Kayıt Ol

Sword Coast Legends

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Sword Coast Legends
« : 26 Şubat 2015, 14:55:51 »

Wizard of the  Coast şirketi  2015'te yeni bir bilgisayar oyunu çıkarıyor: Sword Coast Legends. Unutulmuş Diyarların Kılıç Sahili'ni keşfedip koruyacağımız, maceralara atılacağımız 1-4 kişilik rpg oyunu. 5 ırk ve 6 sınıf seçeneği ile, klasik DnD kurallarıyla, kendi karakterimizi yaratıp serüvenlere atılıp kendi destanımızı yazacağımız bir oyun olacağa benziyor.

Oyun henüz ön-siparişte. Steamden de satılacakmış, ABD fiyatı 40 USD, Türkiye'de ne kadarla piyasaya girer bilmiyorum.

Oyunun belki de en önemli kısmı, oyun öncüllerine göre ayrı bir yenilik getiriyor. Dungeon Master olmamıza olanak sağlayacak harikulade bir özellik. Kendi haritamızı tasarlayıp arkadaşlarımız oynarken onlara çeşitli fenalıklar yapabileceğimiz zindan efendisi olabileceğiz. Bir nevi kendi 'board game'mimizi yaratabileceğiz.

Tanıtım Videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=jZmyUfDP1no

Resmi sitesi:
https://swordcoast.com/

Screenshotlar. (Resimler çok büyük)
Spoiler: Göster

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sword Coast Legends
« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2015, 15:26:00 »
Istanbul Kıyamet Vakti'nden hallice görünüyor. Fiyatı100-150lira arası tamamen şirketin insiyatifine kalmış şekilde belirlenecektir. Oyun ne kadar harika olursa olsun, açlık sınırının 1500lira olduğu bir ülkede birkaç ay oynayıp yüzüne bakmayacağımız bir oyuna 150lira vermek çok da akıl karı gözükmüyor.
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2015, 16:47:44 »
Dediğinde sonuna kadar haklısın fakat bu Türkiye'nin ekonomik sorunu, yabancı şirketlerin sorunu değil. 2000 dolar maaş alan insanlar 40 doları bir bilgisayar oynuna verebilirler. Uçurtma Avcısı romanında 1970lerin sonlarında yalnızca zengin Afganların kot pantolon giyebildiklerinden bahsediyordu. Bu da bir nevi ona benzer, 3. Dünya ülkesiysen sonuçlarına katlanırsın kapital sistemde.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2015, 18:02:15 »
Oyun harika gözüküyor . Neverwinter nights  2imsi bir hava sezdim . Zaten rpg oyunlarında garfiklere bakmak çokta mantıklı gelmiyor  . Hele bu oyun gibi bir crpg ise grafik oyunu değerlendirmede son kriter . Önemli olan Dnd kurallarını oyuna ne kadar yedirebildikleri . Önemli olan hikaye-kurgu . Önemli olan karakterler. Umarım oyunu senryosuz ve sadece bir map editörü olarak çıkarmazlar . Fiyat konusuna gelirsek Aaa bir oyun olan witcher 3 ülkemizde ön sipariş indirimi ile 58 tl . Orjinal satış fiyatı olan 60 doların yarısından bile daha ucuz . Kısacası oyunu ülkemize aral gibi aç gözlü bir firma yerine başka bir firma getirirse bırakın 100 ü 60 tl ye bile alabiliriz . Sonuç olarak açlık sınırı vs ile ilgisi yok bu konunun olay sadece getiren firmanın aç gözlülüğüne bakıyor . Son olarakta oyun oynamakta bir lüks   oyunun fiyatı 60-70 tl olursa gayet makulde bir lüks olur bence. Sonuçta oynanış süresi bir ay bile olsa  günde iki saat oynasanız 60 saat bir oyun için oldukça tatmin edici bir süre . Açlık sınırının çok altında yaşyan bir birey için bence 40 veya 60  veya 100 tl olmuş bir önemi yok . Ama ortadada bir emek var . Ehh tabii kazık oyun fiyatları içinde alternatif olarak korsan var  :D Umarım oyun ucuz ve güzel olur . Son çıkan neverwinter online faciasından sonra dnd cephesinde neverwinter nights günlerini hatırlatacak bir yapım lazım :)

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2015, 18:27:36 »
Neverwinter Nights'ı andırdı bana. Tahminimce 5e kuralları ile çıkacaktır, videodaki büyü, efekt isimleri aynı çünkü. Umarım güzel bir senaryo ile gelir, alır oynarız. Hem oyuncu hem dm olarak kullanılabilecek olması hoş olmuş, elaleme zindanlar hazırlayıp ölmelerini zevkle izlemek istiyorum.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.