Kayıt Ol

Nev

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Nev
« : 01 Ocak 2008, 02:25:11 »
Nevzat Doğansoy, (24 Aralık 1968)'de İstanbul'da doğdu. Nev olarak da tanınan Türk müzisyendir. Müziğe ilk olarak mandolin çalarak başladı. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümde okurken, 2. sınıfta bir elektro gitar aldı ve gitar eğitimi görmeye başladı. Üniversite hayatı boyunca müzikle içiçe yaşadı. Üniversiteden mezun olunca yüksek lisans için Finansı tercih etti. Daha sonra iş hayatına atıldı ama müzikten hiç kopmadı. 1995 yılında Hakan Özer, Kıvanch K. ve Tolga İnci'den oluşan Chantage'la Cool Bar'da müzik yaptı. 2000 yılında, Teoman'ın daveti ile katıldığı Türkiye turnesinde, Ege ve Akdeniz bölgelerinde 100.000'e yakın kişinin kendi müziğine verdiği tepkiyi görme fırsatı buldu. Üç yıl süren özenli bir stüdyo çalışmasının ardından, tüm beste ve söz leri kendisine ait olan, Erkan Oğur, Göksel, Tuba Önal gibi isimlerin yer aldığı ilk albümü "Herşeye Rağmen" müzik marketlerde dinleyicilerle buluştu. 2004 Yılının Temmuz ayında müzik marketlere sunduğu "Sen Gibi" albümünde tıpkı ilk albümünde ki gibi tüm beste ve şarkı sözleri kendisine aittir. Üçüncü Albümü "Işığım ve Gölgem" 2007 yılında 28 Ağustosta müzik marketlerdeki yerini aldı, Pasaj Müzik etiketi ile dinleyicilere sunulan albümde yine tüm şarkıların söz ve besteleri Nev'e ait. Bu albümün ilk klibi 'Sükut-u Hayal' isimli parçaya çekildi.
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nev
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2008, 21:49:59 »
Bütün şarkılarını ezbere bilirim  ;D Muhteşem birisi, tam 2.5 yıl önce tanımıştım :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2008, 18:36:37 »
yenı grup olmasına ragmen cok guzel sarkıları war we en cok dınlenen suku-tu hayal
İÇİNDEKİ SIR SENIN ESERİNDİR; EĞER ACIĞA VURURSAN ESİRİ OLURSUN

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2008, 19:58:17 »
yenı grup olmasına ragmen cok guzel sarkıları war we en cok dınlenen suku-tu hayal
Ehuehuehu :D
1-Nev bir grup değil eğer yazıyı okumuş olsaydın ki zaten anlardın :D
2-Çünkü sükut-u hayal daha yeni  :D bir zamanlar mühürlü kaderimdi
3-O yeni değil senden eski :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Rom: 1
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2008, 20:35:09 »
Nevle sanırım zor şarkısıyla tanışmıştım o albümde bi o şarkıya ısındı içim :P
Daha sonra ise 2. albümü geldi ve çok sevdim
Son albümün ise tamamını dinlemedim ama dinlediğim şarkıları gerçekten çok güzel
Ve bence sadece müziğiyle bir yerlere gelmeye çalışan bir isim bu çok önemli

Allein

« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2008, 15:23:48 »
Evet, Sükut-u hayal'e takmıştım bir ara =) Nev...nasıl desem, benden bile ii xP

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2008, 08:15:36 »
Aaa nev babamdan bi yaş büyük ;D  Daha genç olmasını beklerdim :/
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2008, 12:57:52 »
Bir yerde okumuştum.Nev ile Teoman küçükken barlarda Pink Floyd vs. çalarmış :hihi

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2008, 00:33:52 »
anlamlı şarkı yapan ender kişilerden biri, severim..

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2008, 16:21:31 »
Nev ..Alamet-i Farikası: oturarak şarkı söylemesi ;D
Son albümle aştı bunu gerçi biraz.Fotoğrafçıymış kendileri, sevdim ben bu özelliğini :huha

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2008, 16:33:07 »
Ya Nev'in müzik tarzı değişti sanki ;D Bi ara tuf,tuf ney üfletiyodu her şarkıda,şimdi cıs,cıs gitar kastırıyo :P
Aaa nev babamdan bi yaş büyük ;D  Daha genç olmasını beklerdim :/
islam şu anne-baba yaşı karşılaştırmana hayranık forumcak :P