Kayıt Ol

Sonbaharda Kitaba Doyacağız!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Sonbaharda Kitaba Doyacağız!
« : 15 Eylül 2012, 16:16:09 »

Sabah gazetesinin aylık kitap ekinde, bu sonbaharda çeşitli yayınevlerinden çıkacak kitapların listesi yayınlandı. Biz de bu listeden ilginizi çekeceğini düşündüğümüz fantastik ve bilimkurgu kitaplarını sizinle paylaşalım istedik!

Zoo City Nihayet Okurlarına Kavuşuyor:

Listenin başında şüphesiz ki İthaki Yayınları var. İthaki, J.R.R. Tolkien’in tamamlamaya ömrünün vefa etmediği ve oğlu Christopher Tolkien’in derleyip yayına hazırladığı Bitmemiş Öyküler eserini yayımlıyor. Ayrıca, çıkması birkaç defa ertelenen ve bilimkurgu hayranlarınca büyük merakla beklenen Lauren Beukes’in 2011 Arthur C. Clarke Ödülü’nü kazandığı Zoo City romanı da İthaki etiketiyle çıkacak. Böylece bu prestijli ödülü kazanan ve gerçek anlamda özgün konuya sahip bir başka eser daha Türk okurlarıyla buluşacak.

Afilli Filintalar, Kurt Vonnegut ve Mühendislik Trilojisi April’da:

April Yayıncılık Murat Menteş, Alper Canıgüz ve Emrah Serbes’in kitaplarını yayımlayacak. Yayınevinin diğer bir müjdesi de K. J. Parker adında bir yazarın Engineer Trilogy (Mühendislik Trilojisi) adlı bilimkurgu dalındaki üçlemesi. Ayrıca Mezbaha No.5 ve Kedi Beşiği kitaplarıyla tanıdığımız, ünlü bilimkurgu yazarı Kurt Vonnegut’un daha önce çevrilmiş ve çevrilmemiş tüm eserleri de April etiketiyle bizimle buluşacak.

Krallar ve Oğullar:

Altın Kitaplar, Stephen King’in oğlu Joe Hill’in korku romanı Horns’u (Boynuz) ve King’in Kara Kule 4.5 dediği The Wind Through The Keyhole’u (Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar) çıkarıyor.

Buz ve Ateşin Şarkısı’nda Tempo Düşmüyor:

Epsilon Yayınevi, George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin dördüncü kitabı A Feast for Crows‘u okurlarıyla buluşturacak.

Bir Bilimkurgu Devi Daha Ülke Sınırlarından Giriş Yapıyor:

Ayrıntı Yayınları, son dönemlerin en büyük bilimkurgucularından sayılan, usta Neal Stephenson’un bilimkurgu eseri Anathem adlı kitabını yayımlıyor.Kitap 2009 yılında En İyi Bilimkurgu dalında Locus Ödülü alırken aynı yıl Hugo, Arthur C.Clarke, John W. Campbell Memorial Awards adayı oldu. Bunun yanı sıra yazarın kendisi daha önce Arthur C. Clarke ve Hugo Ödülleri’ni kazandığı gibi, neredeyse yazdığı her kitapla bu gibi büyük ödüllere bir şekilde aday oluyor. Bize de bir ustayla daha tanışmanın heyecanını tatmak kalıyor.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sonbaharda Kitaba Doyacağız!
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2012, 16:36:28 »
Karavana tek bir kitap yok, özellikle Ayrıntı'nın Neal Stephenson müjdesine çok sevindim. Bir de Alper Kamu'ya elbette :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2012, 16:46:03 »
Neal Stephenson adını gördüğümden beri yerimde duramıyorum desem yeridir. Dilimize çevrilmesini China Mieville'den sonra en çok istediğim yazardı, ama pek umudum da yoktu. Ayrıca yayınevinin Ayrıntı olması beni ne kadar rahatlattı anlatamam.

Şu Zoo City de çıksın artııııık!

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2012, 16:52:57 »
Kurt Vonnegut'ın, Otomatik Piyano'su iki senedir arayıp da bulamadığım bir kitap. Dört gözle bekliyorum...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2012, 19:40:30 »
Zoo City, gel evladım, ışığa gel!

Süper olmuş bu. İthaki'nin ve Altın Kitaplar'ın çıkaracağı kitaplar çok hoşuma gitti. Umarım hepsini kısa sürede ediniriz ve okuruz :D

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2012, 20:19:52 »
Bu sonbahar Laika da büyük süprizlere hazırlanıyormuş. Buradaki kitaplar heyecanımı arttırdı desem yeridir :)

Arkabahçe'de bizi şaşırtır umarım :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2012, 20:40:45 »
Afilli Filintalar'ı April'da görünce bir an şaşırdım, İletişim Yayınları'yla özdeşleşmişlerdi benim için (gerçi April'dan bekliyordum bir atak u_u). Kitaplar açısından nasıl bir değişiklik olacak bilemiyorum ama bu fuarda "İndirim yapar mısınız?" diye İletişim'in standında sürünmeyeceğim için memnunum.

Güzel olacak. ^^

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2012, 03:05:43 »
King'in evladını çok merak ediyorum ya. Acayip hislerle okuyacağım bir kitap olacak sanırım.