insandan üstün olsa da birçok zayıflığıyla insandan üst bir konuma çıkamayan canlılar olarak gösterilmişlerdir. yani her ne kadar fiziksel olarak güçlü olsalar da güneş ışığında kül olmaları, kana olan zayıflıkları vampirlerle insanlar arasında bir denge unsuru olmuştur.
ama filmimizde durum böyle mi? öyle bir anlatılmış ki esas oğlanımız gelse rocco'yu s.kse kimse bir şey diyemez. tek eliyle araba durdurmalar mı istersin, ses hızında koşmalar mı? insanların düşüncelerini okuması da cabası.
hadi gücünü biraz abarttınız diyelim, bre labuşlar güneşe çıkmama sebebini nasıl olur da güneşe çıkınca parlıyor diye açıklarsın? sanki ulusa gidecek de etraftakiler "parlak çocuk" diyecekler beyimize... oğlum yazmadan, oynamadan önce iki dakika düşünün lan.
onu da geçtim bunun aşufte bir kız kardeşi var geleceği gördüğünü iddia ediyor. ama sadece bir şekilde görebiliyormuş, gelecek değişebilirmiş. aynen esra ceyhandaki uçan adam. arada uçuyormuş ama çoğunda kimse görmüyormuş hesabı. çocuk mu kandırıyonuz lan . zaten pek bir s.k de göremedi ama güzel kızdı allasen.
tuttuğunda elinde kalan bir tek bunlar da değil, yıllarca izledik, okuduk, öğrendik ki vampirler insan kanı olmadan yaşayamaz, hayvan kanı içerlerse de asla tam bir doyum elde edemezler. ama bizim veletlere bakıyoruz insanı, kanı bırakmışlar lise sıralarında sürtüp örgün eğitim haklarından faydalanıyorlar. bir de hiç uyumama meselesi var ki ona hiç girmeyelim.
e peki türk kızı neden sevdi bu filmi bu kadar? çünkü sansar tipli kızı koymuşlar, türk kızı kendisiyle özdeşleştirdi. baktı ki bizim sansarın sansarı kızımız elin cillop gibi delikanlısını kaptı, parmağında oynattı. bizim gebeş domates kızımız da dedi ki ben de bunları hakediyorum. olan yine biz genç erkeklere oldu, ne yapsak beğenmiyor zilliler.

9
Düşler Limanı / Vampirler Sevişiyor
« : 27 Haziran 2010, 13:03:19 »
Bana zamanında "gün gelecek vampirlerle ilgili filmler ve kitaplar sadece kadınlara hitap edecek. Kan emmek, insanların etlerini yemek, dünyanın tek hakimi olmaya çalışmak gibi temalar ortadan kalkacak; daha ziyade göz göze bakışmalar, anlamlı sessizlikler ve çok üzülen, üzüntüsünden çok yakışıklı hale gelen vampirler olacak" deselerdi karşılık olarak "arkadaşı bir dışarı alalım, hava alsın" derdim. An itibari ile piyasada otuz kırk tane vampirli kitap var. Hepsinin kapakları aynı. Önde vampir sevgilisi kanını emmediği için üzülen kız, onun arkasında da kıza kıyamadığı için onun kanını ememeyen vampir sevgilisi var. 500 sayfalık kitabı dolduracak kadar çok üzüldükleri için normal durmuyorlar, metallica pozu veriyorlar.

İnsan ırkının kökünü kazımak, canlı canlı etlerini yemek mi daha ayıp bir şey; yoksa an azından 700 yaşındaki adamların 16-17 yaşındaki kızlara dadanıp serseri, it kopuk gibi lise çıkışında beklemeleri mi etik olarak daha yanlış bir şey? Sonuçta biz de insanoğlu olarak doğadaki bazı hayvanları yiye yiye bitirdik. İnanılmaz ama gerçek! O yüzden yemeyi, içmeyi falan anlıyorum. İhtiyaçtır, zaruriyettir. Ama yediğin hayvanın bir de dişisine dadanmak, etrafında anlamlı anlamlı dolaşmak, romantik bir ilişki yaşamak? İşte o biraz ağır geliyor bana. Aşağı yukarı özetlenebilecek bir konudan 500er sayfalık 30 kitap çıkarmak da bambaşka bir ayıp. En son erotik olanı bile çıkmış; genç kızların tümü aklını yitirdi onlar zaten elde, biraz da orta yaşlı tatilci bayanların parasını alalım hesabında yayınevleri. Vampirin kabaran erkekliği ve kadının şehvetle aralanan dudakları. Çirkin geliyor bana böyle şeyler.Erman Çağlar, Uykusuz dergi

10
Kurgu İskelesi / Ynt: Sör Mannelig destanı
« : 21 Haziran 2010, 16:22:17 »
Destanın en en bilinen kısmı lied olan kısmı ki şarkılardaki kısım işte. Geri kalanının İngilizcesini bulamadım, malesef çeviremiyor, hatta okuyamıyorum.

11
Kurgu İskelesi / Ynt: Sör Mannelig destanı
« : 19 Haziran 2010, 13:50:59 »
Kesinlikle duygu yoğunluğunun en iyi hissedildiği yorum Garmarna, ama yakın zamanda keşfettiğim Lapis Serpentis ve Wolfenmond yorumları da fena değil Lapis Serpentis güzel de  yapmış hatta

12
Unutulmuş Diyarlar / Ynt: UD'da şu anda okuduğunuz kitap?
« : 14 Haziran 2010, 16:35:31 »
The Last Mythal serisinin ilk kitabı Forsaken House'u okuyorum. Richard Baker çok yaratıcı olmayan bir konuyu güzel savaş tasvirleri, psikolojik tahliller ve enfes betimlemeleriyle güzel işliyor, geldiğim yere kadar olan kısımda aksiyon ayarı çok dengeli ki en çok hoşuma giden kısmı bu oldu.

Türkçeye çevrilmedi diye biliyorum, İngilizcesi olan (benim ki de aman aman süper değil ama inanın anlaması güç olmuyor) herkese öneririm yahut çevrildiği gibi kapın okuyun. Elfleri seviyorsanız hele hiç kaçırmayın

13
Müzik / Ynt: Omnia
« : 14 Haziran 2010, 16:28:48 »
Rica ederim efendim, beğenmene - beğenmenize çok seviniyorum

14
Müzik / Ynt: Omnia
« : 09 Haziran 2010, 20:47:14 »
Teşekkürler, demek ki neymiş; çeviri sitelerinin hepsine güvenmeyecekmişiz. Bu arada Fince biliyor musun? o.O

15
Eğlence & Mizah / Ynt: Replik Hangi Kitaptan?
« : 04 Haziran 2010, 08:31:03 »
İlk şıkkı seçtiğini sayıyorum ve doğru olduğunu beyan ediyorum.

Sayfa: [1] 2 3 ... 58