Kayıt Ol

Biz Bunu İstiyoruz: "The Kingkiller Chronicle"

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Ynt: Biz Bunu İstiyoruz: "The Kingkiller Chronicle"
« Yanıtla #30 : 14 Temmuz 2011, 18:48:01 »
''The Sword Of Truth'' olur inşallah ikinci proje :)

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • Rom: 1
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 14 Temmuz 2011, 19:00:05 »
Hmms, o serinin zati Türkiye'de telifi alınmıştı. Ben Goodkind'ların Türkçelerine bakmadığım için hangi yayınevi hatırlamıyorum.

Telifi alınmamış bişi bulup isteyin de gidip alalım :D
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #32 : 14 Temmuz 2011, 20:00:06 »
Hmms, o serinin zati Türkiye'de telifi alınmıştı. Ben Goodkind'ların Türkçelerine bakmadığım için hangi yayınevi hatırlamıyorum.

O zaman bak şu iyi : ''The Malazan Book of the Fallen''. Bunu da çok övüyorlardı. En iyiler arasında.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 14 Temmuz 2011, 20:07:48 »

O zaman bak şu iyi : ''The Malazan Book of the Fallen''. Bunu da çok övüyorlardı. En iyiler arasında.

Önerileriniz için bir form hazırlayacağız :). Oraya istediğiniz kadarını yazabilirsiniz.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #34 : 14 Temmuz 2011, 20:12:54 »

Önerileriniz için bir form hazırlayacağız :). Oraya istediğiniz kadarını yazabilirsiniz.

Bayağı vardı hepsini sıralarım form gelirse :D

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 15 Temmuz 2011, 09:47:49 »
*ellerini ovuşturur..

Tamam tamam siz form hazırlayın ben ucundan bakarım şöyle  ;D
Spock

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #36 : 05 Ağustos 2011, 09:56:42 »
Kitap bugün piyasaya çıktı arkadaşlar. Mağaza satış fiyatı 35 TL, İlknokta satış fiyatı 24,50 TL. Herkese keyifli okumalar...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 05 Ağustos 2011, 10:12:20 »
Şimdi Üç kısımlı sessizliğe bir dördüncüsü eklenecek. Rüzgarın Adı'nın sayfalarını çevirirken, derin nefes alışlar arasında, dışarıdan bakan birine anlamsız gelebilecek nidaları kendiliğinden koyverirken, sayfaların araya karışan hışırtısı....

Okumaya başlayanlar hemen anlayacaktır :)

Herkese iyi okumalar :)
Spock

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 05 Ağustos 2011, 13:36:36 »
Evet ben okumaya başlamış biri olaraktan İthaki Yayınlarına sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Böyle güzellikte bir kitabı dilimize kazandırdığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Daha ne diyeyim. Okumaya dönüyorum.  :D

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 05 Ağustos 2011, 14:23:17 »
Benim de elime bir kaç saat önce geçti. Gelen posterin biraz daha şatafatlı olmasını beklemiştim; ama bu gelen poster de yeterince güzel. Ayrıca, kitaptan küçük bir bölüm içeren şu kitapçık da çok hoş olmuş. Kitabı heyecanla kitaplarımın arasına bıraktım, sıranın ona gelmesini bekliyorum. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 05 Ağustos 2011, 17:07:44 »
Benim de elime bir kaç saat önce geçti. Gelen posterin biraz daha şatafatlı olmasını beklemiştim; ama bu gelen poster de yeterince güzel. Ayrıca, kitaptan küçük bir bölüm içeren şu kitapçık da çok hoş olmuş. Kitabı heyecanla kitaplarımın arasına bıraktım, sıranın ona gelmesini bekliyorum. :D

Risklerin şunlar:

1-) Diyelimki elindeki kitap biter bitmez RÜzgarın Adı'na başladın; arkasından bir süre başka kitap okumak istemeyeceksin. Enfes bir tatlının arkasından limon yalamak gibi gelecek! :)

2-) Yok eğer bir süre okumamaya karar verirsen; çevrendekilerin okuması ve onların yorumlarından doğan garip bir aidiyet duygusunun dışında kalmış gibi hissedeceksin kendini.

Her ikisi de kötü valla :D
Spock

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 06 Ağustos 2011, 00:30:26 »
Eh, zaten uzun bir aradan sonra kitap okumaya yeni yakın dönüş yapmış biri olarak ilk maddenin geçerli olmamasını umuyorum.
İkinci madde için yapabileceğim ise bir müddet Rüzgarın Adı lafını duyar duymaz ortamdan uzaklaşmak olacak gibi.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 06 Ağustos 2011, 10:52:01 »
Eğer bu şekilde devap ederse kitap, onun için kolumu bile kesebilecek raddeye ulaşıcam. Yıllar sonra unique bir şeyle karşılaştım. Kafamda sürekli dıttırı dırı dıttırı dırırırt şarkısı çalıyor.
Not: Poster, evet birazcık farklı değil ama olsun, sağlık olsun.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #43 : 13 Ağustos 2011, 12:55:37 »
Rüzgarın adı dün Ntvmsnbc sayfalarına konuk olmuş. Uzun ve detaylı bir makale eşliğinde kitaba ait bilgilere değinilmiş, eserin ayrıntılı tanıtımı yapılmış.

AMA...

Makalede geçen her bir satır, tanıtımdan röportaja kadar bizim siteden alınmış. Bunda bir problem yok. Fakat nedense kaynak belirtmek gibi ufacık, mini minnacık bir ayrıntıyı atlamışlar! "Nereden biliyorsun?" derseniz o çevirilerin bir kısmı bana ait. Son düzeltmelerini de ben yaptım. Hatta çok dikkatli bakarsanız yazım hatamız olan "New Yor Times Bestseller" (York olması lazım, kim yapmış bunun son düzeltisini :P ) yanlışının da aynen yer aldığını görebilirsiniz.

Bizim gibi kendi çapında bir site bile her alıntıya kaynak belirtirken koskoca NTV bunu yapıyorsa ben bir şey demiyorum artık. Yazık...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Biz Bunu İstiyoruz Formu
« Yanıtla #44 : 23 Eylül 2011, 13:05:26 »
Sanırım şunu duyurmadık: eğer sizin de "Bu kitaplar basılsaydı harika olurdu. Ne yazık ki hiç basılmadı/tükenmiş durumda." dediğiniz ve fantastik/bilimkurgu alanında yokluklarının eksiklik olduğunu düşündüğünüz kitaplar varsa bize bunu iletmeniz çok kolay.

Buraya tıklayarak formu doldurabilir ve bize fikir verebilirsiniz.