Kayıt Ol

Brandon Sanderson

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Brandon Sanderson
« Yanıtla #45 : 22 Mart 2016, 12:04:09 »
Bu kitap icin cok uzun zamandir calisma yapiliyordu. Hayranlar bir suredir cizgi roman olarak bekliyorlardi. Ilk kosmer kitaplarindan biri olmasi basli basina onemli zaten. Bu arada bir dedikoduya gore hoid'in yuzunu de gorebilecegiz.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 08 Ağustos 2016, 10:31:03 »
Brandon abi,
Allah askina su ismini kitap on kapaginin yarisini kaplayacak sekilde yazdirmayi birak. Tamam buyuk adamsin, muthis buyu sistemlerin var, seviyoruz seni, ama boyle bi garip oluyo be abi, 70 yasindaki dedeker goremez diye yazilmis gibi...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 08 Ağustos 2016, 13:29:12 »
Bunun yazarın tercihi olduğundan nasıl eminsiniz? Yayınevleri belirliyor böyle şeyleri :). Farklı ülkelerde farklı boyutlarda adı yer alıyor ayrıca. Böyle bir hassasiyeti olsa, global anlamda bir yaptırımı olurdu mutlaka.

Hem dediğim gibi, böyle şeylere yayınevi karar verir.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 08 Ağustos 2016, 13:56:39 »
Biri Warbreaker kitabinin telifini alsin ne olur yaa, ayiptir gunahtir. Arada derede unuttular bi guzelim kitabi. Kozmerin ana hikayelerinden biri oldugunu belitmeye gerek var mi.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 08 Ağustos 2016, 14:16:39 »
muhakkak yayinevinin dusuncesidir de yazarim onayi olmadan boyle sey yapamaz bence.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #50 : 08 Ağustos 2016, 14:24:25 »
Warbreaker'ı Akılçelen aldıydı diye biliyorum ben ama...
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 27 Nisan 2017, 23:19:46 »
Brandon abi,
Allah askina su ismini kitap on kapaginin yarisini kaplayacak sekilde yazdirmayi birak. Tamam buyuk adamsin, muthis buyu sistemlerin var, seviyoruz seni, ama boyle bi garip oluyo be abi, 70 yasindaki dedeker goremez diye yazilmis gibi...

katılıyorum  :xD  :xD aynı şeyi düşünmüştüm bende

ayrıca bu adamın çok kendine has bi yazım tarzı var. kitaplarının ilk 100 sayfasında noluyo ya dedirtmişti bana, birden olaya giriyor sanki biz kullandığı tüm o terimlere aşinaymışız kişileri tanıyormuşuz gibi anlatıyor, şahsen ben kitaplarının ilk 100 sayfasına gelene kadar bi bocalıyorum neler döndüğünü anlayana kadar.. özellikle mistborn serisinin ilk kitabında ne saçmalıyo bu adam demiştim sinirle, seri bittikten sonra kendisine telepati gücümle özür enerjilerimi iletmiştim o ayrı ;D başka yazarların fantastik kitaplarında hiç böyle olmuyorum. Sonra çorap söküğü gibi konu açılıyor tabii  :D

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #53 : 01 Aralık 2017, 19:29:09 »
Oooo... Demek geldi sonunda. Haberini yapalım bizim sitede de, teşekkürler Sith Lordum Mashiara.

Bu arada çizgi romanla ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenleri 2016'ya davet ediyorum:

http://www.kayiprihtim.org/portal/2016/03/21/brandon-sanderson-bu-kez-cizgi-romanlara-el-atiyor/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 04 Aralık 2017, 11:19:44 »
Siz haberi yapın bizler de paylaşalım.Okunsun.Bilinsin :))
Brandon Sanderson'ın bütün kitapları,serileri çevirildi ya da çeviriliyor ama Warbreaker ile ilgili bir gelişme yok. Bilgisi olan birileri var mıdır acaba?
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 04 Aralık 2017, 18:23:35 »
Hiçbir fikrim yok ama Oathbringer için önemli diyorlar, haklarını güya almı Akılçelen ama bakalım ne zaman çevirecekler. Orijinaline biraz baktım da güzel bir hikayesi var, bayağı ilgimi çekmişti, umarım yakın zamanda çevrilir.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 05 Aralık 2017, 11:27:33 »
Warbreaker oathbringer icin o kadar onemli ki, yazar warbreakeri aslinda firtinaisigi ana karakterlerinin birinin(ana karakter oldu artik) arka planini anlatmak icin yazmis. Son kitapta artik bayaa bariz oldu warbreaker. Hikayeye icin olmazsa olmaz degil ama olmayinca boslugu hissediliyor.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Aralık 2017, 21:05:38 »
Oathbringer'dan sonra onu çevirmeliler o zaman. Hakikaten Sissoylu'nun devam halkaları da yolda, bir tek Warbreaker kaldı, nedendir bu tek kitabı çevirmeme olayı anlayamadım bir türlü...