Kayıt Ol

Siyah Işık

Siyah Işık
« : 01 Temmuz 2011, 13:04:45 »

-Bölüm 1-

Herkesin bir başlangıcı vardır. Tanrı'nın bile. Onunkisi başlangıcı yaratmakla benimkisi ise sonlandırmakla başladı.

Doğumum çok sıradandı. Kimsenin ilgisini çekmemişti. Ama doğduğum gün hastanedeki benim dışımdaki tüm bebekler ya ölü ya sakat doğmuştu. Ve annem. Ah talihsiz kadın. Yanlış çocuğu doğurmuştu ve o da ölmüştü. Annemden başka kimsem olmadığı için beni kısa sürede yetimhaneye yönlendirdiler.

Benden büyük çocuklar benden nefret ediyorlardı. Çünkü çok şirindim ve bakıcılar bana daha fazla değer veriyorlardı. Hatta bir gün tatlı tatlı uyurken bir tanesi yastıkla beni boğmaya çalışmıştı. Sonra bakıcı şans eseri odaya girdiğinde bunu farkedip beni kurtarmıştı. Çocuğu zar zor sürükleyip götürürken duyduğum tek ses vardı '' O bir şeytan ona inanmmayın o bir şeytan!'' Neden? Herhangi bir zararım dokunmamıştı kimseye. Hiç kin beslemezdim. Zaten daha bir yaşında bile değildim. Günler hızlı ve sakin bir şekilde geçti bu olay dışında.

Ama bir gün ilginç bir olay oldu. Diğer çocuklar  dahilherkes bana iyi davranmaya başladı. İlk Yaşıma girmiştim. Güzel bir pasta hazırlanmış ve kafama da parlak kırmızı bir huni geçirilmişti. Tarihler 06/06/07 yi gösteriyordu.
Gri

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Ynt: Siyah Işık
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2011, 13:17:40 »
İlginç bir hikaye olacak gibi geldi. Bu düşünceyi, okuduğum ilk cümleden dolayı söylüyorum. Biraz aceleye getirilmiş bir yazı sanki. Bir iki yerde gördüğüm imla hataları ve bazı kelimeler arasında boşluk kullanmama, okuyana bu hissi veriyor.

Alıntı
Onunkisi başlangıcı yaratmakla benimkisi ise sonlandırmakla başladı.

Bu cümleyi anlayamadım. Ana karakter doğduktan itibaren dünyanın sonunu getirmeye mi çalışıyor? :D Üçüncü paragrafta ise "...Herhangi bir zararım dokunmamıştı kimseye..." diyor. Biraz çelişir gibi geldi.

Huni?
Spoiler: Göster

Kısacası, takipteyim. :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2011, 13:26:48 »
 Huni şu doğum günlerinde kafaya takılan piramidimsi şey. Bir de ileride daha anlaşılır olacak ama yine de söyleyeyim, bu adam istemeye istemeye bir canavara dönüşecek. Yorum yaptığın için  teşekkürler.
Gri

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2011, 21:07:37 »
Güzel bir başlangıç olmuş bence.
Benim hoşuma gitti.
Ellerine sağlık.
Umarım devam edersin.
Sadece susmak ıstıyorum;
Yalan ınsanları kaale almadan..
Haklıyken haksız gözuksem bıle kendımı savunmadan..
HUZUR bulmak ıstıyorum,gözlerımı kapayıp,kımseyı anmadan...
Sessızlığı dınlemek ıstıyorum,herseyı yasamıs gıbı yaparak...
[/size][/i]