Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Darkness

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 19
31
Sinema / King Arthur (2004)
« : 15 Haziran 2008, 16:34:28 »


Tarihçiler başlangıçta yüzyıllar boyunca Kral Arthur'un gerçekten yaşamadığını, sadece bir efsane olduğunu düşündüler. Ancak bu efsanenin çıkış noktasında, kendi kişisel tutkularıyla halkına hizmet arzusu arasında sıkışıp kalmış gerçek bir kahraman vardı.

Roma İmparatoru Marcus Aurelius tarafından Britanya'ya gönderilen Arthur'un, tek amacı bir an önce Britanya'dan ayrılmak ve Roma'nın barış ve huzurlu ortamına dönmekti. Ancak geri dönüş yolculuğuna çıkmadan önce son bir görev üstlendi. Yuvarlak Masa Şovalyeleri olarak bilinen yardımcıları Lancelot, Galahad, Bors, Tristan ve Gawain ile birlikte Britanya'da son bir kurtarma operasyonu yapmaları gerekiyordu.

Roma'nın geri çekilişi sonrasında Britanya'da boşluğu dolduracak bir lidere ihtiyaç olacaktı. Bu yeni lider, ülkesini işgalci Saxonlar'ın tehdidine karşı savunmakla yetinmeyip adayı yepyeni bir döneme taşıyacak çapta olmalıydı. Eski düşmanı Merlin ile cesur yürekli Guinevere'nin desteğini alan Arthur, tarihin akışını değiştirecek gücü kendisinde buldu.
,


Tür : Dram / Macera / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 29 Ekim 2004
Yönetmen : Antoine Fuqua
Senaryo : John Lee Hancock , David Franzoni
Görüntü Yönetmeni : Slawomir Idziak
Müzik : Hans Zimmer
Yapım : 2004, ABD / İrlanda , 126 dk.


Oyuncular

Clive Owen (Kral Arthur) , Stephen Dillane (Merlin) , Keira Knightley (Guinevere) , Ioan Gruffudd (Lancelot) , Stellan Skarsgård (Cedric) , Ray Winstone (Bors) , Hugh Dancy (Galahad) , Ray Stevenson (Dagonet) 
 
Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri'nin hikayeleri defalarca beyazperdeye konu edildi. 1600 yıl önce Roma İmparatorlu'ğu yıkıldığında Avrupa'da güç dengelerindeki değişim Britanya'yı da etkisi altına almıştı. Bir tarafta pagan inançları devam eden halklar, bir tarafta Hristiyanlık ve bir tarafta Kuzeyli barbarların istalaları. Bir tarafta gölün leydileri bir tarafta Merlin ve güç oyunları.

Karayip Korsanları'nın yapımcısı Jerry Bruckheimer'ın ve yönetmen Antoine Fuqua'nın Kral Arthur'u ise, efsanenin kökenindeki kahramana ve dünyevi mücadelelerine yoğunlaşırken, mistik öğeleri bir tarafa bırakıyor. Aksiyon, macera ve görkemli sahneler içeren film, şiirsel Excalibur'dan da, entrika dolu Avalon'un Sisleri'nden de farklı bir pencereden bakıyor efsaneye

32
Sinema / Ekim Düşü
« : 15 Haziran 2008, 16:10:20 » Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 7 Ocak 2000
Yönetmen : Joe Johnston
Senaryo : Lewis Colick
Görüntü Yönetmeni : Fred Murphy
Müzik : Mark Isham
Yapım : 1999, ABD , 104 dk.


