Kayıt Ol

Laika Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Laika Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #75 : 17 Ağustos 2012, 15:52:22 »
Merhaba arkadaşlar. Gauntlgrym'i bekleyenler için iyi haberlerle geldim.

Sabah 8:00 sularında Kadıköy, Şifa Hastanesi'nin yakınlarında Egemen(abi) Görçek'i gördüm. Baktım hızlı hızlı yürüyor, koştum arkasından. Kendisiyle tokalaştık falan derken sordum bizim Gauntlgrym'in akıbetini.

Söz verildiği gibi Nisan ayında çıkmamasının sebebi çevirmenle ilgili bir durummuş sanırım. Ya da kitabın çevirmenin eline geç ulaşması da olabilir.

İlk kitabın çevirisi, düzeltmeleri, edisyonu, kapağı vs. her şey bitmiş ve kasım ayından önce çıkacağı garantiymiş. Tam ben de güme gitti Drizzt derken bu haber içime su serpti. Egemen abi de hemen ikinci güzel haberi verdi. Söylediğine göre serinin ikinci kitabının da çevirisi bitmiş, yayıma hazırlanıyormuş. Ve o da Fuara yetişecekmiş. Anlayacağınız Laika geçen seneki gibi fuarda art arda çıkaracak kitapları.

Ayrıca Egemen abinin söylediğine göre çok düşük bir ihtimalle -çok çok düşük bir ihtimalle- serinin üçüncü kitabı da fuara yetişebilirmiş. Çevirmen üçüncü kitaba bir hafta önce başlamış sanırsam. Ama söylediğim gibi üçüncü kitabın ihtimali çok düşük.

Saygılar.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #76 : 17 Ağustos 2012, 16:48:00 »
Merhaba arkadaşlar. Gauntlgrym'i bekleyenler için iyi haberlerle geldim.

Sabah 8:00 sularında Kadıköy, Şifa Hastanesi'nin yakınlarında Egemen(abi) Görçek'i gördüm. Baktım hızlı hızlı yürüyor, koştum arkasından. Kendisiyle tokalaştık falan derken sordum bizim Gauntlgrym'in akıbetini.

Söz verildiği gibi Nisan ayında çıkmamasının sebebi çevirmenle ilgili bir durummuş sanırım. Ya da kitabın çevirmenin eline geç ulaşması da olabilir.

İlk kitabın çevirisi, düzeltmeleri, edisyonu, kapağı vs. her şey bitmiş ve kasım ayından önce çıkacağı garantiymiş. Tam ben de güme gitti Drizzt derken bu haber içime su serpti. Egemen abi de hemen ikinci güzel haberi verdi. Söylediğine göre serinin ikinci kitabının da çevirisi bitmiş, yayıma hazırlanıyormuş. Ve o da Fuara yetişecekmiş. Anlayacağınız Laika geçen seneki gibi fuarda art arda çıkaracak kitapları.

Ayrıca Egemen abinin söylediğine göre çok düşük bir ihtimalle -çok çok düşük bir ihtimalle- serinin üçüncü kitabı da fuara yetişebilirmiş. Çevirmen üçüncü kitaba bir hafta önce başlamış sanırsam. Ama söylediğim gibi üçüncü kitabın ihtimali çok düşük.

Saygılar.

Budur ! Uzun süreli bekleyişimizin sonu geliyor demek. Şimidi biraz rahatlayıp uzanabilirim. :)

Bizi bilgilendirdiğin için çook teşekkürler emuk. :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 22 Ağustos 2012, 12:01:59 »
Ruhban serisi 5. kitap Kaos Laneti hakkında tahmini bir çıkış tarihi var mı?

Saygılarımla
Şahin Barbaros
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 23 Ağustos 2012, 10:33:14 »
RA ve oğul Geno Salvatore'nin yazdığı Kara Elf Drizzt Do'Urden'in de bulunduğu  Tymora'nın Taşı(The Stone of Tymora) üçlemesini çevirip yayınlayacak mısınız?

Laika Yayıncılık taşınmış. Yeni adresini yazabilir misiniz?
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 05 Eylül 2012, 14:52:23 »
Unutulmuş Diyarlar çizgi romanları hakkında HASBRO ile yazışmalara başladığınızı söylemiştiniz ilkbahar aylarında, konuyla ilgili iyi veya kötü bir gelişme var mı?
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 04 Ekim 2012, 09:05:06 »
Yukarıdaki soru halen geçerli.

Laika'nın sadece Wizards of the Coast logosu bulunan kitapları dilimize kazandırmıyor. Kara Büyücü'yü de dilimize kazandırdınız. Bu yüzden sormak istiyorum. Enwor planlarınızda var mı? Ayrıca Dark Sun için de aynı soruyu yöneltiyorum.

