Kayıt Ol

Kara MUSTAFA potter PAŞA

Çevrimdışı Darkness

• 608
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kara MUSTAFA potter PAŞA
« : 26 Ocak 2008, 05:42:18 »

KARA MUSTAFA POTTER PAŞA

Bulutların  kararttıgı rüzgarlı ve  soguk 1gündü Kahramanlarımız Harry Hermoıne ve Ron yine okulun yolunu tutmuşlar birbiriyle muhabbet ederek her geçen dakika okula ve biraz sonra hayatlarını degişterecek olaya yaklaşıyolardı…

O devrin en büyük ve şaşalı devleti Osmanlı Avrupa seferinde ve Kahramanlarımızla aynı yolda ilerliyordu

Birden Harry ne oldugunu anlamadıgı ve ürperdigi 1ses duydu merakla tepenin arkasına koşmaya başlamıştı sarıklı cübbeli bazısı atlı bazısı yaya askerleri görünce gözlerine inanamadı
Hemen harmonie ve ron çagırıp onlara da gösterdi gördüklerini harmonie çok heycanlandı ron’un ise adeta dili tutuldu. Kahramanlarımız beyninden kaynar sular döküldügü bu anda daha ilginç 1 şey oldu pos bıyıklı sarıklı cübbeli 1askerin  kendilerine bagırmasıyla iyice irkildiler asker geldi kahramanlarımızı sadrazama tiz götüreceni söyledi ve biraz sonra sadrazamın karşılarındaydılar

Sadrazam sordu ne işiniz vardı çocuklar bu garip elbiselerle nereye gidiyordunz   diye sordu.
Harmonie atladı hemen okula dedi sadrazam sordu hangi mektepe gidiyorsunuz diye
 Harry büyü ve sihir okulu olan Hogwarts da gittiklerini söyledi.Bu sözleri duyan sadrazamın gözleri büyüdü hiddetlendi ve şiddetli 1şekilde bizim dinimizde BÜYÜ SİHİR yapmak ve yaptırmak haramdır.
Deyip kahramanlarımızı Devşirme sistemini uygulayacanı söyledi ve isimlerini sordu.

Harry ron ve harmonie duydukları karşısında iyice apalladılar agızlarındn çıkandan kulaklarının haberi yoktu ilk sözü harmonie aldı ismim emma diyi verdi bunu duyan ron’sa iyice şaşırıp kekeleye kekeleye rorororo ron dedi Harrydeyse nedeni anlşılmayn 1 güven içinde Potter Harry potter dedi.

Sadrazamnın yanındaki asker devletlüm bu isimler karışık ve  karmaşık af buyurusanız daha anlaşılabilecek isimler bulalım bu zırtapozlara dedi. Peki dedi sadrazam sen emma bundan sonra senin adın EMİNE sen kızılkafa seninkiyse RAŞİT dedi ama en ilginçi Harrye verdigi isimdi evlat dedi senin ismnde bundan sonra KARA POTTER  dedi..

Ordu yeterince vakit kaybetmişti Kahramanlarımız derin hüzün ve keder içindeydiler akıllarında kaçmak veya karşı çıkmak vardı ama 3 KITA ya sözünü geçirten ve hakim olan Osmanlı 3 Zırtapoz DEYYUSlamı başa çıkamayacktı

Aradan 3 ay geçti sefer bitmiş padişah sadrazam ve ordu İstanbul’a gelmişti.
Kahramanlrımzda çat pat Osmanlıcayı ögrenmişlerdi sadrazam yardmcısna bu 3genci bundan sonra  yapacakları görevler İçin çagırtdı.

Derin 1 sessizlgin ardından kahramanlarımız sadrazamın karşısındaydılar sadrazam önce KARA POTTERa Acemi ocagına EMİNEyi Hareme  ve şaşkınlgıyla Ün salan RAŞİTEyse
Subaşılık ; lagımcılık ve kapılıcılıktan birini seçmesini istedi RAŞİTse Kapıcılıgı istedigini söyledi.

Artık kahramanlarımız devşirilmeye fiili olarak başlamıştı ve yıllar geçip gidiyordu.
Geçen onca senede Çok şey degişmiş Harry Müslüman olmuş Mustafa ismini almıştı artık KARA MUSTAFA POTTER diye çagrılıyrdu ve acemi ocagında çok eglenceli günler geçiriyordu sürekli arkadaşlrıyla şakalaşıyor Uzun eşek,bilye,topal tavuk ,saklambaç 9aylık ve Alman Kalesi oynuyrdu.

Harmonie yani EMİNEde halinden çok memnundu Harem deki günleri çok güzel geçiyodu oda Haremde Oya , dikiş nakış,kazak patik örmeye ve dedikodu yapmaya bayılıyordu.

Ron yani RAŞİTse aralarında en mutsuz olanıydı her gün 5te kalkıp saraya ekmek gazate  getiriyor teker teker dagıtıyor her gün sarayı baştan sona kadar silip temizliyor ve siparişleri yetiştirmeye çalışıyor yetiştermiyince çok büyük hakaretlere maruz kalıyordu.Tek düşüncesi kaçıp kurtulmaktı buralardan ama oda İMKANSIZDI…

Seneler geçmeye devam ediyor ve KARA MUSTAFA POTTER acemi ocagından YENİÇERİ ocagına yükseliyor

Harmonie yani EMİNE ise muhteşem güzelligyle herkesi kendine hayran bırakıyor ve oda Haremin en üst makamı Olan Padişahın Cariyeligine yükseliyordu

Ron (RAŞİT)se artık senelerin yorgunlugunu yaptgıgı işin ıstırapını bütün vucudunda hissedip sadrazamdan SSK veya BAGkurdan emekli etmesini istiyor sadrazamsa Raşit çok sevdiginden ve hizmetlerini begendiginden torpilli olarak  BAG-KURdan emekli ediyordu..