Oyuncular


Jake Gyllenhaal , Laura Dern , Chris Owen , Natalie Canerday 
 
Gerçek bir öyküden filme aktarılan "October Sky - Ekim Düşü" tüm erkek çocukların babaları gibi madenci olmalarının beklendiği bir kasabada, ailesinin onun için hazırladığı geleceğin dışına çıkmaya çalışan, büyük hayalleri olan bir gencin hikayesini anlatıyor. 50'li yıllarda Batı Virginia'nın Coalwood kasabasında maden kontrolörü olarak çalışan John Hickam'ın (Chris Cooper) en büyük isteği, oğulları Jim ve Hower'ın da kendi gibi kontrolör olmalarıdır. Fakat Jim bir futbol bursu kazanmıştır ve Hower'ın ise çok başka hayalleri vardır

1957,Batı Virginia..gerçek bir hikaye.muhteşem bir film.sonsuza kadar hafızalarınızdan silinmeyecek..inanç azim umut..herşey war bu filmde...arşivinizde baş yapıt olacağından eminim..başrolda the day after the tomorrow filminden tanıdığımız Jake Gyllenhaal war

33
Güncel / 12 Yıl cıkolata yedı
« : 15 Haziran 2008, 14:45:53 »

Evet yanlış duymadınız! İngiltere'de yaşayan Rebecca Scowcroft doğduğundan beri çikolata dışında başka bir besin yiyemiyor.

Yeni yiyecekler yemekten çok korkan kız, her sabah 15 küp çikolatayı pişirerek, 10 tane de parmak çikolatayı soğuk şekilde yiyerek kahvaltı yapıyor.

Ailesi oldukça donanımlı bir kahvaltı sofrasına otururken, o sadece çikolata ve çikolata ile yapılan yiyecekleri yemek zorunda kalıyor.

34
Sinema / 50 First Dates
« : 14 Haziran 2008, 14:05:12 »


Dr. Henry Roth, Hawaii'nin ünlü çapkınlarından  birisidir. Fakat Lucy ile tanışınca farklı duygular hissetmeye başlar. Kalbini çalan bu kadının dünyada çok az rastlanan bir rahatsızlığı vardır. Her gün bir önceki gün yaşadıklarını unutarak uyanan Lucy, sürekli yenilenen bir hafıza kaybı yaşamaktadır.

Henry her yeni günde yeniden kendisini tanıtmak ve yeniden kendisinden etkilenmesini sağlamak zorundadır. Bu durum Henry'nin işini zorlaştırmanın yanında, aslında daha da fazla bağlanmasına sebep olacaktır.

Adam Sandler ve Drew Barrymore'un uyumlu bir ikili oldukları 50 İlk Öpücük, hoş bir romantik-komedi olarak hafızalarda yer ediyor.

35
Mitolojiler / Şahmeran Ve Lokman Hekim Efsanesi
« : 14 Haziran 2008, 09:17:14 »

Vaktiyle, binlerce yılanın yaşadığı bir mağaraya yanlışlıkla giren bir adam, yılanlar tarafından padişahları Şahmeran'a götürülür. Şahmeran adama canını bağışlayacağını ancak kendisini misafir etmek zorunda olduğunu söyler. Yerini bilen birini serbest bırakarak kendi hayatını tehlikeye atmak istememektedir. Şahmeran ona çok iyi davranır. Adam bir dediği iki edilmeden bütün ihtiyaçları sağlanarak yaşamakta, günlerinin büyük bölümünü Şahmeran'la sohbet ederek geçirmektedir.

Ne kadar rahat da olsa, gerçek dünyadan uzak bir mağarada süren bu hayattan sıkılan adam, bir gün yeryüzüne dönmek için Şahmeran'dan izin ister. Şahmeran adama güveninin tam olduğunu, yerini kimseye söylemeyeceğine inandığını belirterek gitmesine izin verir. Ancak kendisini gördüğü için vücudunun pul pul olacağını, bu yüzden vücudunu kimseye göstermemesi gerektiğini de tembih eder.

