Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1185 : 07 Ağustos 2017, 10:38:44 »
Peki Emre, profil resmindeki malum kitap ne zaman geliyor  :=)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1186 : 07 Ağustos 2017, 11:24:44 »

:) 2018'in ilk büyük fantastik serisi olmaya aday. :)

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1187 : 07 Ağustos 2017, 14:33:18 »
Thomas Covenant'ın yayın hakları hala sizde mi acaba? İlk iki kitaptan sonrası dilimize kazandırılmadı, üzücü.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1188 : 07 Ağustos 2017, 15:43:22 »
Thomas Covenant'ın yayın hakları hala sizde mi acaba? İlk iki kitaptan sonrası dilimize kazandırılmadı, üzücü.

Maalesef artık bizde değil. Thomas Covenant potansiyeline ulaşamamış bir seri olarak kaldı maalesef Türkiye'de. Benim de üzüldüğüm durumlardan biridir bu.

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1189 : 08 Ağustos 2017, 13:24:19 »
Emre Bey tekrar merhaba. Bahsettiğiniz Robert E. Howard projesi, The Complete Chronicles of Conan'ın çevirisi olabilir mi acaba? :)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1190 : 08 Ağustos 2017, 15:05:13 »
Emre Bey tekrar merhaba. Bahsettiğiniz Robert E. Howard projesi, The Complete Chronicles of Conan'ın çevirisi olabilir mi acaba? :)

Bu konuda şimdilik fazladan bilgi veremeyeceğimi söylemiştim. Bu durumda bir değişiklik olmadı. :)

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #1191 : 08 Ağustos 2017, 19:49:51 »

Ahahaha ben sormaya korkuyordum, iyi bari sen sormuşsun :)

:) 2018'in ilk büyük fantastik serisi olmaya aday. :)

Olacak bence! :D
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1192 : 08 Ağustos 2017, 20:37:56 »

Bu konuda şimdilik fazladan bilgi veremeyeceğimi söylemiştim. Bu durumda bir değişiklik olmadı. :)

Neyse... Öyleyse sabretmeye devam. :(

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #1193 : 08 Ağustos 2017, 20:41:18 »
"MİT"in ana sayfada Anthony Ryan'ın "Ateş Kraliçesi" kitabı tanıtımından:

"Böylelikle üçlemenin de sonuna gelmiş oluyoruz. Anthony Ryan’ın bunların dışında olayların başlangıcını anlatan The Lady of Crows ve ilk iki cildin arasında geçen The Lord Collector adında iki yan kitap daha yazdığını hatırlatalım. Çevirilip çevrilmeyecekleri şimdilik belirsiz. Ama ne demişler? Umut kuzgunun ekmeği…"

Böyle bir düşünceniz var mı?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1194 : 09 Ağustos 2017, 11:08:20 »
"MİT"in ana sayfada Anthony Ryan'ın "Ateş Kraliçesi" kitabı tanıtımından:

"Böylelikle üçlemenin de sonuna gelmiş oluyoruz. Anthony Ryan’ın bunların dışında olayların başlangıcını anlatan The Lady of Crows ve ilk iki cildin arasında geçen The Lord Collector adında iki yan kitap daha yazdığını hatırlatalım. Çevirilip çevrilmeyecekleri şimdilik belirsiz. Ama ne demişler? Umut kuzgunun ekmeği…"

Böyle bir düşünceniz var mı?

Şimdilik böyle bir düşüncemiz yok. Bu ikisine kitap demek doğru değil. The Lady of the Crows bir kısa hikâye. The Lord Collector da 50 sayfalık bir novella. Anthony Ryan hikâyelerini topladığında, düşünebiliriz.

Çevrimdışı aOnn1453

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1195 : 09 Ağustos 2017, 14:05:07 »
Hocam internet sitesi ne durumda? Bir de çok darladım bu konuda kusura bakma ama tekrar sorayım. Dune 4 tüyaptan alacaksınız demişsin ama hangi ay çıkacağı hakkında bilgi var mı? Çünkü 5 ve 6yı kabalcı aldım seriye başlamak için 4ü bekliyorum. Bu ay çıkacak diye de almamıştım o yüzden umarım bu ay çıkar

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1196 : 09 Ağustos 2017, 15:17:05 »
Hocam internet sitesi ne durumda? Bir de çok darladım bu konuda kusura bakma ama tekrar sorayım. Dune 4 tüyaptan alacaksınız demişsin ama hangi ay çıkacağı hakkında bilgi var mı? Çünkü 5 ve 6yı kabalcı aldım seriye başlamak için 4ü bekliyorum. Bu ay çıkacak diye de almamıştım o yüzden umarım bu ay çıkar

İnternet sitemiz dün açıldı, birkaç gün denemesi yapılacak. Siz de karşılaştığınız sorunları iletirseniz, sevinirim.

