Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #60 : 29 Temmuz 2011, 21:55:26 »
Peki geriye kalan 12 Ciltlik The History of Middle-earth'ün sonraki 10 kitabının(Kayıp öyküler Kitabı 1 ve 2 çevrilmişti yanlış bilmiyorsam) çevrilme ihtimali nedir?

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 29 Temmuz 2011, 22:01:08 »
Çizgi roman çıkartmayı düşünüyor musunuz? Daha önce çıkarttığınız Hellboy ciltleri güzeldi. :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • Rom: 1
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 30 Temmuz 2011, 00:02:48 »
Peki geriye kalan 12 Ciltlik The History of Middle-earth'ün sonraki 10 kitabının(Kayıp öyküler Kitabı 1 ve 2 çevrilmişti yanlış bilmiyorsam) çevrilme ihtimali nedir?

Sanırım iki ya da üç yıllık bir plan içinde hepsi çevrilecek. Yalnızca yurt dışından düzeltilmiş kopyaları bekliyoruz. (her ne demekse...^^)
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 30 Temmuz 2011, 00:05:37 »
Çizgi roman çıkartmayı düşünüyor musunuz? Daha önce çıkarttığınız Hellboy ciltleri güzeldi. :)

Daha önce Druuna da basmıştık. Mamafih  çizgi roman işi biraz masraflı ve geri dönüşü daha sancılı. Aynı zamanda JBC yayıncılık adına Star Wars: Klon Savaşları ve Şemsiye Akademisi çizgi romanlarının da editörlüğünü yapan biri olarak, bu işin biraz daha uzmanlaşmayla alakalı olduğunu söyleyebilirim. JBC'nin roman basması ne kadar zahmetli ise, İthaki'nin de çizgi roman basması o kadar zahmetli.

Ama tabii İthaki'nin şu anda Türk yayıncılık dünyasındaki duruşu ve büyüklüğü de göz önüne alınırsa, hiç belli olmaz... :)
Spock

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 30 Temmuz 2011, 03:40:04 »
Benim Zaman Çarkıyla alakalı bir isteğim olacaktı.

Kitaplardaki haritalar hem biraz küçük hemde fazla ayrıntılı değil bence.Ben kitapları okurken genelde internetten bulduğum haritaları kullanıyorum. A Memory of Light basılırken son kitapla birlikte bir harita hediye edilse biz serinin hayranları için gayet hoş bir jest olabilir.Hatta Yüzükler Efendisi'nde yapıldığı gibi haritaya ejder kehanetlerinden bi kaçıda konabilir.

Tabi bunun yapılabiliritesi nedir mümkün müdür değil midir bilmiyorum ama yapılabilirse efsane bir seriye çok güzel bir veda olurdu bence.
"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 30 Temmuz 2011, 11:34:49 »
Philip Pullman'ın diğer kitaplarını basmayı düşünüyor musunuz? cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 30 Temmuz 2011, 20:29:31 »
Sadece okumuş olduğumu belirtmek için yazıyorum. Her iki soruya da pazartesi cevap vereceğim. Zira bugün yayınevi kapalı olduğu için arkadaşlara soramadım.

Zaman Çarkı haritası ile ilgili: Çok iyi fikir, baskı durumu nedir veya maliyetle ilgili saçma bir artış getirir mi bilemiyorum. Ptesi mutlaka öğreneceğim ve olabilirse tavsiye edeceğim :)

Philip Pullman: Benim ilgilendiğim yazarlardan değil ama onu da ptesi öğrenip mutlaka cevap yazacağım.

Sevgiler.
Spock

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 30 Temmuz 2011, 22:27:28 »

Kitaplardaki haritalar hem biraz küçük hemde fazla ayrıntılı değil bence.Ben kitapları okurken genelde internetten bulduğum haritaları kullanıyorum. A Memory of Light basılırken son kitapla birlikte bir harita hediye edilse biz serinin hayranları için gayet hoş bir jest olabilir.Hatta Yüzükler Efendisi'nde yapıldığı gibi haritaya ejder kehanetlerinden bi kaçıda konabilir.

Tabi bunun yapılabiliritesi nedir mümkün müdür değil midir bilmiyorum ama yapılabilirse efsane bir seriye çok güzel bir veda olurdu bence.

Evet ya, bu çok hoş olurdu. Ben de kitapları okurken internetten bulduğum haritalara bakmak zorunda kalıyorum. Tabii elinin altında bir tane olması kadar rahat olmuyor.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Poirot

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 30 Temmuz 2011, 23:15:06 »
Yanılmıyorsam Kafka'nın kitaplarından yalnızca üçünü (Şato, Amerika ve Dönüşüm) basmıştınız. Acaba bunun devamı gelecek mi? Diğer yayınevlerinin çevirilerine güvenemiyorum da. :)

Çevrimdışı Mu

• *
  • 26
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 31 Temmuz 2011, 04:26:28 »
Merhaba,
Kendi fikrimce gerçek bir başyapıt olan Ölüm Kapısı Serisi sayesinde tanışmıştım İthaki ile. Böyle bir seriyi kaliteli baskıyla bizlerle buluşturduğunuz için çok teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla yerli fantastik öykü yazarları veya amatör yazarlar tarafından yazılmış ve İthaki tarafından basılmış herhangi bir kitap yok.(varsa affola) Yayınevi olarak yerli yazarlar konusundaki politikanız nedir? Yazarlar sizlere basım için değerlendirilmesi amacıyla öykü ve dosyalarını gönderebilir mi? Yoksa İthaki'den başka seçeneklere mi yönelmeliler?