Yeryüzünde normal hayatına dönen adam, Şah-meran'ı gördüğünü hiç kimseye söylemez. Bu arada padişahın kızı hasta olmuş, tedavisi için bütün ülke seferber edilmiştir. Kızın iyileşmesini en çok isteyenlerden biri de vezirdir. Gerçek amacı kızla evlenip oğlu olmayan padişahın yerine ülke yönetimini ele geçirmek olan vezir, bütün büyücüleri toplayarak, bu hastalığa çare bulmalarını ister. Büyücülerden birisi, Şahmeran'm bulunup öldürülmesi ve vücudundan alınacak bazı parçaların kaynatılıp içirilmesi durumunda kızın iyi olacağını söyler. Şahmeran'ı bulabilmek için de vücudu pullu kişilerin aranması gerektiğini ekler. Vezir ülkedeki herkesi zorunlu olarak hamama götürüp soydurarak, Şahmeran'ı gören kişiyi bulur. Adam, Şahmeran'ı öldüreceğini vaat ederek mağaraya gider.

Şahmeran'a bütün gerçekleri anlattıktan sonra, ne yapması gerektiğini sorar. Şahmeran: "Ölümümün senin elinden olacağını zaten biliyordum" diyerek kendisini öldürmesini, ancak bunun gizli tutulmasını ister. Çünkü öldüğü duyulursa, dünyadaki bütün yılanlar, insanlardan öç almaya kalkacaklardır. Daha sonra: "Kuyruğumun suyunu kaynat ve vezire içir ki kısa zamanda ölsün. Gövdemin suyunu kaynat ve kıza içir ki iyileşsin. Kafamın suyunu kaynat ve iç ki Lokman Hekim olasın" diye ekler. Adam biraz da buruk bir şekilde bunları dinler. Şahmeran yılanlara, adamın misafiri olarak gideceğini, çok uzun yıllar dönmeyeceğini, kendisini merak etmemelerini söyler ve yeryüzüne çıkarlar. Adam Şahmeran'm dediklerini yapar. Vezir ölür, kız iyileşir, kendisi de Lokman Hekim olur .
         
 
   

36
Sinema / Efsane Avcısı ( The Librarian ) - ( 2oo7 )
« : 12 Haziran 2008, 05:22:11 »


BİLGİ:

Tür : Macera -Aksiyon
Yönetmen : Jonathan Frakes
Süre : 88dk
Senaryo : Marco Schnabel (written by)
Gösterim Tarihi: 3 Aralık 2007
Yapım : 2007 ABD


Oyuncular
Noah Wyle Gabrielle Anwar Bob Newhart Jane Curtin Olympia Dukakis
Erick Avari Hakeem Kae-Kazim Robert Foxworth

Filmin Konusu
Flynn Carsen (Noah Wyle, ER), Metropolitan Kütüphanesi'nde çalışan, müzede bulunan Excalibur Kılıcı ve Torino Kefeni gibi tarihi ve mistik nesneleri korumakla görevli sıradan bir kütüphanecidir. Onun tekdüze olan hayatı bir gün, Kral Solomon'un gizli hazinesinin yerini gösteren haritanın çalınması ile bir anda değişir. Carsen, haritanın peşinden gider ve Kazablanka'dan Kenya'ya kadar uzanan bir maceranın içine girer. Yolculuğu sırasında güzel arkeolog Emily'le tanışır ve ikili, haritanın peşinde mistik bir yolculuğa çıkarlar.[/b][/color]

- Konu düzenlenmiştir - mag.

37
Mitolojiler / Ynt: Amazonlar
« : 11 Haziran 2008, 05:57:37 »
sahıden National Geographic de belgeselını ızlemıstım ılgınc bı okadarda mukemmekl hıkayelerı vardı bulursam bu konuda paylaşırım yıne

38
Televizyon / OZ ( imdb: 9,0 / 10 )
« : 10 Haziran 2008, 23:37:59 »
Spoiler: Göster
http://www.imdb.com/title/tt0118421/

OZ ile İlgili Bir Özet

Demir parmaklıkların ardındaki şok edici yaşamlara tanık olmaya hazır olun... Oscar ödüllü Barry Levinson'ın da yapımcıları arasında olduğu "Oz"un oyuncu kadrosunda " Lost "tan tanıdığımız Harold Perrineau ve Adewale Akinnuoye-Agbaje de var...