Hemen hemen belli fakat küçük bir değişiklik yapma ihtimalimiz var, o yüzden kesin bir tarih vermeyeyim.

Yayınevi reklamı olmasın fakat bana kalırsa 5 ve 6'yı Kabalcı'dan okumayın. Çeviriler arasında büyük farklar olacak çünkü. Dost Körpe metni neredeyse sıfırdan yaratıyor. Aynı kişi çevirisi gibi değil yani. Bu konuda uyarmış olayım.

Çevrimdışı aOnn1453

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1197 : 09 Ağustos 2017, 15:38:09 »
Valla artık aldık Kabalcıdan yapacak bir şey yok. Peki 3soru daha sorayım
1- Uzun Dünyanın yeniden basımı ve 2.kitap ne durumda?
2- Neil Gaiman ve Terry Pratchettın Kıyamet Gösterisi kitabı internette her yerde tükenmiş görünüyor. Tekrar basmak gibi bir planınız var mı?
3-Kim Stanley Robinson'dan Kızıl Mars serisini basmayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1198 : 09 Ağustos 2017, 15:56:21 »
Valla artık aldık Kabalcıdan yapacak bir şey yok. Peki 3soru daha sorayım
1- Uzun Dünyanın yeniden basımı ve 2.kitap ne durumda?
2- Neil Gaiman ve Terry Pratchettın Kıyamet Gösterisi kitabı internette her yerde tükenmiş görünüyor. Tekrar basmak gibi bir planınız var mı?
3-Kim Stanley Robinson'dan Kızıl Mars serisini basmayı düşünüyor musunuz?

1. Uzun Dünya'nın kalan kitapları çeviride. Hazır olduklarında, ilk kitabın yeni baskısıyla beraber raflarda görebileceksiniz.

2. Kıyamet Gösterisi, yenilenmiş kapağıyla 2018'te tekrar raflarda olacak.

3. Mars Üçlemesi. :) :) :)

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1199 : 09 Ağustos 2017, 16:04:55 »
Merhaba, zamanında Artemis Yayınları tarafından üçlemenin 2 kitabı çevrilen ve şuan tükenmiş olan Joe Abercrombie - The First Law serisinin yayın haklarını alma şansınız var mı? Seriyi çeviren yayın evine hiç bir şekilde ulaşamadıgım için çareyi başka yayın evlerine sormakta buldum. Hem yarım bir seriyi okumak istemedigimden hem de baskısı tükendiğinden. Türkiye'de yanlıș kapak ve yetersiz reklamdan dolayı tutmadığını düşünüyorum. Çünkü çok çok merak ettiğim ve yurt dışında oldukça popüler bir seri Kadim Kanunlar. (Goodreads'te ilk kitabın 100,873 ratingi de var.)

Aynı şekilde yarım kalan Brent Weeks'in Night Angel serisi, Mark Lawrence'ın The Broken Empire veya Mühendislik Üçlemesi - K. J. Parker

Ayrca umarım "Malazan Book of the Fallen, Lightbringer, Codex Alera, The Book of the New Sun, The Riyria Revelations, Redwall, The Last Unicorn, Chronicle o the Unhewn Throne, Avalon(Marion Zimmer Bradley), Robin Hobb'un Tawny Man-Liveship Traders serileri, Damar, The Shadow Campaigns, The Once and Future King, Vlad Taltos, The Prince of Nothing, The Black Company, Tigana, Memory, Sorrow, and Thorn, The Coldfire Trilogy" gibi bir popüler hatta aralarından en iyi fantastik serilerden sayılan epik fantastik ve fantastik serilerden çevirmeyi düşundükleriniz vardır.
Fazla uzun oldu kusuruma bakmayın, yeter ki önerilerimi dikkate alın.

İrbisin foruma ilgisi ve soruları cevapsız bırakmaması sebebiyle bugünlerde Abercrombie ve Weeks ile ilgili ben de aynı soruları sormayı düşünüyordum.Görünce şaşırdım. HuJouren yazdıklarına +1 diyorum:) ayrıca ben yayınevine güvenmesemde Kadim Kanunların ilk iki kitabını alıp okumuştum ve Abercrombie'nin bütün kitaplarını okumak isterim. İthaki yayımlarsa eğer seriye yeniden başlar bütün kitaplarını da alırım(Sandman de yaptığım gibi). Brent Weeks ve Steven Erikson da çok merak ettiğim yazarlar.
 Ben bir de Zaman Çarkı dünyası ile ilgili geçtiğimiz yıl çıkan kitap ile ilgili bir çalışmanız var mı öğrenmek isterim.

Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-