Kayıt Ol

Deadpool (2016)

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Rom: 1
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Deadpool (2016)
« Yanıtla #60 : 21 Şubat 2016, 10:14:33 »
Beni güldürdü sizinle de paylaşayım dedim
Spoiler: Göster

Captain'ın yüzündeki ifade filmin 15+ olmaması gerektiğini anlatıyor :D
Spoiler: Göster
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 12 Mayıs 2016, 18:55:14 »
Deadpool ve begenmedim.

Beklentilerimin çok altında kaldı.İnsanlar bu yorumu değersiz görebilir ama merak ediyorum neden bu filmi sevmem gerekli?
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 13 Mayıs 2016, 16:09:26 »
Deadpool ve begenmedim.

Beklentilerimin çok altında kaldı.İnsanlar bu yorumu değersiz görebilir ama merak ediyorum neden bu filmi sevmem gerekli?

Yorumunuz elbette değersiz değil ayrıca kimse size neden sevmeniz gerektiğini söyleyemez, siz neden sevmediğinizi bizimle paylaşırsanız belki gözden kaçırdığımız bir şey vardır.
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 13 Mayıs 2016, 17:28:09 »
Birincisi, bana söylenen filmin çok komik olduğuydu. Bir iki sahne dışında gülmedim.
İkincis,i kuralı yok o yüzden çok aykırı deniliyor. Sapıkça şeyler aykırılık olarak sunuluyor.
Üçüncüsü, kurgusu klasik bana kötülük yapana kullerimden doğar dersini veririm.
Dördüncüsü, hiç şaşırtmadı.Yani "vay be helal olsun" dediğim tek bir hareketi bile yoktu.

Vasat altı bir film bence.O yüzden soruyorum neden bu filmi sevmem gerekli?

İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #64 : 14 Mayıs 2016, 16:43:59 »
Konuyu başlığına taşıdım. Kendi başlığı olan filmlerde daha sağlıklı ve katılımı bol geçiyor tartışmalar.

Sorunuza gelirsek... Deadpool daha çok çizgi romanının hayranlarına hitap edecek şekilde yapılmış bir filmdi. Bu kadar çok sevilmesinin sebebi aslına oldukça sadık bir uyarlama olması. Yani çizgi romanının okuyup da onu gerçekten seven insanlara daha çok hitap ediyor. Eğer hiç okumadıysanız veya karakter hakkındaki bilgileriniz sınırlıysa beğenmemeniz çok normal :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 15 Mayıs 2016, 16:20:56 »
Deadpool karakterini tanımayan veya çizgi romanlarındaki mizahtan hoşlanmayan birinin bu filmi beğenmesi zaten beklenemez. Çünkü filmin pek müthiş bir senaryosu olmadığı açık. Tamamen karakter üzerine yapılmış bir filmdi. Bu karakteri şahane bir şekilde yansıttıkları için hepimiz çok beğendik. Sizin zevkinize uymamasına bir şey diyemeyiz, herkes için yapılmış bir film değil.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 15 Mayıs 2016, 21:22:12 »
Açıkçası Deadpool enteresan bir karakter, ilgimi çekmedi değil. Fakat bu süper kahraman filmlerinde ipin ucu kaçınca takip etmeyi bıraktığım için izlemedim. Nasıl bir filmdir bilmiyorum ama bende ister istemez bir ön yargı oluşuyor.

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 15 Mayıs 2016, 22:48:12 »
Eh ne diyelim seven herkesin Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun !

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #68 : 15 Mayıs 2016, 23:59:27 »
Günümüzde artık filmleri sinemada ve evde izlemek diye bir şey var ve bu ikisi beklentiler dâhilinde kesinlikle aynı şeyler değildir. Bir filmi evde izliyorsanız ondan gerçekten istediğinizi almalısınız çünkü film bittikten sonra evde yine yalnız kalacaksınız ve izlediğiniz o şey sizi oturduğunuz yerden kaldırıp motive edebilmeli. Sinemada yayınlanan filmlerde ise özellikle ülkemizde belirli bir kültürün yaratılamamasından ötürü izleme bazen işkenceye dönüşebiliyor. Çeviri kötüdür, dublaj kötüdür, klima çalışmıyordur, yanında oturanlar yiyişiyordur, falan filan. Hatta bazen sinemaya gelen ve çok merak ettiğim bir filmi bekleyip evde izliyorum. Süper kahraman filmleri ise bunun tam tersi ben de.

Çoğu süper kahraman filmini evde izledim ve hiç sevdiğim olmadı. Örneğin Iron Man serisi, Thor serisi, Avengers, Spider-Man, Hulk gibi. Bu filmleri genelde çerezlik gördüğüm için artık sinemada izlemeyi tercih ediyorum ve şunu fark ettim ki bu tarz filmleri sinemada izleyince fazladan bir puan veriyorum.

