Kayıt Ol

X-Men: Birinci Sınıf

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« : 03 Temmuz 2011, 22:29:55 »

Vizyon tarihi: 3 Haziran 2011

Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: James McAvoy, Michael Fassbender, Kevin Bacon, devamı...

Orijinal adı: X-Men: First Class
uzun metrajlı film ABD . Tür: Bilimkurgu , Aksiyon
Süre: 130 dk Yapım yılı: 2011

Özet: Michael Fassbender'in canlandırdığı Magneto ve James McAvoy'un canlandırdığı Professor X'in bir grup genç mutanta liderlik yaptığı yeni X-Men, efsanenin başlangıcını anlatıyor ve tarihin akışını değiştiren küresel olayların arkasındaki sır perdesini aralıyor.

Mutantlar kendilerini dünyaya deşifre etmeden ve Charles Xavier ve Erik Lensherr, Profesör X ve Magneto isimlerini almadan önce, ikili, güçlerini yeni keşfetmeye başlayan iki genç adamdı. Birbirlerinin düşmanı haline gelmeden önce diğer Mutantlarla beraber çalışarak dünyayı tehdit eden en büyük tehlikeyi durdurmaya çalışan bu iki yakın arkadaş arasında zamanla patlak veren anlaşmazlıkla birlikte Magneto Kardeşliği ve Profesör X'in X-Men'i arasında süregelen ezeli savaşın temelleri atılır...

James McAvoy
Rol: Charles Xavier/Professor X

Michael Fassbender
Rol: Erik Lehnsherr/Magneto

Kevin Bacon
Rol: Sebastian Shaw

Jennifer Lawrence
Rol: Raven Darkholme/Mystique

Rose Byrne
Rol: Moira MacTaggert

Oliver Platt
Rol: MIB/The Man in Black

Jason Flemyng
Rol: Azazel

January Jones
Rol: Emma Frost

Nicholas Hoult
Rol: Hank McCoy/Beast

Lucas Till
Rol: Alex Summers/Havok

Marvel çizgi romanlarını hep sevdiğimden ötürü, ister istemez her filmine gidiyorum son zamanlarda. X-Men: Birinci Sınıf yerine başka bir filme gitmek üzereyken, bu filmi seçip, sonra da görseller, yerinde ses efektleri ve oyunculuk değerlendirmesini bir araya topladığımda, fazlaca etkilenip çıktığım filmlerden biri oldu. Filmdeki bazı sahnelerde, ses efektleri oldukça güçlü verildiğinden, koltuklarınızın hafifçe titremesinden inanılmaz keyif alıyorsunuz. Bir sahne nefesimi kesti özellikle, ancak söylemeyeceğim izlemeyenler olduğundan. Sadece, Magneto'nun gücünü son raddesine kadar kullandığı sahnelerden biriydi, bu şekilde spoiler vereyim. Filmden sonra Raven'e olan hayranlığım daha bir arttı. Hikayenin birleşmesinde de oldukça boşluk doldurucu bir oynuyor bu film.

Sinemada izlenmesi gereken filmlerden biri olan X-Men Birinci Sınıf, üç boyutlu haliyle sanıyorum çok daha keyifli bir iki saat geçirmenizi sağlayacaktır. Fantastik film severlerinin pişman olmayacağına garanti veriyorum.

FRAGMAN:
http://www.beyazperde.com/filmler/film-140894/fragman-19198042/

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: X-Men: Birinci Sınıf
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2011, 22:52:56 »
Güzel filmdi ben beğendim açıkçası. Tek gözüme batan şey Charles Xavier'i oynayan James McAvoy oldu. Sanki çok tıfıl kalmıştı rol için. Bir türlü yakıştıramadım kelleştirmeye ne bileyim.

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2011, 22:54:19 »
Yaşlanıyorlar en sonunda ama evet, biraz konduramamak bende de oldu. Magneto'nun gençliği oldukça oturmuştu ama.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2011, 23:22:59 »
Açıkçası şüpheyle yaklaştığım bir filmdi. Marvel evrenini çok sevdiğimden ben de çoğu filmini izlerim. Ama şu iki ileri bir geri olayı yani tam her şey oturmuşken birdenbire en geçmişe gitme durumu beni sinir ediyor. Fakat yorumlarınızı okuyunca birde fikrim değişti, mutant damarlarım kaşındı falan... Hemen izlemem lazım!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2011, 23:51:16 »
Aahaha başlık işe yaradı. Görsellerle pişman olmayacağına eminim mit

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2011, 20:01:34 »
X-Men Origins: Wolverine'den sonra en iyi X-Men filmi. Oyuncu seçimleri çok iyiydi. Ben James McAvoy'u Xavier olarak yakıştıranlardanım. Sadece filmin sonunda kel halini de görmek isterdim. McAvoy saçlarına kıyamamış sanırım.

Filmde mekana ve kişilere göre dil kullanılması gerçekçilik katmıştı. Almanca, Rusça ve İngilizce kullanılıyor yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca filmde Türkiye'nin stratejik konumuna da değiniliyor. Nükleer bombaları yerleştirmek için Türkiye'yi düşünüyorlar falan.

Son olarak filmde sadece 10-15 saniye görünmesine rağmen Wolverine[*]hugh jackman[/*] kahkaha attırdı bana. O kadar umursamazdı ki tek bir cümleyle içten bir şekilde güldürdü.

Filmi izlemek hakkında kimsenin şüphesi kalmasın, gayet iyi bir yapım.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2012, 21:58:43 »
Filmi izlemeden önce endişelerim vardı açıkçası.Yeni bir kadro var sonuçta.Wolverine'ni daha fazla görmeyi isterdim tabii ama bu haliyle de güzel.

Spoiler: Göster
Yanlış mı hatırlıyorum acaba diye merak ettim.Xavier X-Men Origins: Wolverine'de yaşlı olmasına rağmen yürümüyor muydu?Filmde Magneto onu gençken vurması sonucunda sakat kalıyor. :blink

Allons-y, Alonso

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2012, 14:35:27 »
Yanlış anımsıyorsunuz. Çizgi-romanlarda Xavier gençliğinde geçirdiği bir kaza sonucu sakat kalıyordu hatırladığım kadarıyla.Yani X-Men'i kurduğunda bacaklarını kullanamaz haldeydi.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2012, 17:16:08 »
Çizgi romanlarını okumadım sadece filme göre yorum yapmıştım.

Allons-y, Alonso

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2012, 15:53:41 »
 Bu yıl içinde izlediğim en kaliteli filmlerden birisiydi. (İngilizce veya Türkçe dillerinden birinde izleme imkanım da olsaydı tadından yenmeyecekti.) Magneto karakterinin gençliğinin ve karakterinin iyi yansıtıldığını düşünüyorum. X-men serisi filmlerini sevenlerin izlemesi gerektiği fikrindeyim.

Çevrimdışı Lowan

• **
  • 65
  • We are the prisoners of our own fantasies.
    • Profili Görüntüle
    • Dragon's Lair
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2012, 22:17:53 »
Bunun da çevirisi kötü olmuş.