Kayıt Ol

Köpeklerin saldırı ve benim çektiğim acılar..

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Ynt: Köpeklerin saldırı ve benim çektiğim acılar..
« Yanıtla #15 : 22 Temmuz 2011, 18:40:30 »
Spoiler: Göster

AH KİH KOH KOH KOH!!

Komedi filminde bu lkadar gülünmez. :D :D  :xD :xD :clap :clap :clap :clap

[/quote]
14 yaşında olan bazı üyelerimiz kusursuz denebilecek bir Türkçe ile harika incelemeler yapıyor. 16 yaşında bazı üyelerimiz de 9 yaşındaymış gibi davranıyor. Sirk gibiyiz :)
Ay canım vah vah, çok üzüldüm.
[/spoiler]

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Temmuz 2011, 21:24:27 »
Yuno vardı, bilir misin sen onu?

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Temmuz 2011, 21:47:09 »
Yuno alem ya , nickeni google amcadan arat neler neler çıkıyor.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #18 : 26 Temmuz 2011, 14:37:07 »
yuno bana dendiyse ben bir şey anlamadım. Heralde yine dalga geçiyonuz.
(özür)
Yuno dedikleri şey

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Temmuz 2011, 16:57:10 »
Bir insan kötü yazabilir veya sizin kadar usta olmayabilir yada bu konuyu açan kişi şaka yapıyor da olabilir. Yinede iyi niyetle düşünüp bunun üyenin ilk denemesi olduğunu düşünürsek, bu başlık altında incitici, küçük düşürücü ve alay ederek ders vermeye çalışan herkese yazıklar olsun diyorum. Bir başkasının 14'ünde güzel kompozisyon yazması başka birisinin yazamamasını aşağılayıcı hale getirmez.

Her insanın eksiği vardır ve zaman içinde düzelir, kimse doğuştan mükemmel değildir. Sanırım zaman içerisinde insanlar nereden geldiklerini veya kendilerinin ne halde olduklarını unutup böyle davranıyorlar. Birisine bir şey katmak istiyorsanız onunla dalga geçmeyin, ona doğru yolu gösterin.

Bu yorumu sadece "Thought"u korumak için değil, genel olarak içinde bulunduğunuz hali aksettirmek için yazdım.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #20 : 27 Temmuz 2011, 16:23:26 »
Thought' un böyle bir şey yapacağını tahmin etmiştim baştan. Üye olunca benimle mesajlaşmaya başladı. KayıpRıhtım hakkında. Yazısı da komik değil tuhaf. Ama yorumlar hakikaten çok komik.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Temmuz 2011, 16:46:11 »
Bir insan kötü yazabilir veya sizin kadar usta olmayabilir yada bu konuyu açan kişi şaka yapıyor da olabilir. Yinede iyi niyetle düşünüp bunun üyenin ilk denemesi olduğunu düşünürsek, bu başlık altında incitici, küçük düşürücü ve alay ederek ders vermeye çalışan herkese yazıklar olsun diyorum. Bir başkasının 14'ünde güzel kompozisyon yazması başka birisinin yazamamasını aşağılayıcı hale getirmez.

Her insanın eksiği vardır ve zaman içinde düzelir, kimse doğuştan mükemmel değildir. Sanırım zaman içerisinde insanlar nereden geldiklerini veya kendilerinin ne halde olduklarını unutup böyle davranıyorlar. Birisine bir şey katmak istiyorsanız onunla dalga geçmeyin, ona doğru yolu gösterin.

Bu yorumu sadece "Thought"u korumak için değil, genel olarak içinde bulunduğunuz hali aksettirmek için yazdım.

Katılmıyorum. Şöyle ki;

En az on sene okula gitmiş ve eğitim almış bir insandan bahsediyoruz burda. Başkalarıyla kıyaslamaya bile gerek yok. 10 sene okula gitmiş bir birey eğer laftan sözden ve anlatılanlardan anlayan biri olsaydı çoktan öğrenmesi gereken şeyleri öğretmeninden öğrenirdi. Hiçbirimiz - bu mesleği cidden yapan yoksa aramızda- öğretmen değiliz. Bu foruma kendi yazılarını gönderen kişilerin de iyi kötü eleştirilere hazırlıklı olması gerekir.

