Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #120 : 04 Eylül 2011, 21:23:50 »
merhaba. neil gaiman'nın yayınlanmayan kitaplarını en yakın ne zaman çıkarılması planlanıyor acaba?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 04 Eylül 2011, 21:56:16 »
Bu soruyu sormak için daha fazla bekleyemeyeceğim: Dresden Dosyaları 4' ü okumak için forumda çok kisi heyecanla bekliyor. Harry Dresden ve özgün maceralarına ne zaman devam edeceğiz? (biz bunu istiyoruz :) )

Bu seriyi dilimize kazandırıp böyle sıradışı bir seriden mahrum bırakmadığınız için çok teşekkürler.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 05 Eylül 2011, 10:25:54 »
Acaba Boris Vian'ın diğer kitaplarını basacak mısınız?

Geç de olsa sorulara cevap vermeye başlayalım:

Her ne kadar benim alanım olmasa da, bildiğim kadarıyla Boris Vian'ın açıkta olan tüm kitaplarını bastık. Bizimkiler dışında, birkaç tane var ki onlar da diğer yayıevleri tarafından basılmış durumda. Atladığımız eseri varsa uyarın, arkadaşlara bildireyim.
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 05 Eylül 2011, 10:26:39 »
merhaba. neil gaiman'nın yayınlanmayan kitaplarını en yakın ne zaman çıkarılması planlanıyor acaba?

Neil Gaiman'ın tüm kitapları yavaş yavaş yayınlanacak. İlk olarak Kasım ayında Good Omen çıkıyor. Sonra da diğerleri yavaş yavaş... :)
Spock

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 05 Eylül 2011, 10:27:54 »
Bu soruyu sormak için daha fazla bekleyemeyeceğim: Dresden Dosyaları 4' ü okumak için forumda çok kisi heyecanla bekliyor. Harry Dresden ve özgün maceralarına ne zaman devam edeceğiz? (biz bunu istiyoruz :) )

Bu seriyi dilimize kazandırıp böyle sıradışı bir seriden mahrum bırakmadığınız için çok teşekkürler.

Dresden Dosyaları sizlerin tüm methiyelerine rağmen ticari olarak bizi üzen bir seri. Buna rağmen çıkartmayı düşünüyoruz. Ama bu yıla yetişir mi orası meçhul..
Spock

Çevrimdışı behelit

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 09 Eylül 2011, 11:21:40 »
(Boris Vian) Piyasada başka yayınevlerinin bastığı 2 kitabı daha var ama ben İthaki'den okumayı tercih ederim. Hem Kafka'yı da herkes yayınlıyor ama siz tekrar bastınız kaç tane eserini.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 09 Eylül 2011, 12:30:15 »
Zira Kafka'nın o eserlerinin lisans hakları açıkta idi. Ama malesef Vian'ın sözünü ettiğiniz 2 kitabının telifi hala açıkta değil. Eğer bir eserin yayın hakları A yayınevindeyse, o bu hakları bırakmadan ya da yaptığı telif anlaşmasının süresi dolmadan, başka yayınevi o kitabı yayınlayamaz.
(kafa karıştırmasın diye açıklama: diyelim A kitabın yayın hakları bende ve 2 yıllık sözleşmem var. İki yıl dolduğunda elimde hala 1000 adet bu kitaptan varsa satmaya devam edebilirim ama aynı süreçte başka bir yayınevi bendeki hakkın süresi dolduğu için yeniden yayın haklarını satın alıp, aynı kitabı basabilir. Bu durumda piyasada o kitabın iki farklı çevirisi olur. Her ikisi de yasaldır!)

not: Bu arada, evet, ben de İthaki'den okumanızı tercih ederim :D
Spock

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 16 Eylül 2011, 01:23:07 »
merhaba. Yıllar önce Türkiye'de iki romanı yayınlanmış olan kaliteli bir korku yazarı James Herbert'in kitaplarını yayınlamayı düşünür müsünüz?  Piyasada polisiye,fantastik,gerilim,bilimkurgu türünde kitaplar korku kitaplarına göre çok daha fazla. Böyle kaliteli korku yazarlarının kitaplarının çevrilmesi mükemmel olur korkuseverler için.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 19 Eylül 2011, 21:49:04 »
merhaba. Yıllar önce Türkiye'de iki romanı yayınlanmış olan kaliteli bir korku yazarı James Herbert'in kitaplarını yayınlamayı düşünür müsünüz?  Piyasada polisiye,fantastik,gerilim,bilimkurgu türünde kitaplar korku kitaplarına göre çok daha fazla. Böyle kaliteli korku yazarlarının kitaplarının çevrilmesi mükemmel olur korkuseverler için.

Niyeyse bu soruyu ıskalamışım....

Ama cevabı da çok farklı olmayacak zaten. James herbert, ne yayın listemizde ne de ilgi listemizde. Doğrusunu isterseniz yıllar önce The Rats ve The Fog'u okumuş ama çok da olağanüstü bulmamıştım. Zaten yazın hayatının ilk yıllarında Bilim-Kurgu Korku türünde yazan bu ingiliz yazar, daha sonra işi iyice supernatural temalara döktüğünde de kendimi uzaklaştırmıştım. Bu nedenle eğer hiçbirisini okumadığım yeni kitaplarından biri ya da ikisiyle ilgili olağanüstü tavsiyeleriniz varsa, okuma zamanımın bir kısmını tavsiyenize güvenerek bu kitaplara ayırır ve eğer gerçekten iyi bulursam, yayınevindekilere tavsiye edebilirim.

Ne dersiniz? Herbert'ın oldukça yoğun olan okuma takvimimin içine sokmam gereken züper düper bir kitabı var mı? :)
Spock

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 20 Eylül 2011, 10:43:15 »
Merhaba
Lois Lowry' nin The Giver adlı eseri Türkçeye hiç çevrilmemiş. Bunun hakkında bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz ?
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 20 Eylül 2011, 11:15:37 »
Lois Lowry'nin kitapları Arkadaş yayınevi tarafından çıkarılmaktadır. Bahsettiğiniz kitabı ise ]SEÇİLMİŞ KİŞİ adıyla yayınlanmıştır. Bildiğim için hemen yanıtlayayım dedim. ;D ;D

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 20 Eylül 2011, 13:45:16 »
Eh, sevgili Fahrettin Levent beni araştırma derdinden kurtarmış oldu böylece :)
Spock

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 21 Eylül 2011, 20:24:55 »
ben araştırmama rağmen bulamamıştım :) çok teşekkür ederim :)
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı BsO29Ak

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 29 Eylül 2011, 23:51:14 »
Yayınlarınız gerçekten çok başarılı, ben Peter Freund'un Laura serisi dışında yayınlanmış olan diğer kitaplarını yayınlamayı düşünüyor musunuz bunu merak ediyorum Örnek olarak MYSTERIA - Das Tor des Feuers 
AYANI - Die Tochter des Falken
Sinkkâlion - Das Schwert des Schicksals

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 04 Ekim 2011, 17:31:56 »
The Wise Man's Fear hakkında bir gelişme varmı iyice merak etmeye başladım ben :D Umarım Rüzgarın Adı satış rakamlarında yüzünüzü güldürmüştür