Kayıt Ol

Seyfettin Efendi

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seyfettin Efendi
« Yanıtla #75 : 08 Ekim 2014, 19:30:33 »
D&R'da bulunan (sanırım ilk sayınız) sayıyı aldım, aldığım gibi eve gidene kadar otobüste okudum. Çizimleri gerçekten çok beğendim ve resmen olayları yaşamış kadar da oldum. Emeği geçen herkese teşekkürler. (Sadece fiyatı biraz tuzlu geldi almadan önce, aldıktan sonra fiyata değer diye düşüncemi değiştirdim).

Seyfettin kitapları biraz karışık. İki seri var. Biri uzun tam maceradan diğeri kısa maceralardan oluşuyor.
Yeni çıkan kitap uzun maceranın (Olağanüstü Macerlar) ikinci sayısı.

Fiyat konusunda haklısınız şimdilik elimizden fazla bir şey gelemiyor. Çizgi roman dükkanlarından biraz daha indirimli alabilirsiniz.
Bir de sitemiz var satış yaptığımız:
http://seyfettinefendi.com/satis.html

Çizgiromanı okurken bir yandan müthiş keyif alıyorum bir yandan da kıskanıyorum. Türkiye'de böyle işlerin olması "sanki ben yapmışım gibi" beni gururlandırıyor :D

kalemine kuvvet!

Teşekkürler, sanatçı kıskançlığı diyoruz biz ona, birbirimizi daha iyi şeyler üretmeye teşvik ediyor.

Çevrimdışı croplatform

• **
  • 177
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP)
« Yanıtla #76 : 09 Ekim 2014, 23:21:22 »
İkinci baskı ne zaman? :)

Okuyanınız bol olsun
Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP) http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 10 Ekim 2014, 10:20:23 »
İkinci baskı ne zaman? :)

Okuyanınız bol olsun

Teşekkürler, Esrarengiz Hikayeler 01 bitmek üzere ama ikinci baskıyı gelecek yıl yaparız diye düşünüyorum.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #78 : 11 Ekim 2014, 11:15:45 »
"Hayırsız Ada" ilk cildin üzerine koymuş gibi görünüyor. İlham verici. Ben sevdim, devam! :D

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 13 Ekim 2014, 11:38:13 »
Öteki Sinema'da Fatih Yürür yazmış:
İfşa-yi Sırr Ekibi Dehşetin Dişleriyle Karşı Karşıya!
http://www.otekisinema.com/2014/10/seyfettin-efendi-ve-olaganustu-maceralari-2-hayirsiz-ada/

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 18 Ekim 2014, 22:09:54 »
Birkaç gün önce tarih açlığımı bastırmak için comiXology'de US History ve US Civil War temalı bir şey arıyordum. Tarih bölümünde karşıma sizin grafik romanınız çıktı; sevindim ve neymiş bakayım diyerek aldım. Okuduğum bunlardan biri miydi şu an bilmiyorum ama bitirdikten sonra tarihi grafik roman alanında Fransızlara rakip olabileceğini düşündüm. Başarılı.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 19 Ekim 2014, 13:44:10 »
Birkaç gün önce tarih açlığımı bastırmak için comiXology'de US History ve US Civil War temalı bir şey arıyordum. Tarih bölümünde karşıma sizin grafik romanınız çıktı; sevindim ve neymiş bakayım diyerek aldım. Okuduğum bunlardan biri miydi şu an bilmiyorum ama bitirdikten sonra tarihi grafik roman alanında Fransızlara rakip olabileceğini düşündüm. Başarılı.

Comixology "tarih" kategorisine koyduğu için baştan yadırgamıştım hatta değiştirin diye başvuracaktım ama tarih kısmında daha az çizgi roman olacağını düşünüp vazgeçmiştim sonrasında.
Okuduğunuz OM-01 Yeditepe Canavarı'nın ilk bölümüydü, diğer bölümlerini de yayınlayacağız.

