Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #255 : 06 Temmuz 2012, 08:37:29 »
Tha Last Colony - John Scalzi kitabı durgun yaz döneminde çıkmaz demiştiniz. Peki tam olarak belirli bir tarih var mı?

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #256 : 06 Temmuz 2012, 10:33:41 »
Deli Tanrının Öfkesi nin çıkış tarihi belli mi?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #257 : 11 Temmuz 2012, 11:59:26 »
-Serinin sıfırıncı kitabı Yeni Bahar'ın baskısı yok,acaba tekrar basmayı düşünüyor musunuz?
-Ve yayınevi amatör yazarlara nasıl bakıyor merak ediyorum fantastik-kurgu dalında tabii..
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #258 : 21 Temmuz 2012, 22:21:16 »
İthaki yayınlarından kimse yok mu? Daha önce sordum ama tekrarlıyorum. Joe Abercrombie’nin THE FIRST LAW serisini yayınlamayı düşünüyor musunuz?
Asıl merak ettiğim soru; Gregory Maguire'nin Batının Kötü Cadısı kitabı ve devamını yayınlayamaz mısınız? Kitabı zaten bulamıyorum, ilk baskısını Yerdeniz Yayınları'ndan çıkmış ama yayınevine de ulaşılamıyor.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #259 : 22 Temmuz 2012, 14:53:23 »
İthaki yayınlarından witcher serisi için haftalardır cevap bekliyoruz yayınevinden bir arkadaş uğradığı zaman o konuda bir gelişme var mı onu da söylerse çok iyi olur.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #260 : 23 Temmuz 2012, 13:50:59 »
Yine çok biriktirmişiz..

Sırasıyla cevap vermeye çalışıyorum:

1-) Last Colony Eylül Ekim ayları gibi raflarda olacak. Azcık daha sabır.

2-) Deli Tanrının Öfkesi şu an çeviride. Eli kulağında biter diye umuyorum. Sonra bana gelecek sonra baskı felan siz daha 2 ay bunu sormayın bence :)  Ama eninde sonuna gelecek :)

3-) Sevgili TR23 daha önce de birkaç kere cevaplamıştık ama bir kez de senin için cevaplayalım. Abercrombie'nin telif hakları başka bir yayınevinde. Bu nedenle bizim basma şansımız yok. Diğer yayınevi basana veya hakkı expire edene kadar beklemek zorundasın.

4-) Batının kötü cadısı yayın planımızda yok.

5-) Yeni Bahar'ın basılması şu anda düşünülmüyor ama belli olmaz.

6-) Witcher serisi ile ilgili daha önce de söylediğimizi tekrarlıyoruz: Yayın hakları bizde değil. Başka br yayınevinde. Umalım ki güzel bir Lehçe tercüme ile karşımıza çıkarlar. Biz sadece İngilizce'den tercüme etmemek için İngiliz telifini reddetmiştik. Bakalım sevgili meslektaşlarımız ne yapacaklar.

Şimdilik bu kadar. Gecikme için herkesden özür dilerim.

Sevgiler,
Bora Öngürer
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #261 : 23 Temmuz 2012, 14:15:35 »
-Neil Gaiman'ın yeni kitapları için net bir tarih belirlenmiş değil, ama yıl içinde yayınlanacak kitapları olacak.

-Diskdünya 2. ve 3. ciltleri ve Büyünün Rengi yeni boyutlarıyla yakında raflarda olacak.

-"Ramsey Campbell, Brian Lumley, August Derleth, Clark Ashton Smith, Frank Belknap Long, Fritz Leiber, Bentley Little, Edward Lee" önerileri değerlendirmeye alındı.

-Enwor serisinin diğer kitaplarının basılması maalesef düşünülmüyor.

-Bora Bey'in dediği gibi Son Koloni, Eylül'de düşünülüyor. Çevirisi bitti, redaksiyon başladı ve kısa süre içinde o da tamamlanacak, bir aksilik olmazsa Eylül'de elinizde :)

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 23 Temmuz 2012, 18:26:40 »
Cevaplar geç oldu ama güzel oldu. Çok teşekkürler.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 23 Temmuz 2012, 23:45:11 »
İlk olarak cevaplarınız için teşekkürler. İkinci olarak, çok fazla Tha Last Colony ile ilgili soru sorduğumu bilsem de, yine soracağım. Acaba Tha Last Colony kitabı ilk kitap Yaşlı Adamın Savaşı gibi John Perry'nin ağzından mı anlatılacak?

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #264 : 24 Temmuz 2012, 09:37:10 »
Acaba Tha Last Colony kitabı ilk kitap Yaşlı Adamın Savaşı gibi John Perry'nin ağzından mı anlatılacak?

Evet :)

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #265 : 24 Temmuz 2012, 11:58:24 »
İlk olarak cevaplarınız için teşekkürler. İkinci olarak, çok fazla Tha Last Colony ile ilgili soru sorduğumu bilsem de, yine soracağım. Acaba Tha Last Colony kitabı ilk kitap Yaşlı Adamın Savaşı gibi John Perry'nin ağzından mı anlatılacak?

"Son Koloni"de anlatıcı John Perry, dördüncü ve son kitap "Zoe's Tale"de de kızı Zoe :)

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #266 : 24 Temmuz 2012, 13:18:03 »
zaman çarkı serisinin son kitabı A Memory of Light 8 ocak 2013 te yurtdışında çıkıyormuş acaba türkiye'ye ne kadar zamanda gelir ve son kitap olduğu için bir hediye vs. planlıyor musunuz?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #267 : 24 Temmuz 2012, 21:36:45 »
Cevap için teşekkürler ve, vaov! Zoe's Tale'in de mi çevirisi başladı? Muhteşem!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #268 : 24 Temmuz 2012, 21:40:11 »
Cevap için teşekkürler ve, vaov! Zoe's Tale'in de mi çevirisi başladı? Muhteşem!

Ben bu söylenenlerden pek öyle bir şey anlayamadım?

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 24 Temmuz 2012, 21:49:44 »

Ben bu söylenenlerden pek öyle bir şey anlayamadım?

Şu şekilde düşündüm: Zoe's Tale'da John Perry'nin kızı Zoe'nun anlattığını söylediler. Ben de çevirinin başladığını düşündüm böyle dedikleri için. Yanlış bir düşünce de olabilir tabii. Ki muhtemelen öyledir. Sadece kendi fikrimi belirtmek istemiştim :D