Polisiye-Drama, 1997-2003, O: Terry Kinney, Harold Perrineau, Ernie Hudson, Eamonn Walker, Dean Winters, Christopher Meloni, Rita Moreno, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Kirk Acevedo, Adewale Akinnuoye-Agbaje

Oswald Hapishanesi'ne hoş geldiniz... Ama Oz adıyla da bilinen bu özel hapishaneye adım attığınzda, 'hoş bulduk' demek de biraz zorlanacaksınız; çünkü Oz'da sınır tanımayan, sert olaylara tanıklık edecek ve mahkûmlarla gardiyanların nasıl bir psikolojiye sahip olduklarını çok daha iyi anlayacaksınız...
Suçluları ıslah edebileceğini düşünen bir idealist olan Tim McManus (Kinney) tarafından yönetilen bu cezaevinin tüm sakinleri, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilimek için mücadele veriyor; çete üyeleri, eşcinseller, Latinler, Müslümanlar... Kimi uyuşturucu ticareti ya da diğer gruplar üzerinde güç kazanabilmek için savaşıyor. Kimi paranın peşinde; kumar oynayarak ya da başka türlü dümenlerle paraya kavuşmaya çalışıyor. Bazı mahkûmlar ise sadece tahliye olabilecekleri günü görebilmek için hayatta kalmaya çalışıyor, hatta sadece yarını görebilmek için...
Dizinin anlatıcısı, aynı zamanda kapanışını da yapan tekerlikle sandalyeye bağlı Augustus Hill ise "Lost"un oğlu için kendinden vazgeçen babası Michael'dan başkası değil, yani Harold Perrineau'dan… "Lost"un Mr. Ekoo'su Adewale Akinnuoye-Agbaje ve Law & Order: SVU"nun Dedektif Elliot Stabler'ı Christopher Meloni ise "Oz"da karşılaşacağımız diğer tanıdık simalar.
Yapımcılığını Oscar ve Emmy ödüllü Barry Levinson (Rain Man, Homicide: Life on the Street) ve yine Emmy ödüllü Tom Fontana'nın ("Homicide: Life on the Street," "St. Elsewhere") üstlendiği diziyi izlerken tüylerinizin ürpermesine, sinirlerinizin gerilmesine, hatta her türlü duygusal gerilime hazırlıklı olmanızı şimdiden söyleyelim.

Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Süper bı dızı  prison break oz la kıyaslandgında  prison break hıc kalır mutlaka ızleyın.

39
Unutulmuş Diyarlar / Ynt: Unutulmuş Diyarlar
« : 08 Haziran 2008, 20:24:41 »
tşkler emegın ıcın sagolsın

40
Bilim & Teknoloji / Giyilebilir çılgın Motosiklet...!
« : 08 Haziran 2008, 16:13:40 »
Taşıtların "giyilebilir" kategorisinde incelenmesi pek alışılmış bir şey değil ancak Yamaha'nın yeni konsept "motosiklet"i deus Ex Machina, bu kategorinin tartışmasız en başarılı temsilcilerinden biri.

ABD'nin Pasadena kentinde bulunan Tasarım Koleji Sanat Merkezi'nde okuyan Jake Loniak isminde bir öğrenci tarafından tasarlanan çılgın motosiklet oldukça çarpıcı ve tıpkı hibrid otomobiller gibi nano fosfat pillerle çalışıyor.

Deus Ex Machina, elektrikle çalışan, tek yolcu kapasiteli dikey park edilebilir ve giyilebilir bir motorsiklet. Yamaha konsept motoru için giyilebilir bir hava yastığı geliştiriyor. Motosiklet 36 pnömatik (hava basıncı ile kontrol edilen) kas ve 2 lineer kumanda ile kontrol ediliyor. 0-100 kilometre hızlanması sadece 3 saniye olan motosikletin ulaşabildiği en yüksek hız ise 120 kilometre/saat.41
Genel Kültür / Karanlıkta Sözcükler
« : 08 Haziran 2008, 14:59:01 »
Karanlıkta Sözcükler

'Haklısın,' dedi, 'belki çok şey istedim senden
Sen yanımdayken su gibi akıyor saatler.
Gözlerimi alamıyorum o gözlerinden,
Senin gözlerinde düşünceler, düşünceler...