Kaldı ki foruma yazılan çoğu yazıyı okumaya çalışıyorum. Bunu yaparken amacım da şu ufak tefek tavsiyelerde bulunup emek harcayan kişilerin yazılarını daha mükemmel yazmalarına yardımcı olmak. Ama şu örneğe bir bakalım. Ben buna şimdi noktalamayı mı öğreteyim? Yüklem kullanması gerktiğini mi? Olayı kafadan atarak yazmaması gerektiğinden mi bahsedeyim? Yoksa yanlış yazdığı bir ton kelimeyi mi tek tek anlatayım? Şu başlığa bir bak Allahaşkına... :)

Ufak tefek eleştirilerle düzeltilebilecek ışığı bir kişi bile görseydi zaten yardımcı olurdu.

Paten kaymayı bilmeden Dünya Artistik Patenaj Turnuvasına adını yazdıranda hiç mi suç yok yani kısaca?

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Temmuz 2011, 17:01:58 »
Konu eğlence mizah bölümünde. Ya bu konuyu açan kişi böyle bir başlığa şu an yaptığınız gibi tepki vereceğinizi bilerek size yem attıysa? Aslında bu hesap bir "kişiye" ait değilde sahte bir hesapsa? Ya birileri şu anda verdiğiniz tepkileri ve amatör olarak yaptığımız bir işi bu kadar ciddiye alıp başarısız olanları aşağılamanıza bakıp gülüyorsa?

Bir insanın yaşı falan önemli değildir. Annesinin babasının okula göndermesi onun eğitim alıp almadığını da belirlemez. Ben şu anda da çok güzel yazı yazamıyorum 16 yaşındayken de bu durum çok farklı değildi. Şimdi ben eksik miyim?

Dünya Şampiyonluğuna elbette herkes yazılsın, kimseyi engelleyemezsin ki. Ancak bilgisiz veya yeteneksiz olan ön elemelerde elenir. Herkese deneme şansını vermek lazım, eğer insanların bastırırsan denemeden neler yapabileceğini bilemez.

Ayrıca bu saldırgan tarzdan dolayı (Malkavian sen tek üstüne alınma) üye olmaya çekinen arkadaşlarım var.

Spoiler: Göster
Ekleme: Çok büyük bir hata yapmışım. Meğersem ben dikkat etmediğim zamanda bu yazı düşler limanında imiş sanırım. Bu büyük hata tüm savımı çürütecek eyvahlar olsun! :)
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Temmuz 2011, 18:53:06 »
Eğlence ve Mizah bölümünde olması gerçekten onur kırıcı olmuş. Bence hak ettiği yer burası değil, nasıl olursa olsun aşağılamak kötü bir şey. O kişiye danışıldı mı buraya alınırken bilmiyorum, danışıldıysa sorun yoktur. Fakat danışılmadıysa gerçekten üzücü; Kim ne derse desin bir insan zaten örnekte görüldüğü durumdaki gibiyse daha fazla üstüne gitmek bana göre terbiyeli bir tutum değil. Hoş değil. Sadece fikrim bu benim. Ayıp bu bana göre.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 31 Temmuz 2011, 19:44:32 »
Alıntı
Merhabalar.

Bir hayli kısa bir yazı olsa da, ilk yazılarınız olduğunu tahmin ediyorum ve bu konuya çok takılmıyorum. Sonuçta önemli olan uzunluk değil, işlev. Yazınızda en çok dikkatimi çeken şey, yazım yanlışlarınız oldu. Bunu da tecrübesizliğinize bağlıyorum. Yeni bir yazı yazıyor olmanın verdiği heyecanla, temel Türkçe kuralları unutulabilir elbette.

Kurgu konusunda, gerçekten çok başarılıydı. Bir ara öleceksiniz sandım, aklım çıktı. Neyse ki babanız pikniğe tüfekle gelmiş ve bu trajedi potansiyeli yüksek anı, heyecan yüklü bir hikayeye dönüşmüş.

Yaşadıklarınız, hayal gücünüz ya da ikisinin karışımı... Bu tarz yazmaya devam edin. Ellerinize sağlık.

Söz konusu yazıya böyle bir yorum yazma gerekliliğini savunanlar, önce şahsın yazdığı hikayeyi sonrasında da şu üstte yazılanı okusunlar. Halen çok mantıklı geliyorsa, diyecek hiç bir şeyim yok. Öyle bir "yazı"yı ciddiye almak, yazıdan çok daha komik bir durum.

Zamanla ve yazdıkça yazısını düzeltebilir, ki öyle de olacaktır. Fakat bırakın, biz "terbiyesiz"lere cevabı o adam versin. Gelsin, müthiş bir yazı yazsın ve oturup ağlayalım utancımızdan. Bırakın bu "vurmayın artık adam öldü" ayaklarını, "çok yükleniyorsunuz gençlere" havalarını, "saygılı olun biraz" pozlarını.

Bu forum ne terbiyesizlikler, ne düzeysiz tartışmalar, ne küfürlü ve haksız hakaretler gördü. Böyle bir başlığı da kaldırabilir gibi geliyor bana.

