Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #15 : 25 Temmuz 2011, 21:40:54 »
Great God Pan adlı eserin telifi bizde değil. Arkadaşlara bilgi verip TR de kimsenin alıp almadığını öğreneceğim. Eğer alınmamışsa, derhal bir okuma kopyası isteyip okuyacağım. Ondan sonrası kolay :)

Gelişmelerden haberdar ederseniz çok mutlu olurum. İlginiz için teşekkürler  :)

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Temmuz 2011, 07:27:38 »
Terry Goodkind - Doğruluk Kılıcı serisi
Rüzgarın Adı çıkıyor zaten (dimiii)
Pern serisinin devamı harika olurdu ama çıkmıyor maalesef sanırsam(umarım tekrar düşünürsünüz)
Dan Simmons - Hyperion Cantos serisi
Sherrilyn Kenyon - Dark Hunter Serisi  (özellikle bu seri)
J.R Ward - Black Dagger Brotherhood
 Peter V. Brett ve L. E. Modesitt, Jr.
İnançsız Thomas Corvenant serisinin devamı ve Dresden Dosyaları - Jim Butcher hızlıca çıksın lütfen.Yurtdışında 14 kitabı çıktı burada 3 kitabı

dediler benim Fantastik Düşkünü Arkadaşlarım :D

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Temmuz 2011, 08:27:36 »
merhabalar. size birkaç sorum olacaktı. peter straub'un diğer eserlerini yayınlamayı düşünüyor musunuz? terry pratchett'in yeni kitapları ne zaman çıkacak? korku türünde yayınlar yapmayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Temmuz 2011, 08:44:43 »
Çok iyi.Brandon Sanderson kitapları bayağı meraklandırmıştı beni.Şimdiden sabırsızlanmaya başladım. ;)
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Temmuz 2011, 13:53:47 »
Terry Goodkind - Doğruluk Kılıcı serisi
Rüzgarın Adı çıkıyor zaten (dimiii)
Pern serisinin devamı harika olurdu ama çıkmıyor maalesef sanırsam(umarım tekrar düşünürsünüz)
Dan Simmons - Hyperion Cantos serisi
Sherrilyn Kenyon - Dark Hunter Serisi  (özellikle bu seri)
J.R Ward - Black Dagger Brotherhood
 Peter V. Brett ve L. E. Modesitt, Jr.
İnançsız Thomas Corvenant serisinin devamı ve Dresden Dosyaları - Jim Butcher hızlıca çıksın lütfen.Yurtdışında 14 kitabı çıktı burada 3 kitabı

dediler benim Fantastik Düşkünü Arkadaşlarım :D

Of of... Listeye bak :D

Şimdi baştan başlayalım:
1-) Terry Goodking, Oğlak ve Pegasus yayınlarındaki arkadaşlarımız tarafından basılıyor. Sword of Truth Serisini kişisel olarak çok beğensem de, yakın çevremdeki arkadaşlarıma bile kabul ettirememiş ve çocuksu olmakla suçlanmış biri olarak; söz savunmanın :D

2-) Rüzgarın Adı: Gelmiş geçmiş en büyük fantastik kurgu eserlerinden biri olarak valla billa ayın beşinde raflarda. Ben bu kitabı okur okumaz tüm zamanlar ilk beşime yerleştirdim, bakalım sizlerden ne yorum gelecek.

3-) Pern.... Ahhhh ahhhh, bin tane arkadaşımla bilim kurgu mu fantastik kurgu mu diye kavga ettiğim, ithaki'de daha ilk günlerimi yaşarken, "valla bak milyon satacak" diye bizimkileri gaza getirdiğim serilerden biridir. Ama ne yazık ki, dördüncü kitabın basımından sonra, satış rakamlarının çok düşük olması nedeniyle, devamı getirilmedi. Çok iyi biliyorum ki basılmamış dört kitap daha var ve telifleri bizde. Yayınlatmayı da çok istiyorum. Ama ufukta görünmüyor. :(

4-) Dan Simmons: Hyperion serisi aldığı ödüllerle göz doldursa da, satış rakamlarıyla dolduramadı. Bununla beraber, ilgi noktalarımızdan birinde duruyor. Yıl başına doğru, hazırlıkları başlayabilir.

5-) Sherrilyn Kenyon: Yahu 30 kitaplık seri mi olur!!!! ;D
Çooooook düşündüm. Önce Buffy seyrettiğim zamanda bir gaza gelip hadi basalım filan demiştim ki o zamanlar daha 22 kitap felandı galba :p Sonra Twilight serisi revaçta olduğunda bi daha gaza geldim. Ama eninde sonunda 30 kitaplık bir seri cidden çok zor. Bir de serinin genel havasının biraz daha teenage olduğu düşünülürse, çok da içimden gelmiyor. Sizlerden çok sayıda ses bu tezimin aksini iddia ederse yeniden düşünmeye başlayabiliriz.

6-) J.R. Ward: Benim tarzımın biraz dışında olmakla birlikte. Bu yazar / seri  hakkında çok bir bilgim yok. İnceleyeceğim.

7-) Peter V. Brett---İlgileniyorum
      Modesitt----- Ne listemizde olan ne de daha çnce ilgilendiğim bir yazar değil. Kısa bir araştırma yaptım çok aman aman birşey bulamadım. Okuyan bilen varsa, bana bilgi verirse sevinirim.

