Kayıt Ol

Amerikan Tanrıları Ekrana Gelirse!

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
Ynt: Amerikan Tanrıları Ekrana Gelirse!
« Yanıtla #15 : 01 Mayıs 2017, 20:07:15 »
İlk bölümü izleyen oldu mu? Kitaba oldukça bağlı ve başarılı buldum ben ilk bölümü.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #16 : 01 Mayıs 2017, 20:17:02 »
Nereden izleyebilirim diziyi?
İnsan, hayalleriyle vardır.

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Mayıs 2017, 22:06:53 »
Ben buradan izledim.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 02 Mayıs 2017, 09:43:34 »
İlk bölümü izleyen oldu mu? Kitaba oldukça bağlı ve başarılı buldum ben ilk bölümü.

Bende Hatungacı gibi düşünüyorum. Yalnız ekran boyutundaki değişmeler sinirimi bozdu. Ara sahneleri daha farklı bir tarzda çekebilmenin yolunu bulurlarsa çok daha güzel olur.

Kitabı okumamış ve diziyi izleyecek arkadaşlara tavsiye:
Spoiler: Göster
 "Amerikan Tanrıları" içinde mitolojik ögeler barındıran bir kitaptır. İlk bölümü izlediğim için rahatlıkla söyleyebilirim ki dizideki neredeyse her konuşma göndermelerle dolu.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #19 : 02 Mayıs 2017, 11:22:11 »
İtiraf ediyorum Neil Gaiman pek sevmem, ne kadar şans versem de kendime ve ona tutmadı aşımız. İthaki'nin yenilenmiş Sandman'ını okuyorum ve çizgi roman işi bana göre değil diyorum. Amerikan Tanrıları kitabını İthaki ilk bastığında seneler önce okumuş ve tam yarısında bırakmıştım bir daha da kapağı açıp bakmadım, büyük heveslerim vardı. Dizi de izleyen biri değilim ilk 3 bölümü izleyip kararımı veririm, beklentim sıfır.

Gaiman'ın Terry Pratchet, Douglas Adams gibi isimlerle yanyana gelebilmesine de hayret ederim kendimce...

not: Mirrormask filmini çok severim, bir de Caroline filmini, bu işlerde sinematografi olarak yazarın ne kadar etkisi var bilemiyorum.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Mayıs 2017, 13:12:39 »
İtiraf ediyorum Neil Gaiman pek sevmem, ne kadar şans versem de kendime ve ona tutmadı aşımız. İthaki'nin yenilenmiş Sandman'ını okuyorum ve çizgi roman işi bana göre değil diyorum. Amerikan Tanrıları kitabını İthaki ilk bastığında seneler önce okumuş ve tam yarısında bırakmıştım bir daha da kapağı açıp bakmadım, büyük heveslerim vardı. Dizi de izleyen biri değilim ilk 3 bölümü izleyip kararımı veririm, beklentim sıfır.

Gaiman'ın Terry Pratchet, Douglas Adams gibi isimlerle yanyana gelebilmesine de hayret ederim kendimce...

not: Mirrormask filmini çok severim, bir de Caroline filmini, bu işlerde sinematografi olarak yazarın ne kadar etkisi var bilemiyorum.

Beklenti yapanların ciddi bir kısmının sebebi, diziye uyarlayanın Hannibal'ın yazarı olması sebebiyle.

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Mayıs 2017, 17:26:18 »
Ben de Amerikan Tanrıları'nı yarıda bırakanlardanım.
İlk bölümü dün gece izledim, cidden kitaba çok sadıktı. Ama kitaba bu kadar bağlı kalarak  dizi izleyicilerinin heyecanını aktif tutabileceğinden de çok emin değilim.

İnşallah beni yanıltır da 'Böyle şeyler mi olmuş ya?' diyip bana kitabın tamamını okutmayı başarır.