Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - CloudT

Sayfa: [1]
1
Çizgi Roman & Manga / Watashitachi no Shiawase na Jikan
« : 03 Temmuz 2013, 07:03:35 »


Eserin Adı: Watashitachi no Shiawase na Jikan ( 私たちの幸せな時間 )
Diğer Adları: Our Happy Hours, Mutlu Saatlerimiz
Tür: Drama, Romance, Slice of Life, Psychological, Seinen
Bölüm sayısı: 8
MAL puanı: 9.10
Tür: Seinen, Romantizm, Drama
Orijinal Eser: Gong Ji-Young
Manga Uyarlaması: Yumeka Sumomo (Sahara Mizu)
Yaş Sınırı: 18+"Kaybetmek istemediğim bir şey var."

Hepimizin hemen hemen hergün söyleyebileceği bir cümle bu. Ancak üç kez intihar girişiminde bulunmuş piyanistimiz Juri'nin söyleyeceği bir şey değil.

Watashitachi no Shiawase na Jikan hayattan hiçbir beklentisi kalmamış olan ve ölmek isteyen iki bambaşka insanın hikayesini anlatıyor. Juri halasının yardım teklifini kabul edip ölüm cezasına çarptırılmış katillerin tutulduğu bir hapishaneye gider. Burada Yuu adında 3 kişiyi öldüren ve ölüm cezasına çarptırılan, hapishanede bulunduğu süre içinde de sayısız kez intihar girişiminde bulunan bir adamla tanışır.

Bir annenin kini, bir kardeşin ölümü...

Tamamen farklı hayatları olsa da ikisi de büyük yaralar taşımaktadır ve birlikte, ruhlarındaki derin yaralarının sebep olduğu isyanı göğüslerler. Ancak bu kabullenme beraberinde bir şey daha getirir... Umut...

''Yaşamak istiyorum''

Watashitachi no Shiawase na Jikan bir aşk hikayesi değil. İki umutsuz insanın birbirlerine tutunup umutlarını geri kazanmalarının hikayesi.
Tanıtım: AniTR _mAgy_


Okunması gerektiğine inandığım, kısa ama öz bir seridir "Mutlu Saatlerimiz" -ki seri gerçekten duygusal ve derinden sarsan bir etkiye sahip. Fazla söze gerek olmayacağından, manga -çizgi roman- severlerin mutlaka okuması gerekiyor.

Keyifli okumalar.

Sayfa: [1]