Kayıt Ol

Pottermore

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pottermore
« Yanıtla #15 : 08 Temmuz 2011, 15:58:16 »
Benim için duyduğunuz bu yoğun endişeye müteşekkirim. Ben farkı yarattım ancak paylaşım reklama girecektir. Konu kirlenmesin, kalan kısımla ilgili bilgilendirmeye ihtiyaç olursa özel mesaj yoluyla irtibata geçebilirsiniz. Pottermore yorumlarından çıkmamak adına, son yorumumu da yazmış oldum böylece.

Çevrimdışı aynalasya

• *
  • 26
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Sihir Başlasın.
« Yanıtla #16 : 04 Eylül 2011, 00:56:49 »
Ve Pottermore.. :P
Team Supernatural
Doctor Who.. :H

Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/gZ9NVS, seninki kaç santim ?

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Eylül 2011, 15:03:07 »
halaaaa mail gelmedi bana  :-\

Çevrimdışı Elyon

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Kasım 2011, 20:43:20 »
ben ya hiç ingilizceden çakmıyorum ya da alımlar kapalı:P hani yakında açılacaktı :D

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Kasım 2011, 23:32:25 »
ben ya hiç ingilizceden çakmıyorum ya da alımlar kapalı:P hani yakında açılacaktı :D
     ne oluyor bende anlamadım ilk açıldığı zamanlar denemiştim üye olamamıştım daha sonra tekrar denemiştim üye olma yerini bulamadım. çok gerekli görmüyorum siteyi ama çok merak uyandırmıştı açıldığında. :)

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Kasım 2011, 21:26:04 »
Bildiğim kadarıyla üye alımları daha önceden belirtilen bir tarihde açılıyor. Yaklaşık 2-3 hafta açık kaldıktan sonra yeniden kapanıyor ve yaklaşık 1-2 aylık bir süre sonrasında kabul edildiğin veya edilmediğin e-mail yoluyla yollanıyor.

En son yazın başında açıldı sanırım, muhtemelen yılbaşında veya ona yakın bir tarihte tekrar açılır. Ama bence ciddi bir başvuru formu hazırlamadan katılmayın çünkü daha önce kabul edilmemiş başvurunun kabul edilmemesi yüksek bir olasılık...

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Haziran 2012, 13:53:06 »
Gün itibariyle üye olmayı denedim fakat olamadım..  https://www.pottermore.com/en/register/1  
step2 den sonra tekrar 1 e gönderiyor.. Anlamış değilim   Hangi ülkedensin diye soruyor Türkiye deyince başa atıyor sonra sorun bizde mi acep diye düşündüm ve UK yaptım ülkeyi yine başa gönderdi. Olabilen varmı acaba?

Düzeltme: Galiba sorun bendeymiş o gün, denedim ve üye olabildim sonunda.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Haziran 2012, 13:56:22 »
Şimdi denedim fakat öyle bir şey olmadı.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #23 : 12 Ağustos 2012, 15:57:36 »
Ben film setinde çalışırken arkadaşımın beni düşünüp üyelik aldığı site kendisi.
Döndüğümde Rowling'in kendi verdiği kullanıcı isimle bir mail geldi hatta son mail gelenlerden, dedim acaba kofti miyim, neyse ki son mail gelenlerdendim sanırım geç üye olunduğu için.

Şu zamana kadar içerisinde beni en çok heyecanlandıran şey kesinlikle seçmen şapkaydı. Arkadaşıma Slytherin isterken Gryffindor çıkmış, ben de Gryffindor istiyordum haliyle. Bu zamana kadarki büyün testlerde Gryffindor çıktık, Ravenclaw falan çıksam çok kötü hissederdim kendimi, hele ki Hufflepuf :P  Neyse test başladı. Arkadaşım Slytherin çıkarsan değiştirelim dedi, soruları cevapladım ki aynı cevapları vermişiz, bir süre sonra ona çıkmayan sorular bana çıkmaya başladı ve seçenekler 7'şer tane. Hatun nasıl bir sistem yapmışsa kopya çekmek imkansız öyle ya da böyle cidden gerçek cevaplarınızı veriyorsunuz ve neye uyuyorsanız ona çıkıyorsunuz. Neyse ki bana da Gryffindor çıktı derin bir nefes aldım lakin o seçmen şapka sizi yerleştiriyor lütfen bekleyin yazısındaki heyecanımı ben bilirim.

Ardından sitede kitapta verilmeyen küçük detayların gösterimli anlatımı da bulunuyor, bu gösterimli anlatımda etraftaki küçük eşyaları fark edip biriktirebiliyorsunuz. Bunun dışında iksir yapımı oldukça eğlenceli ve deli eden bir durum. Bir kere doğru dürüst bir bilgisayar donanımına ihtiyacınız var onu diyeyim, 3 kez sağa çevir sonra sola vs. bir şekilde çeviremediğinizde sinir küpü oluyorsunuz hele de laptop'ta yapıyorsanız, çünkü aldığınız iksir malzemelerini size verilen bütçeden alıyorsunuz ve gerçekten pek ucuz değil fiyatları, zaman zaman kazanınızı da patlatabiliyorsunuz tabi, o kazanın da standart olanı var ama kaliteli iksir yapmak adına paralı bir şey aldığınızda elinizde patlayabiliyor.

Düelle seçeneği ve büyü egzersizleri var. Benim en kötü olduğum alan sanırım. Laptop'ta yaptığım için çok zorlanıyorum, hız gerekiyor göz gerekiyor, hafıza gerekiyor. Egzersiz sonrasında da diğer bölümlerdeki öğrencilerle düello yapabiliyorlar.

Şu anda eleştirdiğim tek şey, birinci kitap ile ikincinin arasını inanılmaz açtı pottermore. Bu kadar açmamalıydı. Resmen ilgisi dağıldı milletin. Hayır yeni kitap da yazmıyor ki hatun neyin yavaşlığı bu. Neyse artık keyfini bekleyeceğiz yapacak bir şey yok.

Not to mention the pincers...