Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - daifunka_vc

Sayfa: [1]
1

Gün geçmiyor ki Game of Thrones bizi şaşırtan haberlerle karşımıza çıkmasın Rıhtım severler. Ancak, bu sefer hayretimizin kaynağı çok farklı. Kendisi defalarca kez karşılaştığınız, beğenerek takip ettiğiniz ve büyük ihtimalle üzerine pek kafa yormadan izleyip geçtiğiniz bir sahne…

Hayret etmeye buradan devam edebilirsiniz.

2
7. Yıl / 7. Yıl Satranç Turnuvası
« : 27 Şubat 2015, 22:11:18 »

Evet Kayıp Rıhtım sakinleri, yedinci yıl etkinliklerimize ayağımızı gazdan çekmeden devam ediyoruz. Geçen yıl ara verdiğimiz Geleneksel Kayıp Rıhtım Satranç Turnuvası bu yıl yeniden karşımızda.

Katılmak isteyen arkadaşların bu başlığa niyetlerini açıkça belli edecek bir mesaj atmaları yeterli olacaktır.

Başvuru Bitiş Tarihi: 16 Mart Pazartesi, 23:59


Ve arkadaşlar, bu seneki ödül bolluğundan (Nazar değmesin!) Satranç Turnuvası da nasibini elbette alıyor. Buyrun bakalım ödüllerimiz nelermiş?

Sembolik Ödülümüz:
Alıntı
Kazanana:   Bir ay boyunca Satranç Şahı rütbesi.

Kanlı Canlı Ödüller:
Alıntı
Finalistlere:   Satranç seven beyinlere güzel bir egzersiz olacağını düşündüğümüz, çıktığı dönemde adından sıkça söz ettiren oyun Braid.
Alıntı
Kazanana:   Game of Thrones (Taht Oyunları) çizgi roman seti.   (Aman şahınızı Lannisterlara yem etmeyin!)Katılımcı sayısına bağlı olacak şekilde, ya herkesin üç aşağı beş yukarı bildiği Tek Eleminasyon sistemini (Kazanan bir üst tura çıkar, kaybeden turnuvaya veda eder.) ya da kaybedenlere ikinci bir şansın verildiği Çift Eleminasyon sistemini (Kazanan bir üst tura çıkar, kaybedenler kendi arasında eşleşir ve bu  eşleşmenin kazananları bir üst turun kaybedenleri ile oynar. Bu şekilde eşleşmeler devam eder. Sonuç olarak turnuvaya veda etmeniz için iki rakibe yenilmeniz gerekir.) kullanmayı düşünüyorum.

Ayrıca, geçtiğimiz yıllardaki kaotik maç takvimini biraz olsun düzenleyebilmek adına maçların sadece Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacağını da belirtmek isterim. Olur da mazeretinizden dolayı maçınızı bu günlerde gerçekleştiremezseniz, durumunuzu bildirmek kaydıyla, ek süre olarak iki gün daha tanınacaktır. Salı günü de maçını oynayamayan arkadaş(lar)ı maalesef diskalifiye etmek zorunda kalacağım.

Kısacası şöyle belirteyim: Çarşamba günleri o turun eşleştirmelerini yapacağım; Cuma-Cumartesi-Pazar maçları oynamanızı rica edeceğim. Herhangi bir aksilik durumunda oynayamadığınız maçınızı da Pazartesi ve ya Salı tamamlamanızı isteyeceğim. Süreç bu şekilde her tur için devam edecek. (Her ne kadar kural koymayı sevmesem de geçen yıllarda turnuvaya katılan biri olarak da biliyorum, maçların ne zamanlarda yapıldığı cidden birbirine giriyor.)

Hadi bakalım, piyonunuza kuvvet arkadaşlar! Katılan herkese şimdiden iyi oyunlar diliyoruz ve başvuruları almaya başlıyoruz. (Aklınıza takılan şeyleri çekinmeden sorabilir, önerileriniz varsa paylaşabilirsiniz.)

Satranç Şahı Aday Adayları: (Katılımcı Listesi de diyebiliriz.)

- kargasiz
- Denaro Forbin
- KoyuBeyaz
- azizhayri
- DarLy OpuS
- mit
- TheWalkingIdeas
- VeRMİNaaRD

Son Durum:

http://challonge.com/krchess

Kazanan: kargasiz
Kazanmaya bir adım kalan: DarLy OpuS

Sayfa: [1]