Teşekkürler.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 29 Ekim 2014, 11:22:57 »
Hayırsız Ada'yı merak ediyorsanız ilk bölümünü internetten ücretsiz okuyabilirsiniz.
http://seyfettinefendi.com/galeri.html

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 07 Kasım 2014, 09:51:19 »
Seyfettin Efendi hakkında yapılan yeni incelemeler:

Ign.com'dan Yeditepe Canavarı:
http://tr.ign.com/yeditepe-canavari/67102/review/seyfettin-efendi-ve-olaganustu-maceralari-yeditepe

Kurgu Bilim'den Hayırsız Ada:
http://www.kurgu-bilim.com/hayirsiz-ada/

Radikal Kitap'tan Hayırsız Ada:
http://kitap.radikal.com.tr/makale/haber/seyfettin-efendi-hayirsiz-adada-408967

Çevrimdışı Castello

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Gecenin Sonu
« Yanıtla #84 : 21 Kasım 2014, 22:13:35 »
Çizgi romanı yeni okudum gerçek güzel bir kurguya sahip :))

Başarılarınızın devamını dilerim... 8)
"Yeni bir roman yazıyorum en geç bir sene içerisinde bitmiş olur :))"

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 25 Kasım 2014, 14:33:08 »
Çizgi romanı yeni okudum gerçek güzel bir kurguya sahip :))

Başarılarınızın devamını dilerim... 8)

Teşekkürler. Yeditepe Canavarı'nı mı Hayırsız Ada'yı mı okudunuz?

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 25 Kasım 2014, 19:51:57 »
Az önce Esrarengiz Hikayeler'in ilk cildini okudum. Yeditepe Canavarı'nı daha öce okumuştum dolayısıyla beklentim gayet yüksekti ancak biraz hayal kırıklığına uğradım.

Çizimler gayet başarılı ama arka plan ya çok boş kalmış ya da karakter çizimlerinin yanında çok sönük. Bu durum Yeditepe Canavarı'nda da vardı. Bunun haricinde çizimler gayet başarılılar.

Hikaye konusuna gelecek olursak beni pek tatmin etmedi. Anladığım kadarıyla ilk cilt olduğundan Devrim Bey kimseyi kıramamış ve sonuç olarak çok fazla hikaye tek bir ciltte toplanmış. Bunun sonucu olarak da bazı hikayeler çok kısa olduklarından istenilen etkiyi yaratamamışlar. Umarım bir sonraki ciltte hikayeler daha uzun tutulur.

Ancak şunu söyelemelim ki kitapları ilk aldığımda içimde bir kuşku vardı. Kitapları okuduktan sonra bu kuşkunun yersiz olduğunu gördüm. Kısacası Seyfettin Efendi beklentilerimin çok üzerinde çıktı dolayısıyla herkese gönül rahatlığıyla önerebilirim...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 29 Kasım 2014, 07:15:55 »
Kısa macera dinamikleri biraz farklı ilk kitapta bazı hikayelerde onu oturtamadık. Kısa hikayeleri seven okuyucu kitlesi de farklı bunu da göz önüne almak lazım. Fakat ben "Esrarengiz Hikayeler" serisini de diğer seri kadar önemsiyorum. Bunun iki sebebi var; birincisi benim yaptığım tarzda çizgi roman yapmak isteyen insanların çizgi romanını basabilecek bir mecra bulamaması. İkincisi ise karakterleri, dünyayı daha hızlı tanımamıza yardımcı olan bir vasfı var.
Kuşkunuz konusunda haklısınız, aynı kuşkuyu çoğu kişinin yaşadığını biliyorum. Zamanla bu önyargıları da kıracağımızı umuyorum.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 30 Kasım 2014, 14:02:15 »
Sitemizde yapılan "Hayırsız Ada" incelemesi için buyursunlar efenim.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı devrimk

• **
  • 153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 25 Aralık 2014, 11:00:38 »
Frpnet şöyle demiş:
2014’ün fantastik ve bilimkurgu kitapları, çizgi romanları, fantastik filmleri ve fantastik oyunlarını sizler için listeledik. Bunlara oy vererek 2014’ün en iyilerini belirlemeye yardımcı olabilirsiniz.

2014'ün En İyilerini Seçiyoruz! - FRPNET

Seyfettin Efendi'de 2014'ün En İyi Çizgi Romanları listesinde.