Kayıt Ol

Yemin ve Öç

Çevrimdışı altug

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Kayıp Dünya
Ynt: "Yemin ve Öç" Basılı Olarak Çıktı !!!
« Yanıtla #15 : 15 Ekim 2010, 17:43:52 »
Kayıp Dünya'da da bu güzel haberi duyurduk :)

Tebrikler Mit :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #16 : 15 Ekim 2010, 18:56:08 »
Desteğiniz için çok teşekkürler Altuğ Bey. Kitabınız bu akşam yola çıktı, şimdiden iyi okumalar dilerim :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Aralık 2010, 12:28:48 »
Arkadaşlar kitabı almadan önce birkaç bölümüne göz atmak isteyenler için ilk beş bölümü içeren bir ÖN OKUMA hazırladık. Bu ön okumayı indirip PDF formatında okuyabilirsiniz.

Kitabın ÖN OKUMAsı için BURAYA tıklayabilirsiniz!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Aralık 2010, 17:21:58 »
Kitabı okuyanların yorumları gelmemiş mi? Eh o zaman ilk yorum benden gelsin.

Kitabın yarısında olmama rağmen şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki hiç sıkılmadan devam ediyorum. Her ne kadar okumak için bu aralar fazla vaktim olmasa da, vasıta beklerken okuyarak kitapta ilerliyorum. Asıl yorumumu uzun uzadıya kitabı bitirince yapacağım ama söylemek istediğim bir-iki şey var:

Anlatımı oldukça akıcı ve konu su gibi akıp gidiyor. Baştaki ilk iki bölüm, Aylık Öykü Seçkisi'nde yayınlanan öyküler olunca onları okurken kitabın tam benliğini anlamak biraz gecikiyor. Ama ne zaman ki öykü seçkisinde yayınlanan kısımlar bitiyor ve kitap için yazılmış kısımlar başlıyor, işte o zaman elinizdekinin tam bir kitap olduğunu anlıyorsunuz. Şunu hemen ekleyeyim, ilk iki bölüme hiçbir şekilde bir kötülemem yok. Sadece onlar birer öykü olduğu için, uzun soluklu bir macerayı anlatan bir kitap için olaylarlar (doğal olarak) hızlı bir biçimde olup bitiyor. Sonuçta bu iki öykü kitabın oluşmasını sağlayan temeller. Onlar olmasaydı da olmazdı.

Bir oturuşta bile okunabilir kanımca. Dil bakımından okuyucuyu yormuyor. Konuya bakacak olursak, keyifli bir macera. Zaten her cüce karaktere olan sempatim gibi Korban'ın da inatçı ve yaptıklarını inkar eden dik kafalı tavrı görülmeye değer :). Kitaptaki espiriler de iyi seçilmiş; onları okuyup da gülmemek elde değil :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
"Yemin ve Öç" Oyungezer'de !!!
« Yanıtla #19 : 16 Haziran 2011, 17:45:42 »

Türkiye’nin en önemli ve eğlenceli oyun dergilerinden Oyungezer'in bu ayki sayısında, kitabımız Yemin ve Öç'ün tanıtımı yapıldı!

Oyungezer
ailesinin en önemli isimlerinden editör Sinan Akkol tarafından Ekran Dışı bölümünde M. İhsan Tatari'nin yazdığı Yemin ve Öç'le ilgili çok hoş bir tanıtım yazısı yayımlandı. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan Sinan Akkol'un kitap hakkındaki düşüncelerini sizlere aktaralım:

Bazı "mit"ler bizden çıkar

Yemin ve Öç yaklaşık 2 aydır masamın bir köşesinde, çeşitli kağıtların arasında duruyordu. Bir Türk fantastik roman yazarından geldiğini biliyordum, ama bir türlü zaman bulup okuyamamıştım. Bir hafta önce, yattığım yerden elime alıp da yazan kişinin ismini gördüğümde hoş bir sürprizle karşılaştım: M. İhsan Tatari, neredeyse 10 yıldır iletişimde olduğum bir okurumdu. Yıllardır "yahu, şöyle bir kitap mı yazsam, böyle bir kitap mı yazsam" diye diye daha tek satır yazamamışken, bir okurumun beni aşıp ortaya fiziksel bir sonuç çıkartması çok hoşuma gitti.

Kitaba gelecek olursak: Unutulmuş Diyarlar'da (Forgotten Realms) geçen 3 adet hikayeden oluşuyor Yemin ve Öç. İlk iki hikaye www.kayiprihtim.org sitesinde yayınlanmış barbar Brann ve cüce Korban'ın hikayeleriyken, üçüncü ve tam bir macera uzunluğunda olan hikaye bu ikisini bağlamış. Ne yalan söyleyeyim, çok yüksek bir beklenti ile okumaya başlamamıştım kitabı. Ama okudukça inanılmaz bir şekilde sardı. Yalın ama etkileyici anlatımıyla, fantastik bir film seyrediyormuşçasına gözümde sahneleri canlandırmayı başarıyordu kitap. Unutulmuş Diyarlar’da sırıtmayacak şekilde araya serpiştirilmiş Türkvari esprilerin hepsine gülümsediğimi fark ettim. 200 küsur sayfayı bir solukta bitirdim, hem de büyük bir keyifle. Ve izninizle yazara buradan seslenmek istiyorum: İhsan, eğer Korban ve Brann'ın hikayelerine devam etmezsen, ben de sana oyun incelemesi yazmam bundan sonra :)

- Sinan

Kendisine ve bu güzel tanıtımı dergilerine taşıdıkları için Oyungezer ekibine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Eh, ne diyelim; darısı okumayanların başına!

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Haziran 2011, 18:05:58 »
Dergi biraz geç geldiğinden bir kaç saat önce gördüm ben de. Bayağı şaşırdım. Sinan Akkol ile arkadaş gibi olmalarına da imrendim. :) Tebrik ederim İhsan abi!
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yemin ve Öç
« Yanıtla #21 : 16 Haziran 2011, 19:01:07 »
İhsan abi, biri seni durdursun!

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Haziran 2011, 19:15:16 »
Korban,Büyücüye "Ne bekliyorsun,öpücük mü?" dediği zaman iyi gülmüştüm :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #23 : 16 Haziran 2011, 19:58:08 »
"Vurdu gol oldu!"

Tebrikler İhsan abi, dilerim basında daha çok yer alır "Yemin ve Öç". Bunu fazlasıyla hak ediyor. :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Haziran 2011, 00:08:25 »
Tebrik ederim İhsan işallah daha iyi yerlerde de göreceğiz seni ve kitaplarının ismini. Benim buna inancım tam :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #25 : 17 Haziran 2011, 15:29:21 »
Sağ olun arkadaşlar. Darısı hepinizin başına :) Hayal etmek başarmanın yarısıdır demişler. Gerçekten de öyleymiş. O yüzden sakın hayallerinizden vazgeçmeyin.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.