Sana bakmak mutlulukların en büyüğüdür,
Henüz doyamadım ama güzel böylesi de.
Kapını bekliyorum belki bir çalan olur,
Seni üzecek birini almam içeriye.

Senin yanında bir köşede büzülürüm ben,
Sen aslanımsın, bense küçük güvercininim,
Düşürdüğün kalemi alırım yerden bazen,
Kağıtlarının tatlı hışırtısını dinlerim.

Düşünce bir şaraptır, esriktir düş görenler,
Görüyorum ya yeter, seninleyim ya işte,
Ama insan bazen de düşlere girmek ister,
Kitaplar arasında sen böyle bütün gece,

Dalıp da gidiyorsun başını kaldırmadan,
Gece çöküyor birden sevdalı yüreğime.
Seni daha çok görebilmemi istiyorsan
Sen de arada bir bakmalısın gözlerime


Victor Hugo

42
Sinema / The Da Vinci Code(2006)
« : 07 Haziran 2008, 22:01:26 »
KONUSU
Simgebilimci Profesör Robert Langdon'a bir toplantı için Paris'tedir. Gece oteline gelen bir telefonla polis tarafından Louvre müzesine çağrılır. İsa'nın Son Yemeği'nin sergilendiği salonda bir cinayet işlenmiştir. Kanının son damlasıyla cinayet mahalline şifreli ipuçları bırakan kurban, Langdon'u aynı gün telefonla aramış bulunan Müze müdüründen başkası değildir.

Polis müfettişi Bezou Fache için Langdon sadece şifreleri çözecek isim değil, potansiyel katilin ta kendisidir. Fransız polisinin şifre çözme uzmanı genç ve güzel Sophie Neveu olaya karıştığında, herşey, göründüğünden çok daha karmaşık ve tarihin akışını değiştirebilecek bir sırrın etrafında düğümlenmeye başlayacaktır.

Dan Brown'un histeri derecesinde çok satan kitabından uyarlanan Ron Howard imzalı filmde Langdon'u Tom Hanks'in, Fransız Müfettiş Fache'ı ise Jean Reno'nun canlandıracak olması gibi sürprizler var.

43
Müzik / Yücel Arzen & Devrim Kaya - Ah Bu Çalan Şarkımız
« : 07 Haziran 2008, 21:37:58 »


Yücel Arzen & Devrim Kaya - Ah Bu Çalan Şarkımız


Ah bu çalan şarkımız yarım yarım,

Eski bir anı şimdi

Ben gelinindim senin yarım yarım

Damadım nerde şimdi..

Neyleyim baharımı,hazanımı sevda çiçeğim solmuş

Bir yanan kalp vardı senin için gittiğin gün o durmuş

Ah bu çalan şarkımız yarım yarım,

Eski bir anı şimdi

Sen gelinimdin benim yarım yarım

Damadın nerde şimdi..


Neyleyim baharımı hazanımı sevda çiçeğim solmuş

Bir yanan kalp vardı senin için gittiğin gün o durmuş

Ah bu çalan şarkımız yarım yarım,

Eski bir anı şimdi

Ben gelinindim senin yarım yarım

Damadım nerde şimdi..

44
Güncel / Ynt: En romantik evlilik teklifi
« : 07 Haziran 2008, 21:15:57 »
Dünyada böyle erkek kalmadı sanırdım.. =P   Arada istisnalar varmış demekki.. xD

bende tersını soylıyeyım barı

dunyada böyle yada daha mukkemmel sekılde e.teklıf edecek kız kaldımı acaba  :-[

45
Müzik / Yücel Arzen & Devrim Kaya - Ah Bu Çalan Şarkımız
« : 07 Haziran 2008, 21:11:30 »
eylem aktaş  yücel arzen Ah Bu Çalan Şarkımız :'( :'( :'    :üü :üü

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 19