Not: Bireysel konuşmuyorum, her "dalga geçilen başlık"ta gördüğümüz durumdan duyduğum rahatsızlığı belirtiyorum. Öyle olmadığı aşikar olanların sütten çıkmış ak kaşık havaları, delirtiyor adamı.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Ağustos 2011, 16:43:23 »
Hiç bir insanın bir başka kişinin kişiliğine "saldırma" ve "tecavüz" etme hakkı yoktur. Bu hakkı kendinde görenlerin anlayışları "pürüzlüdür." Konu ne olursa olsun, kişi kim olursa olsun, ve hataları ne olursa olsun, iletişim saygı çerçevesi altında gerçekleşmelidir. İnsan küçücük bir nedenden dolayı bir insanın hayatını alabilir, ilgi duyduğu bir alandan sapabilir. Bazı insanların kişililkleri güçlüdür ve bazı "duvarları" yıkabilir, fakat kimisi vardır ki alıngandır, içine kapanıktır, o duvara sırtını döner ve bir daha bakmaz.
Ciddiye alınması gereken insanlardır, kum havuzunda oynanan bir oyun değildir bu hayat.
Her yerde haksız hakaretler ve küfürler ve düzeysiz tartışmalar olacaktır, bu olması gerekendir, ama vuku bulurken, susmak ya da tartışmanın içine dalıp o düzeye kendini indirgemek, yanlıştır. Dur demek gerektiğini hisseder insan bazen, kendi fikirleri ve içinde uyanan hislerin etkisiyle. Eğer demezse ne anlamı kalır ki o zaman insanlığın?

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Ağustos 2011, 23:21:42 »
inb4 kilit.

« Yanıtla #27 : 02 Ocak 2012, 06:05:34 »
hafiz basligi cok gec fark ettim ama sana hemen hayatini degistirecek bir taktik veriyorum bir daha sokakta itten kopekten tirsmayacaksin.

ders 1;
eline iki adet sopa al boyle kalinindan can yakanindan olsun, birini omzuna at digerini onunde tut. canini sikan kopegin yanina git ve onunde tuttugun sopayi kopegin agzina ver, kopek onu isiricak ve basini saga sola sallicak. iste burada omzunda tuttugun sopa ile kopegin kafasina kafasina koyacaksin bak bir daha o kopek kasina cikabiliyor mu?

ders 2;
bu biraz pratik gerektiren bisi oluyor ama ilk dersi basariyla tamamlayip bir iki seferde uyguladinsa bunu becerebilirsin. kopek karsina cikti havlamaya basladi sakin arkana donup kacmiyor kopegin uzerine gidiyorsun ve yuzune bir tekme koyuyorsun. ayaginin ucuyla degil ust tarafiyla cene altina ya da yandan vurursan daha etkili olur.

ders 3;
ultimate denilen olay bu oluyor ve becerebilmek her baba yigidin harci degildir. kopek uzerine dogru kosmaya basladiysa hemen dizlerini bukup hedef kucultuyorsun artik hangi kolun yumruk atmakta daha gucluyse o kolunu geriye dogru cekip ustune kosan kopege vurabilecegin kadar sert bir yumruk atiyorsun. zaten bir kopege yumruk atabilirsen bir daha kopeklerden tirsmazsin. tek dez avantaji bazen kopegin disine denk gelen yumrugunun uzeri ciziliyor ve kuduz asisi yaptirman gerekebiliyor. bazen kopegin disi kiriliyor ve yine kuduz asisi yaptirman gerekebiliyor.

ek ders;
askerde kopekleri egiten bir komutan gormustum adam bildigin deliydi ben kopege yumruk atabiliyorum kopekten tirsmam derken o adami gordum hafiz buyuksun dedim.
yapabiliyorsan sen kopegi isir.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı mbdincaslan

• **
  • 277
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
    • Baatırdın Sözü
« Yanıtla #28 : 29 Ağustos 2013, 21:26:58 »
az önce 10 köpeğin saldırısına uğradım. bu yazıyı yazan arkadaşı anlıyorum. ben de oturup hislerimi kağıda döksem böyle dökerdim. o yüzden, gıyabında bağrıma basıyorum kendisini.
"Onen i-estel edain, ú-chebin estel anim"

Çevrimdışı Kuzen

• **
  • 123
  • http://kaldirimfaresi.blog.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Eylül 2013, 05:55:06 »
 Yazın kötü olmuş ama yine de devam et derim. Sana saldıran "itleri" de boşver. İtler hep saldırır boş boş.
A. Umi