Kayıt Ol

Eksik Sahneler

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Eksik Sahneler
« : 21 Mayıs 2011, 00:57:18 »
Yüzüklerin Efendisinin kitaplarını okumadım. Sadece filmlerini izlemiştim. Sayısını hatırlamadığım kadar.

Bugüne kadar, Yüzüklerin efendisini hep Türkçe Dublaj olarak izlemiştim. Geçenlerde bir arkadaşın bilgisayarında ingilizce olarak tüm bölümlerinin olduğunu fark ettim. Tabi içimde birden bir merak oluştu. Dedim "Onlarca kez izledim, birde orjinal olarak, ingilizce izleyeyim."

İşte, izledikten sonra fark ettim ki, Birçok sahne, Türkçe Dublaj yapılırken atılmış. Özellikle ikinci bölümünde toplamda 30 dakikayı bulan kısım, filmden atılmış Türkçeye çevrilirken. "İyi ki ingilizcesini izledim" dedim. Filmi inanın daha bir benimsedim o kısımları da izleyince.

Gerçi adamlar da haklı. Oldukça uzundu filmler, ama keşke o sahneler silinmeseydi demeden de edemiyorum.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eksik Sahneler
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2011, 02:37:11 »
Buralarda bir yerde Extended Edition başlığı olacaktı.

http://www.kayiprihtim.org/forum/the-lord-of-the-rings-special-extended-edition-ozel-geni351letilmi351-versiyon-t4576.0.html

Onlar Türkçe dublaj sırasında değil montaj masasında kesilmiş sahneler. Daha sonra eklenerek tekrar bir DVD halinde yayınlandılar.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Michu

• *
  • 22
  • Rom: 0
  • Cuio vae!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eksik Sahneler
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2012, 21:28:53 »
Extended Edition'da birşey dikkatimi çekti.
Spoiler: Göster
MiğferDibi savaşında Uruk-Hai'ler gelirken hiçbir ağaç gözükmüyordu.Ama savaşın kazanılmasından sonra ağaçlar Uruk'ları öldürmeye başlıyor. Merak ettiğim konu bu.Ağaçlar nerden geldi ?