Kayıt Ol

"Cadı Kral'ın Vaadi" Çıktı!

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
"Cadı Kral'ın Vaadi" Çıktı!
« : 21 Nisan 2011, 17:14:10 »

Daha önceden ön okumasını gerçekleştirdiğimiz R.A. Salvatore'nin yazmış olduğu Kiralık Kılıçlar serisinin ikinci kitabı Cadı Kral'ın Vaadi Laika Yayınları'ndan çıktı!

Alıntı
Cadı Kral;
Halkın, yok edildiğini sandığı; ama bir şekilde bölgeyi elinde tutmayı başaran, tarifi mümkün olmayan güçlere sahip bir liç...

Şövalye;
Suikastçıların karanlık sırlarına sahip, iyiliğin şampiyonu;
kara elfin sahip olduğu en alışılmadık müttefik...

Entreri ve Jarlaxle;
Kantaşı Toprakları'nın engebeli ve merhametsiz dağlarına yabancı olsalar da zorlu yerlere yabancı değildiler. 'Güç delisi' bir liçin hayaleti ve yeminlerle bağlanmış bir şövalyenin haklı öfkesi arasında kaldıklarında da kendilerini evlerinde gibi hissedebilmişlerdi...

Galipcan Altınkaya'nın çevirdiği kitabın tanıtım yazısı ve künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Cadı Kral'ın Vaadi" Çıktı!
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2011, 17:22:58 »
Yine çok uzuuuuun bir bekleyişten sonra bir başka beklenen Laika kitabı çıktı demek. Jarlaxle ve Entreri hayranlarına büyük bir müjde bu sanırım.

Eh, o zaman çok önceden bu kitap için hazırladığımız ön okuması da tekrar gündeme gelsin :). Meraklılarına hoş bir lezzet yaşatsın: TIK.

Çevrimdışı Entreri1

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2011, 01:21:10 »
harika bir kitaptı .. roads of patriach yani artemis ve jarlaxle'nin 3.kitabı ve salvatore'un son kitabı Gauntlgrym hakkında laika'nın bir projesi varmı acaba yakın zamanlarda sıkıntı oldu bu bana şimdi :)

Çevrimdışı Carmen

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Nisan 2011, 22:23:29 »
Çok güzel bir kitaptı.Bitmesin diye beklerken buldum kendimi ama bitti...3. kitabını heyecanla bekliyorum.Her eve bi jarlaxle lazım.Ha bu arada ben buraya yeni kayıt oldum.Herkese merhaba!

« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2011, 17:35:39 »
Bugün raflarda kalmışsa inşallah ilk kitabını alacağım.
Bay Fantastik Okur

Çevrimdışı zakf

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2011, 17:43:36 »
harika bir kitaptı .. roads of patriach yani artemis ve jarlaxle'nin 3.kitabı ve salvatore'un son kitabı Gauntlgrym hakkında laika'nın bir projesi varmı acaba yakın zamanlarda sıkıntı oldu bu bana şimdi :)

Road of the Patriarch çevirideymiş sanırım. En geç kasım ayında piyasaya çıkar diye tahmin ediyorum. Gauntlgrym için ise biraz daha uzun bir süre beklememiz gerekecekmiş.

Çevrimdışı Egemen Görçek

• *
  • 29
  • Laika Yayınevi Fantastik Kurgu Edebiyatı Sorumlusu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2011, 20:30:52 »
Road of the Patriarch şu anda çeviride. Kasımdaki İstanbul Kitap Fuarı'na basacağız.

Gauntlgrym içinse özellikle bekliyoruz. Malumunuz üçlemenin ikinci kitabı ekimde yayınlanacak. Gauntlgrym'i şimdi bassak ikinci kitabı een erken seneye nisanda basabiliriz ondan sonra da 1 sene boyunca son kitabın çıkmasını bekleriz. Arası fazla soğur. Bu sebeple Gauntlgrym'i seneye, ikinci kitabı seneye kasıma son kitabı da iki sene sonra basıp toplamda bir yıl içerisinde (6şar ay arayla) tüm seriyi basmayı planlıyoruz.

Bu dönemde unutulmuş diyarlardan uzak kalmayacaksınız ama. Road of the Patriarch'ın yanına Örümck Kraliçe'nin Savaşı serisi çevirilmekte ve üstüne unutulmuş diyarlardan başka bir üçleme daha çeviride şu anda :)

Çevrimdışı Carmen

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2011, 14:03:47 »
Çok güzel en çok sevdiğim iki serinin kitaplarını da ardarda okuyabilicem... ;D