Çizgi romanlara gelirsek. Neil Gaiman'ın yazdığı Dave McKean'ın çizimleriyle süslediği Black Orchid ile ilgili bir plan söz konusu mu?
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 20 Nisan 2013, 19:14:57 »
Bugün Charon'un Pençesi'nin arkasını kurcalarken Laika'dan çıkan Ruhban Serisinini tanıtımını gördüm ve o seriyi hatırlamak için okudum. Ve yıllar öncesi karşılaştığım hatayla tekrar karşılaşınca şaştım kaldım.

İlahi'nin arka kapak yazısı ile Ormanın Gölgelerinde'nin arka kapak yazısı yer değiştirmiş. İlahi'nin arka kapağına Ormanın Gölgelerinde'nin, Ormanın Gölgelerinde'nin arka kapağında İlahi'nin yazısı var. Bu hata Ağustos 2010'da kitapların Laika tarafından basılmasından başlayıp en son Charon'un Pençesi basımına kadar devam etmiş ve, büyük ihtimal, hala devam etmektedir. Laika Yayıncılık yaptığı hatayı düzeltecek ve yeni tanıtım ve kitaplarda doğru bir şekilde yayınlayacak mı?

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 10 Haziran 2013, 22:58:43 »
Kışgörmez Serisi'nin son kitabı olan "The Last Threshold" kitabını ne zaman çıkartacağınızı söyleyebilir misiniz; ve Ağustos ayında yurt dışında yayımlanmaya başlayacak olan "Sundering" serisini Türkçeye kazandırmayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 14 Temmuz 2013, 23:17:37 »
Kışgörmez Serisi'nin son kitabı olan "The Last Threshold" kitabını ne zaman çıkartacağınızı söyleyebilir misiniz; ve Ağustos ayında yurt dışında yayımlanmaya başlayacak olan "Sundering" serisini Türkçeye kazandırmayı düşünüyor musunuz?

Bu soruların cevabını bende merak ediyorum.

Çevrimdışı nyks

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 29 Ağustos 2013, 14:05:11 »
Yukarıdaki soruyla ilgili yaklaşık 2 ay önce mail attım Laika Yayınları'na. Ama bir geri dönüş olmadı. Sosyal medyada da her hangi güncel bilgileri yok.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 29 Ağustos 2013, 17:18:05 »

Bu soruların cevabını bende merak ediyorum.

Yukarıdaki soruyla ilgili yaklaşık 2 ay önce mail attım Laika Yayınları'na. Ama bir geri dönüş olmadı. Sosyal medyada da her hangi güncel bilgileri yok.

Ben bu konuda biraz bilgi sahibiyim. (Laika yayıncılık hakkında) Kışgörmez Destanı 4. kitap çeviriden çıkmış düzeltideymiş şu sıralar. Tahminimce Ekime kalmadan çıkar.

Yayıncılığın devam politikası hakkında bir şeyler duydum. Artık Drizzt Efsanesi ağırlıklı devam edeceklermiş. Yani bundan sonra Ejderha Mızrağı, Ravenloft, Unutulmuş Diyarlar (Drizzt geçmeyenler) kitaplarını seyrek göreceğiz. Ama ileride Elminster'in en azından basılmamış kitaplarının basılma ihtimali olduğunu duydum :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #86 : 29 Ağustos 2013, 18:10:51 »
Elminster için arkadaşlarla baskı yapmıştık zamanında :)
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 28 Eylül 2013, 00:15:51 »
Arkadaşlar,

Çoğunuzun da fark ettiği üzere başlık uzun süredir "sorular"dan oluşuyor. Bazı üyelerimiz -sağolsunlar- kendi öğrendikleri bilgilerle buradaki soruların cevabını gidermeye çalışıyorlar. Yayınevi Yetkilisi olarak atadığımız Egemen Görçek, Laika bünyesinde çalışmıyor artık ve bildiğimiz kadarıyla dışarıdan destek veriyor sadece. Dolayısıyla bundan sonra gelecek sorular için şimdilik herhangi bir yayınevi yetkilisi olmayacak.

Laika Yayınları'nın son durumu nedir bizler de bilmiyoruz. Eğer buraya atayabilecekleri yeni bir yetkili olursa sizleri haberdar edeceğiz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 28 Ekim 2013, 12:18:50 »
Ekim ayının neredeyse sonuna geldik ve  The Last Threshold  kitabı halen ortada yok. Kitap hakkında bilgisi olan birisi varsa cevap bekliyorum...

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 28 Ekim 2013, 17:46:36 »
Ekim ayının neredeyse sonuna geldik ve  The Last Threshold  kitabı halen ortada yok. Kitap hakkında bilgisi olan birisi varsa cevap bekliyorum...

Yayınevinden biriyle görüştüm. Bu soruyu sormadım ama çok işleri olduğunu söylediler. Fuara kitap yetiştirmeye çalışıyor olmaları olası...
Kara Dalamar