Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #150 : 30 Aralık 2011, 20:13:12 »
Daha önce sormuştum, "Kayıp Öyküler ile beraber diğer Tolkien kitaplarının hali durumu nedir? Basılacak mı?" diye. Basılacağını ama sizden kaynaklanmayan problemler yaşandığını 2012 içinde basılabileceğini söylemiştiniz. Bin yer gezerek bulduğum Kayıp Öyküler kitaplarını eğer yaz ortasına kadar basabiliriz İthaki olarak derseniz yine erteleyeceğim. Çünkü 6,45 çevirisi gerçekten çok kötü.

Yani... Ne zaman geliyor Kayıp Öyküler kitapları?

Kayıp Öyküler konusunda katılıyorum.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • Rom: 1
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 06 Ocak 2012, 11:07:56 »
Soru sorulalı 5-6 gün olmuş ama, olsun. Zaten bunun cevabını bu başlık da bir kaç sayfa önce vermiştik. Toliken kitaplarının tamamı basılacak, AMA, torun tolkien'in kitapları düzeltmesini bekliyoruz. Şu anda dünyadaki hiçbir yayınevi, kayıp öyküler in yeni baskılarını yapamıyor.

Bir rivayete göre bu yıl, düzeltilmiş hali, hak sahibi yayınevlerine yollanacakmış.
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı arcian

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 07 Ocak 2012, 18:00:12 »
Soru sorulalı 5-6 gün olmuş ama, olsun. Zaten bunun cevabını bu başlık da bir kaç sayfa önce vermiştik. Toliken kitaplarının tamamı basılacak, AMA, torun tolkien'in kitapları düzeltmesini bekliyoruz. Şu anda dünyadaki hiçbir yayınevi, kayıp öyküler in yeni baskılarını yapamıyor.

Bir rivayete göre bu yıl, düzeltilmiş hali, hak sahibi yayınevlerine yollanacakmış.

Ben cevabı verdiğinizi hatırlıyorum ama belki bilgi güncellenmiştir diye sordum. Ayrıca Dumas, Dickens ve Edgar Allan Poe kitaplarındaki %50 indirim için çok teşekkür ederim. Cidden çok sevinerek aldım kitapları.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 11 Ocak 2012, 13:37:04 »
Keyifle oku :)
Spock

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 18 Ocak 2012, 18:07:08 »
Başka Kitaplar adı altında şu ana kadar hangi kitaplar yayınlandı? Bildiğim kadarıyla; İçeriden Ölmek, Anormaller, Cehennem ve Vincent Spinetti'nin Tuhaf Kariyeri var. Başka kitaplar da yayınlamayı düşünüyor musunuz? Vincent Spinetti'yi okudum, İçeriden Ölmek'in de yarısını geçtim, ikisi de mükemmel. Anormaller de öyledir muhtemelen, Cehennem hakkında ise pek bir bilgim yok. Umarım yakın zamanda benzeri kitaplar yayınlarsınız.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı mehhhmet

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 18 Ocak 2012, 19:48:19 »
Kralkatili güncesinin yazarının son kitabı yazdığı  söyleniyor kitabın piyasaya sürülmesi sizce ne zaman olur ikici kitabın çıkışı gibi arada 4 sene olur mu??
Bide yazarın ilk üçlemeden sonra şimdiki zamanı konu alan ikinci bir üçleme daha yazacağı söyleniyor bu ne kadar doğru biliyor musunuz?
teşekkürler..

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 21 Ocak 2012, 23:00:58 »
Başka Kitaplar adı altında şu ana kadar hangi kitaplar yayınlandı? Bildiğim kadarıyla; İçeriden Ölmek, Anormaller, Cehennem ve Vincent Spinetti'nin Tuhaf Kariyeri var. Başka kitaplar da yayınlamayı düşünüyor musunuz? Vincent Spinetti'yi okudum, İçeriden Ölmek'in de yarısını geçtim, ikisi de mükemmel. Anormaller de öyledir muhtemelen, Cehennem hakkında ise pek bir bilgim yok. Umarım yakın zamanda benzeri kitaplar yayınlarsınız.