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 31 Temmuz 2011, 20:31:03 »
Merhaba,
Kendi fikrimce gerçek bir başyapıt olan Ölüm Kapısı Serisi sayesinde tanışmıştım İthaki ile. Böyle bir seriyi kaliteli baskıyla bizlerle buluşturduğunuz için çok teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla yerli fantastik öykü yazarları veya amatör yazarlar tarafından yazılmış ve İthaki tarafından basılmış herhangi bir kitap yok.(varsa affola) Yayınevi olarak yerli yazarlar konusundaki politikanız nedir? Yazarlar sizlere basım için değerlendirilmesi amacıyla öykü ve dosyalarını gönderebilir mi? Yoksa İthaki'den başka seçeneklere mi yönelmeliler?
Aynı soruyu ben de sormak istiyordum, sevgili dostum benden önce davranmış :)

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 31 Temmuz 2011, 23:22:28 »
2012 yılbaşında filmi yayınlanacak olan "The Perks of Being a Wallflower"ın kitabı varmış ve Türkçeye çevrilmemiş. Film Türkiye'de de vizyona gireceği gibi kadroda çok ünlü oyuncular var. Madem filmi geliyor kitabı da gelse hiç fena olmaz diyorum. Böyle bir ihtimal var mı acaba?
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı arcian

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 31 Temmuz 2011, 23:31:33 »
Çoğu yayınevi kitapları kendi bürolarında veya dağıtım noktalarında %40 civarı indirimle (dağıtımcıya verdikleri fiyattan) satıyorlar. İthaki'de böyle bir imkanımız var mı? Aşağıda Kayıprıhtım'dan bulduğum adresler var. Acaba bu adreslerden birinden bu indirimden yararlanarak kitapları edinebilir miyim?

Spoiler: Göster

İTHAKİ YAYINLARI
(PENGUEN KİTAP KASET BAS. YAY. PAZ. TİC. LTD. ŞTİ. YAN KURULUŞUDUR)

Firma merkezinin açık adresi:
Mühürdar Caddesi
İlter Ertüzün Sokak
Kafadar Apt.
No: 4/6 34710
Kadıköy-İstanbul

Telefon: (90) 216 330 93 08 – 348 36 97
Fax: (90) 216 449 98 34
E-mail: ithaki@ithaki.com.tr
Web: www.ithaki.com.tr

DAĞITIM
Alemdar Mah. Baş Muhasip Sokak Murat Yılmaz İş Merkezi No: 6-8 Kat: 1-2 Cağaloğlu-İstanbul
Tel: (0212) 512 76 00 – (0212) 526 61 65 Faks: (0212) 519 56 56
e-posta: ithakidagitim@ithaki.com.tr

SATIŞ NOKTALARI
Penguen Kitabevi: Caferağa Mah. Muvakkithane Sk. No: 32 Kadıköy-İSTANBUL
Tel: 0 216 414 61 74 Faks: 0 216 414 61 73

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 01 Ağustos 2011, 09:28:44 »

Bunu gündeme getiren arkadaşa teşekkürler. Çok güzel bir fikir.14 kitap 11000 sayfalık külliyatı okurlarına ulaştıran İthaki bu jesti bize yaparsa çok sevinirim.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 02 Ağustos 2011, 15:22:26 »
Aman aman, altı üstü bir gün bilgisayar başına geçmedim, sorular yağmış :)

Önce söz verdiğim açıklamalara sonra da cevaplara geçeyim:

1-) Zaman Çarkı'nın son kitabı ile beraber büyük bir harita verme fikri bizim yayın kurulunda da çok beğenildi. Grafiker arkadaşlar üzerinde çalışmaya başlayacak. Pek ihtimal vermiyorum ama kazara saçma bir maliyet artışı getirmezse, son kitapla birlikte güzel bir haritamız olacak :)

2-) Philip Pullman'ın şu anda dört kitabı daha fırına atılmış durumda. Bu yıl sonu ve önümüzdeki yıl içinde sizlerle buluşacak.

3-) Kafka'ya tam gaz devam edilecekmiş. Bu yazarın ve benzeri yazarların başka eserleri de önümüzdeki yayın döneminde sizlerle buluşacak.

4-) İndirim konusu... :)

Her ne kadar İthaki'nin, İstanbul Kadıköy'de Penguen kitabevi adı altında bir saqtış noktası varsa da, ordaki indirimler de çok hoşunuza gitmeyebilir. En doğrusu www.ilknokta.com u kullanmanız. Bu da bizim yayınevinin internet satış sitesi olup, en yüksek indirimleri buradan bulabilirsiniz. Bazı serilerde %50 ye varan indirimler olabiliyor.
Spock