Yine yıllar birbirini kovalamş ve hikayemizin sonu yaklaşmıştı

Harry savaşlarda gösterdigi kahramanlıklardan sonra acemi ocagında  sadrazamlıga yükseliyor İngiltereye hakim olan voldermort ve ordusu sürekli Osmanlıyı tehdit ediyordu ve padişah sadrazam KARAMUSTAFA POTTERa danışarak İngiltere üzerine sefer düzenlemiyo kararlştıryodu.

Sefer başlamış  hastalıgından ve vadesi yettiginden dolayı ordunun kumandanı padişah
Vefat ediyor yeniçerilerse hemen KARA MUSTAFA POTTERı ordunun başına getiryor ve seferi bitirmelrin gerekliligini söylüyolardı.

Yaklaşık 2 sene süren İngiltere seferini Osmanlı İmparatorlugu kazanıyor Kara Mustafa potter savaşta gösterdigi kahramanlık ve başarıdan dolayı padişahlıga yükseliyo ve KARA MUSTAFA POTTER PAŞA unvanını alıyordu.

Bu duruma ençok Harmonie(emine) seviniyor KARA MUSTAFA paşa ise İstanbula Dönünce hemen harmonieyle  evleniyor ve mutlu bir yuva kuruyordu.

Kara Mustafa potter paşa eski kadim dostunu RON(Raşit) unutmyor 1kahve köşesinde okey,tavla sinek, papaz ,dost kazıgı ve 51 oynarken buldugu eski arkadşını sadrazamlıga getiriyordu

O günden sonra harmonie(EMİNE)ron(RAŞİT)ve Harry(KARA MUSTAFA POTTER PAŞA) SAGLIKLI MUTLU HUZURLU Nice yılları beraber geçiriyo  ve hikayemiz burada son buluyor hepinize sevgiler
D A R K N E S S (y.z)

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kara MUSTAFA potter PAŞA
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2008, 14:38:41 »
1. Seriyle bu şekilde dalga geçilmesini  hiç hoş bulmamışımdır.

2. Dalga geçiyorsan bile bunun komik bir yanı yok. Anlatımın akıcı değil çünkü. Yazım hataları, anlatım bozukluklarıyla dolu, resmen baştan savma. Ve bu da bütün esprileri yok ediyor. Kardeşim bile daha iyisini yazardı heralde =)

3. Bunları söylüyorsam gıcıklıktan değil. Umarım ders alırsın ve daha iyi denemeler yazmayı denersin =))

Çevrimdışı Darkness

• 608
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2008, 18:11:16 »
1. Seriyle bu şekilde dalga geçilmesini  hiç hoş bulmamışımdır.

2. Dalga geçiyorsan bile bunun komik bir yanı yok. Anlatımın akıcı değil çünkü. Yazım hataları, anlatım bozukluklarıyla dolu, resmen baştan savma. Ve bu da bütün esprileri yok ediyor. Kardeşim bile daha iyisini yazardı heralde =)

3. Bunları söylüyorsam gıcıklıktan değil. Umarım ders alırsın ve daha iyi denemeler yazmayı denersin =))

1 bu senın gorusun  saygı duyuyorum

2 kere bu alay degıl mızahi1 bakıs acısyla yazdım

3 yazma ve ımla konusuna gelınce eger ben yazar olsam ve sende yayın evı sahıbı olsan  yada ogretmenım olsan haklısın ama olmadıgına gore herlade sana yazım ımlam hakkında hesap verecek degılım kı ınternernet dunyasında kullanılan dıl ve turkceye bakarsan yada karsılatrrsan ....

yazdım hıkayıyı begenmms olabılrsn ama en azından neden sepeplerını sorabılrdın

Sana tavsıyem
Erdem ınsanların kusur ve hataları bulup yargılamk degıldır Asıl erdem ve ustunluk Hosgorulu olabılmek  herşeye ragmen ne kadar kotu 1 seyle karşlamıs olsanda ıyı bı yanını gormek veya bu rahatsızlıgını guzel ve karsındakı ınsanı kırmadan anlatabılmektır ASIL ERDEM ve ustunluk budur   tabı anlayana ?

Çevrimdışı chandler

• **
  • 52
  • Herkesin gördüğü ileti kişisel olur mu? :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2008, 23:50:24 »
Mizahi yanları var.Komiğime de gitti Kara Mustafa Paşa tipinin böyle yansıtılması. :D Ama cümlelerinde tekrara düşmüşsün.Aynı kelimeyi bir cümlede tekrarlamışsın ve bu durum akıcılığı bozmuş.Emine-Raşit'i anladım da Mustafa niye?Bari Hayri olsaydı. :D Padişah da oluyor sonunda ve vefa örneği gösterip arkadaşını unutmamış.Dostluk temasını vurgulamışsın burada, hoşuma gitti bu. :) Eline sağlık, yeni denemelerini bekleriz. :-*

φσζτ  fαιЯч σξ  τнэ нэаµэη

yeşilboncuk

« Yanıtla #4 : 15 Nisan 2008, 11:08:11 »
BaRTy e katılıyorum!...Ellerine sağlık!.. ;D

Çevrimdışı Berke

• **
  • 124
  • Rom: 1
  • Rock'n Roll ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2008, 21:01:50 »
Hehe bence mizahın çok güzel bende hep böle şeyler yazardım ama bilgisayara format atılınca gitti hepsi.Bu arada insanları eleştirmek iyidir ve eleştiri kötü yada iyi olabilir ama aşağılayıcı olmamalıdır tabi bu benim görüşüm!