Selamlar, Ekim ayında yayınlanan "Baba Yaga'nın Yumurtası" adlı roman da Başka Kitaplar dizisine ait. Kaliteli bir romandır, tavsiye ederiz.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 24 Ocak 2012, 13:32:16 »
İlk soruya Giskard cevap vermiş zaten, kendisine teşekkür ediyorum :)

Rothfuss'a gelince... Orası biraz muamma. Aslında üçüncü kitap hazır, ama adam ben yazar olmayı baştan öğreniyorum dediği için, korkarım kitabı da baştan yazıyor. Kayıp rıhtımda da çıkan Branden Sanderson ile olan söyleşisinde, birkaç yıl demiş, ajans zati bilgi veremiyor, kısacası meçhule giden bir gemidir bu.. :)
Spock

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #158 : 24 Ocak 2012, 16:05:21 »
Merhaba,

Şu günlerde pek sevgili yazar Sadık Yemni'nin "Ağrıyan" adlı romanı hakkında duyduğum dedikodular giderek artıyor. Ben bu kitabı epey uzun zamandır bekliyorum ve açıkçası, hak ettiği yayınevini bir türlü bulamayan Sadık Yemni için İthaki şahane bir fırsat olabilir diye düşünüyorum. Bu kitabı basmayı düşünüyor musunuz? Burada, "Ağrıyan"ın İthaki'den çıkmasını isteyen pek çok kişi bulabileceğime iddiaya girerim. :) Umarım bizleri bir kez daha sevindirirsiniz.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 24 Ocak 2012, 16:06:10 »
Merhaba,

Şu günlerde pek sevgili yazar Sadık Yemni'nin "Ağrıyan" adlı romanı hakkında duyduğum dedikodular giderek artıyor. Ben bu kitabı epey uzun zamandır bekliyorum ve açıkçası, hak ettiği yayınevini bir türlü bulamayan Sadık Yemni için İthaki şahane bir fırsat olabilir diye düşünüyorum. Bu kitabı basmayı düşünüyor musunuz? Burada, "Ağrıyan"ın İthaki'den çıkmasını isteyen pek çok kişi bulabileceğime iddiaya girerim. :) Umarım bizleri bir kez daha sevindirirsiniz.

Katıldım ve altına imzamı attım. Ben de bir okur olarak İthaki'den çıkmasını istiyorum.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 03 Şubat 2012, 03:41:49 »
Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret adlı kitabı yeniden basmak gibi bir düşünceniz var mı? Böyle bir eseri bulamamak özellikle distopya okurunu (içinde biz de dahil) üzüyor. :-\
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 03 Şubat 2012, 03:43:42 »
Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret adlı kitabı yeniden basmak gibi bir düşünceniz var mı? Böyle bir eseri bulamamak özellikle distopya okurunu (içinde biz de dahil) üzüyor. :-\

Aynı şey yazarın Maymun ve Öz ile Krom Sarısı kitapları için de geçerli. Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret ve yayınevinizden çıkan diğer kitapları raflarda görmek istiyoruz biz :(. Böyle değerli yazarların kitaplarına ulaşamamak çok zor oluyor gerçekten.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 07 Şubat 2012, 13:07:11 »
Çok yakında bu sinemalarda :D

Türkçesi: Cesur Yeni Dünya'yı Ziyaret ve Krom Sarısı bu yıl içinde yayınlanacak.
Spock

Çevrimdışı Aranthir

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 08 Şubat 2012, 12:55:41 »
Neil Gaiman'ın Good Omens çevirisi ne durumda? En son kasım ayında çıkacağı söylenmişti ama...

Çevrimdışı Tyrion

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 09 Şubat 2012, 16:51:12 »
Fatih Conan kitabını tekrar satışa çıkartır mısınız? Hiçbir yerde baskısını bulamadım.Bir de Conan Yıllıklarından sadece Fil Kulesini çıkartmıştınız diğer Conan yıllıkları kitaplarını çevirme gibi bir planınız var mı?
What do you want, Bronn? Gold? Women?.. Golden women?