Kayıt Ol

Alvin Maker Masalları - Orson Scott Card

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Alvin Maker Masalları - Orson Scott Card
« : 11 Temmuz 2011, 20:10:55 »

Fantezi edebiyatının önemli isimlerinden Orson Scott Card'ın ünlü eseri Alvin Maker Masalları nihayet Türkçe olarak raflarımızı süslemeye hazırlanıyor. Hem de uzun süredir fantastik romanlar çıkarmayı bırakmış olan Altıkırkbeş Yayınları ile!

Alıntı
Card Fantastik Kurgu'nun tüm sınırlarının ötesinde bir kitapla döndü, Yedinci Oğul.
-Anne McCaffrey-

Yedinci Oğul'un, Yedinci Oğlu doğduğunda, birçok şeyin kaderi değişecekti. Ama Yedinci Oğul doğduğunda tüm kardeşleri hayatta olmalıydı.

Ve karanlığın güçleri uzun uykularından telaşla uyandı…

Yedinci Oğul, Locus ödülünü kazanmış ve 1988 yılında hem Hugo hem de World Fantasy ödüllerinde en iyi roman olarak aday gösterilmişti.

Özgür Umut Hoşafçı'nın çevirisini yaptığı kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
"Kızıl Kahin" Yolda!
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2011, 17:19:02 »

Orson Scott Card'ın Alvin Maker Masalları, ikinci kitabı "Kızıl Kahin" ile devam ediyor!

Siz Kızılderililerin çok ilginç bir düşünce tarzınız olduğunu söylemeliyim' dedi Armor. Yani, birine ölene dek işkence etmenin bir iyilik olduğunu mu söylemek istiyorsun?

Herhangi bir kimseye değil, düşmana yakalanan düşman ölmeden önce kahramanlık gösterirse, ruhu evine uçar, annesine ve kız kardeşlerine onun cesurca öldüğünü anlatır. Sonra ailesi onun için şarkılar söyleyip yas tutar. Eğer kahramanlık göstermezse, ruhu pisliğe gömülür. Onu ayaklarının altına alıp ezersin. Asla eve gidemez ve adını hiç kimse hatırlamaz.

Alıntı
Kanada sınırında bir çocukken, hayatı, Kan Kızılderilileri Kabilesi tarafından kurtarılan büyükbabam Orson Rega Card'ın anısına.
- Orson Scott Card

Çevirisini Feyyaz Şahin'in, editörlüğünü ise Kaan Çaydamlı'nın yaptığı kitap önümüzdeki günlerde Altıkırkbeş Yayınları'ndan çıkacak. Şimdiden ön siparişe verebilirsiniz. Kitap tanıtım ve künye bilgileri için de buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Bir çok yerde karşıma çıkan bir seri.Okumaya değer mi gerçekten merak ediyorum.
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
"Çırak Alvin" Ön Siparişte!
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2012, 19:38:16 »

Orson Scott Card'ın geçtiğimiz yıl Altıkırkbeş tarafından dilimize çevrilmeye başlanan Alvin Maker Masalları'nın üçüncü kitabı Çırak Alvin kısa sürede raflardaki yerini almaya hazırlanıyor!

Alvin'in çıraklıktan ustalığa doğru ilerleyen yaşamı, aynı zamanda kara bir kuşa dönüşerek kölelikten kaçan bir kadının küçük oğluyla kesişiyor ve Yaratıcı olabilmesi için gereken bilgi yüreği meşale gibi yanan bir kadının dudakları arasında duruyor.

Feyyaz Şahin'in çevirisini üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.