8-) Covenant serisinin 2. kitabı daha yeni çıktı. Aceleye mahal yok lütfen :)  (zati o diyen arkadaşlarına da söyle kitabı satın almıyolar!!!!) Jim Butcher ın 3. kitabı daha yeni çıktı.

Benden bu kadar, ama sizden bu kadar olmasın daha bekliyorum :)

Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Temmuz 2011, 13:56:30 »
merhabalar. size birkaç sorum olacaktı. peter straub'un diğer eserlerini yayınlamayı düşünüyor musunuz? terry pratchett'in yeni kitapları ne zaman çıkacak? korku türünde yayınlar yapmayı düşünüyor musunuz?

1-) Peter Straub kitapları yavaş yavaş yayınlanacak.

2-) Terry Pratchett en değer verdiğimiz yazarlarımızdan biri ve aralıksız olarak yeni kitapları çıkacak. (ta ki Mort onu ziyaret edene kadar)

3-) Korku türü eskisi kadar ilgi çekmediği gibi daha ziyade bir vampir romanları al türüne doğru odaklanmaya başladı. Bu konuda dünyada beğeniyle izlenen bazı yazarları takip ediyoruz.
Spock

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Temmuz 2011, 14:03:37 »
Bu arada sevgili arkadaşlar,

Bazı sorulara birkaç saat gecikmeyle cevap verebilirim. Bazen işim gereği bilgisayar başında olamıyorum. Ama en kötü ihtimalle akşam döndüğümde sorulara bakar ve cevap veririm. Kimse cevap gelmeyecek galba diye hüsrana kapılmasın.

Sevgiler
Spock

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 26 Temmuz 2011, 14:16:40 »
Sayın Cubor
Rüzgarın Adı serisini okuduğunuz en iyi 5 seriden biri olduğunu söylediniz.Acaba bu en iyi 5'înizi bizimle paylaşabilirmisiniz?
Belki içinde kaçırmış olduğumuz bazı şeyleri bulabiliriz.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 26 Temmuz 2011, 15:01:09 »
sorulara verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler. terry pratchett yakın bir zaman sonra aramızdan ayrılacak anlaşılan. ancak yazdığı kitapların hepsinin Türkçeye çevrilmesini bekliyor ve istiyoruz. ne kadar satıyorr bilmiyorum ama ben zevkle okuyorum. peter straub'un basılacak olması da güzel. keşke vampir serileri yerine gerçek korku türünde kitaplar basılsa...

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Temmuz 2011, 15:22:14 »
Sayın Cubor
Rüzgarın Adı serisini okuduğunuz en iyi 5 seriden biri olduğunu söylediniz.Acaba bu en iyi 5'înizi bizimle paylaşabilirmisiniz?
Belki içinde kaçırmış olduğumuz bazı şeyleri bulabiliriz.

Çok sanmam :)

Aslında seri derken direk kitap olarak yorumlamıştım. Benim ilk beşim işte şöyle:

Ama burda bir dip not: Sadece ilk kitap sabit iken diğer 4 kitap için ikinci veya üçüncü yorumu yapmam.

1-) The Childhood's End (sanırım Son Nesil diye çevrilmişti) Arthur C. Clarke

Avalon Marion Zimmer Bradley
Picnic In Space Antoni & Boris Strugatski ( bu da sanırım uzayda piknik diye çevrilmişti)
Martian Chronicles Ray Bradbury (valla bunun Türkçe çevirisinin adını hatırlayamadım :) )
ve son olarak bu listeye RAMA'yı ya da Farseer üçlemesini ite kaka giren Rüzgarın Adı var :)
Spock

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 26 Temmuz 2011, 15:32:37 »
Bu arada bende size güzel bir haber vereyim. Ağustos ayında bir süper kitap daha geliyor:

Robert Sİlverberg'in Dying Inside adlı eseri. Bu kitabın başarısına göre Sİlverberg'in başka kitaplarını da yayın planına alacağız.

Yeni Bilim Kurgu kitabı soranlara duyurulur :)
Spock

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Temmuz 2011, 16:02:58 »
süpersiniz abi. kaliteli yazarlardan kaliteli korku,fantastik,bilimkurgu eserleri görmek çok güzel

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 26 Temmuz 2011, 18:06:49 »
Sayın Cubor cevaplar için çokkk teşekkürler şimdi Sherrilyn Kenyon serisine bir çok arkadaşımız ve ben öldük ,bittik ,mahvolduk.Özellikle mitoloji ile harmanlanmış olması bizleri çok feci etkiledi.Erko'dan çıkan Gece Yaşayanlar muhteşemdi.Pegasus yayınevinde çıkacak diye çok sevinmiştik ancak umudumuz suya düştü..Lütfen bu yazarı tekrar düşünün ve kahramanımız olun :D İsterseniz Facebook sayfanızda yada burada bir kamuoyu yoklaması yapın :D İnanın taliplisi çok.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 26 Temmuz 2011, 18:07:36 »
Kamuoyu yoklamasını Biz Bunu İstiyoruz projesi ile yapıyoruz, Rıhtım olarak :). Aslında ayrı bir çabaya gerek var mı, bilemedim.

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 26 Temmuz 2011, 18:10:45 »
Sevgili Fırtınakıran yanlış anlamayın İthaki Yayınevi olarak yapılacaksa diye söylüyorum.Sonuçta İthakinin resmi sayfası burası değil ,değil mi?(Çok sayıda ses istiyor ve bir çok kitapsever bu adresi bilemeyebilir )