Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #570 : 15 Kasım 2014, 09:24:07 »
Ben eminim :D

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #571 : 15 Kasım 2014, 11:22:29 »
Gerçekten eminim diyecek biri var mı :)

Çevrimdışı ZextaR

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #572 : 16 Kasım 2014, 10:18:26 »
merhaba,
kusura bakmayın bir kaç gündür foruma giremiyordum, ondan cevap yazamadım.
öncelikle ne tübitakla ne de ithakiyle bir bağım yok, dolayısıyla hiçbiri adına birşey yazamam. ancak verdiğim bilgi ithaki'nin pazarlama müdürü coşkun bey'den aldığım bilgidir; gerçekliği onu ve kurumunu bağlar - ki koca adam neden yanlış bilgi versin?-

sevgili eroniki "biri eminim yazsın" demiş. ben diyim: eminim ki bir kahraman bu topraklara yine gelecek. 70lerde okat, 80lerde baskan ve altın, 90larda inkılap, 2000lerde de ithakiydi kahramanın adı merak etmeyiniz eroniki 2010larda da 2020lerde de bir kahraman çıkar. asimovlar, le guinler, heinleinler vesaireler vesaireler biz hayal kurmaktan, marsta yaşamayı düşlemekten, saturne nasıl gideriz, nerelerde yeni hayatlar buluruz diye düşlemeyi bırakmadıktan sonra birilerini yine kahraman yapar :)

sevgiler,
zeki
Koku alma duyumu geliştirmenin yararları fikri, insanlığımdan vazgeçip av köpeği olma kararını vermeme yetmezdi. - Golan Trevize

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #573 : 16 Kasım 2014, 20:27:59 »
Kesin bilgi için İthaki Yayınları'nın yetkilisiyle görüştüm bugün. Kendisi telifleri satın almadan sorumlu bir isim.

Vakıf ve Robot serisi için olan durum şu:

Telifi Türkiye'ye getiren ajans ve Asimov'un ailesi arasında bir sorun olduğundan bahsediyorlar. Şu durumda mesela Vakıf tekrar basılsa iki taraftan biri bunun hukuksuz ya da kaçak bir işlem olduğunu söyleyebilir ve yayınevi zor durumda bırakabilirmiş. Onların kendi aralarında anlaşmalarını bekliyorlar. Telif şu an kendilerinde değil.

Ama dikkat çektikleri nokta, eğer anlaaşbilirlerse iki seriye de talip olduklarını ve almayı çok istediklerini belirtmişler. Onlar anlaşır anlaşmaz telifler için harekete geçeceğiz, dediler.

Bana kendisinin aktardığı böyle. Başka bilgisi olanlar varsa onlar da paylaşsın lütfen :).

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #574 : 16 Kasım 2014, 20:37:11 »
Zextarın bahsettiği aynı Coşkun bey banada gedik savaşlarını basacaklarını söylemişlerdi yeniden ama şuan o konuda cevap vermekten kaçınıyorlar :D

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #575 : 16 Kasım 2014, 20:45:47 »
Bence, Fırtınakıran'ın dediklerinin özeti : Biz daha çok bekleriz!.. :P

Artık eski baskıları bulmaya çalışmaktan başka çaremiz yok gibi görünüyor.. :-\

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #576 : 16 Kasım 2014, 20:46:24 »
Ahaha, Ugur, senin dediğin de olayın bir başka gerçek yüzü :). Bazen yayın planları değişince ağızlar da değişiyor. Ha burada yayınevini savunmuyorum. Ben her zaman okurun yanındayım :D.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #577 : 16 Kasım 2014, 21:04:45 »
Olsun ya ben her şekilde ithakiyi savunurum , severimde . Elimizde zaten 3-5 yayınevi var bu türlere önem veren , onların arkasındada biz durmayacaksak kim duracak  değil mi :D Matbaana kuvvet ithaki :P

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #578 : 27 Kasım 2014, 13:09:33 »
gelecek ay hazır hobbit'in son filminin gelmesi vesilesiyle diyorum ki tolkein'in çevrilmeyi bekleyen lakin c. tolkein'den dönüş alınamayan eserler için bir gelişme var mı? yani herhangi bir adım atılabildi mi?

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #579 : 02 Aralık 2014, 19:40:40 »
Goodreads de yılın en iyi bilimkurgu kitabı seçilen Andy Weir'in "Marslı" kitabının çıkmasını daha ne kadar bekleyeceğiz sevgili ithaki?

Bir an önce okumak istiyoruz artık. :D

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #580 : 02 Aralık 2014, 22:08:12 »
Clark Ashton Smith'in Düşler İmparatoru derlemesinin devamının gelmesini canı gönülden istiyorum ve birkaç defa da sordum yayınevine. Bir cevap alamadım ama. En az H.P. Lovecraft kadar kaliteli öyküler yazan bu yazarın eserlerinin Türkçe'ye çevrilmemiş olması büyük eksiklik. :(

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #581 : 03 Aralık 2014, 19:08:11 »
Goodreads de yılın en iyi bilimkurgu kitabı seçilen Andy Weir'in "Marslı" kitabının çıkmasını daha ne kadar bekleyeceğiz sevgili ithaki?

Bir an önce okumak istiyoruz artık. :D

Dedim ve ithaki anında isteğimi yerine getirdi, sağolsun. ;D

Kitap 12 Aralık'ta çıkıyormuş!... :)

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #582 : 03 Aralık 2014, 19:22:18 »
Bundan sonra her kitabı Elendil_XX istiyor :D.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #583 : 04 Aralık 2014, 15:24:47 »
Yalnız Andy Weir'in şuradaki hikayesini okumanızı da tavsiye ederim. Yazarı tanıma adına yardımı olur sanırım. Merakla bekliyorum, bilimkurguya alışmaya çalışıyorum şu aralar.

Çeviri için Amras'a teşekkürler.

- Şuradaki ibaresine link koymayı deneyip bir kaç başarısız sonuçtan sonra pes etmiştim, ama bu sefer başardım!  :D Uyarı ve yardımınız için teşekkürler :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #584 : 04 Aralık 2014, 15:30:48 »
Peki bir kelimeye nasıl link bağlanır?

Kayıp Rıhtım bilgilerle dolu. Bakın mesela S.S.S sayfamızda anlatmışız.

Renkli ve resimli hem de :D! Tık

(Bunu buraya yazıyorum ki herkes görsün. Pek çok kişiden buna dair soru geliyordu, Evis'i kurban ederek duyurmuş oluyorum)

@Evis,

Rica ederim :).