Kayıt Ol

Portalımız Yeni Tasarımıyla Karşınızda...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Portalımız Yeni Tasarımıyla Karşınızda...
« : 29 Nisan 2011, 11:09:15 »

Selamlar,

Uzun mu uzun bir aradan sonra Kayıp Rıhtım giysilerini değiştirdi ve daha kullanışı, daha hoş bir görünüme kavuştu. Yeni temamızın gerek özellikleri, gerek işlevselliği gerekse göze daha iyi bir şekilde hitap etmesi ile umuyoruz sizlere bu şekilde daha kaliteli bir hizmet vereceğiz.

Peki nedir bu yeni tasarımı diğerinden ayıran? Elbette sadece papirüs rengi kullanarak bir kitap sayfası gibi okuyuculara sunmuyoruz. Çok daha güzel özelliklerimiz bulunmakta. İsterseniz kısa kısa maddeler halinde sıralayalım:

Alıntı
- Son Haberler!: Yeni html5 yazılımı ile hazırlanmış ve haberlerin daha iyi bir şekilde okuyucuya ulaşmasına olanak sağlayan slayt gösterimi.

- Kategorilere ait son haberler: Ana sayfada ve normal sayfalarda kategorilize edilmiş haberlere ait son haberler gösterilecek. Belirli sürelerce bu kategoriler değişecek ve sizlerin daha önceden göremediğiniz ya da gözden kaçırdığınız haberlere kolay yoldan ulaşmanızı sağlayacak.

- Bu Haberlere de göz atın!: Herhangi bir haber yazısına girdiğiniz zaman hemen yan menüde "Bu Haberlere de göz atın!" kısmında gerek haberle ilintili gerekse aynı kategorideki haberleri listeliyecek ve siz de bunlara bakarak kaçırdığınız ya da okumamış olduğunuz haberlere kolayca ulaşabileceksiniz.

- Benzer Haberler özelliği: Daha önceki temamızda da bulunan bu özellik daha bir gelişmiş şekliyle karşınızda. Artık resim önizlemeli ve haberler arasındaki benzerlik bağlantısını daha iyi çözümleyen bu özellik ile, ilgi duyduğunuz haberlere ulaşmanız daha hızlı olacak.

- Yeni inceleme gifi: İkinci menüye eklediğimiz incelemelerin bazen okuyucu tarafından gözden kaçması elbette olası bir durum. Bu nedenle yeni gelecek incelemelerin daha belirgin olması amacıyla bir "Yeni" gifi oluşturuldu. Böylece siteye girecek ziyaretçiler yeni inceleme gelmiş olduğunu daha belirgin bir şekilde anlayacak. (Dipnot: Yeni inceleme geldikten en çok üç gün sonra yanına koyulan 'Yeni' gifi kaldırılacaktır.)

- Yorum Sayfalama Özelliği: Artık sayısı yüzleri aşan yorumların bulunduğu sayfaya korkarak girmenize gerek kalmayacak! "Şimdi iki saat bekle ki açılsın..." derdine son noktayı koyuyoruz. Yorum sayfalama özelliği ile bir sayfada en çok 25 yorum göreceksiniz. Geçmiş yorumları merak edenler de "« Eski Yorumlar" butonunu tıklayarak geriye dönük takip yapabilecekler.

- Yorum Cevaplama Özelliği: Bu özellik ile konu veya haberlere atılan yorumlara direkt olarak cevap atma şansına sahip olacaksınız. Sadece o yorumun altında bulunan "Cevapla" butonuna tıklamanız yeterli.

- Video: Her hata yeni bir film fragmanı ya da farklı bir video ile okuyucuları bilgilendirmek için farklı seçenekler sunacağız.

- Üst Menü: Yan menüleri üst kısma taşayarak tek bir yerde gerekli butonlara rahatça ulaşabileceksiniz. Ayrıca açılır/kapanır olması özelliği ile sizlere daha fazla seçenek sunmamıza olanak tanıyor. Şu anda yan menüde bulunan birkaç menü, üst kısımda gizli olduğu için yeni temaya alışana kadar kalacaktır. Sonra onlar da kaldırılacaktır.

- Kaptanın Sandığı: Forumlarımızda da kullandığımız bu başlık altında her ay 5 adet kitap önerisinde bulunacağız.

- Arka plan: Arka plan belirli süreçler içerisinde okuyucuların fantastik aşkını kabartacak şekilde değiştirilecek ve görünümün monoton kalmamasını sağlayacak. Şu an arka planda deviantart'da bir süre önce hesabını kapatan Syncaidia'nın hazırlamış olduğu Imagination adlı illüstrasyon kullanılmaktadır.

- Sayfaya özel menü: Herhangi bir künye, yazar, inceleme sayfasına girdiğiniz zaman yan kısımda o konuya ait menü açılacaktır. Şimdilik oluşturduğumuz örnek için buraya bakabilirsiniz.

Bunlar haricinde de farklı birkaç özellik bulunmakta elbette, lakin uzatmamak adına özellikleri sayıp daha fazla mütevazı davranmayalım.