Neyse, Deadpool. Karakteri hiç bilmem. Filmi sevdim ve eğlenceli buldum, zaten amacı da buydu. Görsel, hikâye, karakterler falan hakikaten hoştu. Girişi ayrı bir güzeldi. İlk defa bir süper kahraman filminde bu kadar eğlendim. Negasonic Teenage Warhead. Genelde küfrün akıllıca espri malzemesi olarak kullanılmasına da pek takılmam ki filmde de pek sıkıntı yoktu ama nedense sonlara doğru tıpkı Dünyayı Kurtaran Adam’da ki insanı çıldırtan ‘yakışıklı’ esprisi gibi hafiften bir terleme geldi, dediğim gibi klima bozuktu belki ondandır.

Ryan Reynolds’da müthişti. Bilin bakalım Deadpool bana gerçek hayattan kimi hatırlattı? Jeff Waters. Thrash metal gitaristidir. Konuşma tarzı, ses tonu, duruşu gibi birçok noktada basbayağı aynılar. Espri anındaki mimikler bile benziyor. Deadpool’u Jeff’ten çalmışlar haha. Bir izleyip karar verin. Buradan.

Bir de geçen hafta Captain America Civil War’a gittim. Çok gereksiz bir filmdi bence. Yine her zamanki klasik yaşandı ve film bitince biz ve başka bir grup haricinde salonda kimse kalmadı ve sondaki sahneyi bir biz gördük.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 22 Mayıs 2016, 19:59:44 »
Karaktere sağdan soldan öğrendiklerim vasıtasıyla biraz aşinalığım vardı.

Öteki uyarlamalardaki ciddi havaya oranla, Deadpool'un kendini bile taşlayan tarzının verdiği rahatlık filmi izletir kılıyor. Gene de, ufak tanıtımlarının, tam olarak neyle karşılaşılacağı bilgisini vermesinden ötürü; varolandan fazlasını alamamışım gibi bir tatminsizliği de hissettim.

Akıl almaz işlere kalkışan ana karakterin zırvalıklarına odaklanmak en mantıklıs (İlginç bir öneri!)ı. Bu filmden keyif almak için kesin formül değil elbet.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Deadpool 2’nin İlk Fragmanı Yayınlandı
« Yanıtla #70 : 04 Mart 2017, 23:46:30 »
Ryan Reynolds bombayı patlattı ve Deadpool 2'nin “No Good Deed” adlı ilk fragmanını kişisel Youtube hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Yayınlanan video bir “teaser trailer” olduğundan filmle ilgili hiçbir şey içermiyor… mu acaba? Kahramanımızın Süpermen müziği eşliğinde kostümünü giymeye çalıştığı telefon kulübesine bakarsak pek de öyle sayılmaz aslında. Çünkü dış duvarında “Nathan Summers Cumming Soon” şeklinde bir grafiti var. Çizgi roman hayranları bu adın Cable’ın gerçek ismi olduğunu biliyorlar elbette. Kulübenin içindeyse “Hope!” yazıyor, ki bu da Hope Summers’a, yani Mesih lakaplı mutanta işaret ediyor elbette.

Dikkat ederseniz Deadpool’un kostümünü giydiği kulübenin arkasındaki sinemada Logan filminin oynadığını da görebilirsiniz. Zaten her zamanki gibi Wolverine’e sürekli atıfta bulunmaktan kaçınamıyor kırık anti-kahramanımız. Son olarak sağda solda bir sürü Firefly posteri var ama bunun ne anlama geldiğini hiç bilmiyorum doğrusu. Stan Lee fragmanlara da çıkmaya başlamış bir de :)

https://youtu.be/Z5ezsReZcxU
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 05 Mart 2017, 00:11:34 »
Fragman baştan sona şahane. Yalnız en sonda akan yazıyı okumadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz. Videodan yakalayıp okumak zor ama şuradan okuyabilirsiniz. Gülmekten zor okudum gerçekten, muazzam. ;D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 05 Mart 2017, 01:11:09 »
Deadpool kafası fragman :D Sen idealist kahramanlardan değilsin Pool! Sen de biliyorsun. Ayrıca Marvel karakterisin! Superman rolü yapmak niye :D?!

İlk Deadpool filmi Yapımcı Fox'un aklını başına getirmiş galiba. Fox'tan Legion dizisi ve Logan filmi gibi örnekler gelmeye başladı :)

@Grayswandir, fragman biter bitmez kapatınca haliyle kaçırmışım ;D Pool!

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 05 Mart 2017, 03:07:37 »
Sadece daha fazla para, istedikleri tek şey bu.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 05 Mart 2017, 12:15:13 »
Sadece daha fazla para, istedikleri tek şey bu.

Nasıl yani? Bir ŞİRKET, para kazanmak için mi daha güzel şeyler yapıp hedef kitlesini memnun etmeye ve genişletmeye çalışır? Aman allahım şu anda tüm dünyam başıma yıkıldı.

Eğlenceli fragman olmuş. Deadpool kafası zaten alıştığımız çizgiroman filmlerinden farklı. O kulübeye girip de kostüm değiştirmenin gerçekten ne kadar saçma olduğunu göstermeleri hoşuma gitti.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.