Bu özellikleri sayma sebebimiz daha çok sizlerin kolay şekilde portaldan yararlanmanız içindir. Bunlar dışındaki özellikleri de portalımızda gezindikçe fark edeceksiniz.

Son olarak eğer hata alıyorsanız ya da beğenmediğiniz kısımlar varsa lütfen bize ulaşın. Dilerseniz bu haber başlığı altında yorumlarınız haricin de eleştirilerinizi de yazabilirsiniz ama tabi rencide etmek istemiyorsanız tüm görüşlerinizi kayiprihtim@gmail.com adresine bekleriz.

Umuyoruz sizlerin de hoşuna giden bir tema olmuştur, hepinize sevgiler saygılar, iyi eğlenceler, fantastik günler.

Dipnot: Kurukafalı aramayı biz diğer temada bırakmıştık ama belli ki o bizi bırakmamış.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Portalımız Yeni Tasarımıyla Karşınızda...
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2011, 11:10:53 »
Çok güzel olmuş, ayrıca kullanışlı da... Hepimize hayırlı olsun :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2011, 11:24:06 »
Son derece kullanıcı dostu olmuş, elinize sağlık :)

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2011, 12:04:12 »
Blog havasından çıkıp yeni ve modern bir havaya bürünmüş portal. Yeni özelliklerin de her biri ayrı bir hoş, ayrı bir kullanışlı olmuş. Elinize sağlık, herkese hayırlı olsun. :)

Ekleme: Arkaplan resmi müthiş bir seçim olmuş.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2011, 15:01:00 »
Yeni tema bizi ciddi ve daha dinamik gösteriyor. Çok hoş bir düzen ve kolayca hareket sağlaması da ayrı bir güzelliği. Yine de benim en çok hoşuma giden, daha ciddi göstermesi oldu :P.

Yenilenen yüzümüz, projelerimiz ve daha niceleri ile temiz bir sayfa açmışız gibi hissediyorum. Gerçekten bize yakışan bir tema oldu.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2011, 15:19:17 »
Bence her bir karesi ile daha iyi olmuş. Ana sayfada daha fazla haber gösteriliyor, kategoriler adam akıllı ayrılmış, karışıklık ortadan kaldırılmış, birkaç bölüm eklenmiş ve son olarak daha profesyonel görünüyor.

Spoiler: Göster
Edit: Ben de diyorum bu konuya yorum yaptım gibi hatırlıyorum diye. Neyse nedenini anladım ve copy paste yaptım. Kendimden şüpheye düşürdünüz beni bir an. Anlayan anladı :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2011, 15:20:48 »
Hem dinamik, hem de estetik bir tasarım oldu bu. Kuşkusuz gelişmeye de devam edecek. Harika! :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2011, 16:01:59 »
Sanırsam seçkinin geç kalma sebebi bu, değmiş harbiden. Ellerinize sağlık çok ciddi, şık, bize yakışır olmuş.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2011, 16:36:38 »
Şahane olmuş.Görünüm bakımından çok şık ve siteye yakışır.Ayrıca kullanım ve ulaşım da çok rahatlamış.Şu nerde, bu nerde diye soruların da çoğundan kurtulacağınızı düşünüyorum.Sanki... Portalın imajını modernleştirmiş gibi.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2011, 20:08:31 »
Gerçekten çok şık, ciddi ve derli toplu bir tema olmuş. Tabi Rıhtm olunca daha azını da beklememek gerekir. Hayırlı olsun !

p.s. Arkaplan resminin alt kısımlarına doğru ortaya çıkan winnie the pooh beni benden aldı. Bayıldım  :D
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2011, 20:20:48 »
Oldukça hoş bir tasarım olmuş. Ama alışmak zaman alacak gibi. Tüm Rıhtım ahalisine hayırlı olsun :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2011, 20:36:46 »
Aşağı doğru uzayıp giden sayfaları daha çok sevsem de yeni katılan özelliklerle güzel olmuş ve bayağı(oldukça) uğraşılmış. Tebrikler!
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2011, 20:41:35 »
Kullanışlı ve hoş bir tema yaratmışsınız. Sanırım benim de yeni temayla ilgili en beğendiğim nokta özenilerek, emek verilerek yapıldığı belli olduğu -ve daha tertipli göründüğü- için portala resmi bir hava katmış olması. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Rıhtım ahalisine hayırlı olsun. Tepe tepe kullanın.

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2011, 21:12:49 »
Ben en çok arka plan resmiyle gülen kediyi beğendim :).

Yalnız, okumak istediğim yazının sayfanın en solunda açılması özelliğini sevmedim. Sanki sol ve orta sütun yer değiştirse daha mı iyi olurmuş? Hem simetrik, hem okuması daha kolay olurdu.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Nisan 2011, 22:16:36 »
Benim de kedi çok hoşuma gitti. Yanlış hatırlamıyorsam Alice Harikalar Diyarı'ndaki Cheshire Kedisiydi? Hani şu felsefeci abimiz? :P

Onun dışında da sahiden güzel olmuş portal.Önceden de söyledikleri gibi daha bir profesyonel duruyor.
Yalnız sağ araç çubuğu insana ilk başta biraz kalabalık geliyor. Sonradan alışıyorsun ama...belirteyim dedim.