Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #285 : 25 Ağustos 2012, 20:52:11 »
The Witcher serisi ile ilgili bi' gelişme var mı acaba? Merakla her gün buraları kontrol ediyorum.

The Witcher'ın telifini başkası almış. Öyle durdum ben. Ama belli değil.

Bu arada yeni Raymond E. Feist kitapları ile ilgili bilgi var mı? Gedik Savaşları'nın çevrilmeyen kitapları falan?

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #286 : 25 Ağustos 2012, 21:11:57 »
Karanlık savaş efsanesinin son kitabı fuara yetişecekmiş büyük ihtimalle diğer kitaplarla ilgili bir bilgim yok ne yazık ki :(
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #287 : 25 Ağustos 2012, 23:40:04 »
Daha önceden ilk kitabı Yedinci Kapı Yayınları ve Kalipso Yayınları'ndan çıkan Green Rider (Yeşil Süvari) serisinin kitaplarını dilimize çevirme ve Türk fantastik okurlarına kazandırma gibi bir düşünceniz bulunmakta mı? Hayran olunacak bir eser, ilk kitabını defalarca okuyup devamı gelmeyince hayal kırıklığına uğrayan yüzlerce kişi tanıyorum. Umudumuz sizlersiniz.  :D
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #288 : 27 Ağustos 2012, 23:43:59 »
Sene içerisinde Aldous Huxley'nin "Krom Sarısı" ve "Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret" kitaplarının tekrar basılacağı söylenmişti. Bu konuda bir gelişme var mı?
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #289 : 01 Eylül 2012, 15:32:38 »
Ejderha gemileri serisinin 3. kitabı hakkında bir gelişme var mı ? Serinin forumdaki sayfasında Temmuz 2012 de çıkacağı söylenmişti ama Eylül'deyiz acaba serinin diğer kitapları basılmayacak mı?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #290 : 02 Eylül 2012, 00:47:11 »
Daha önceden ilk kitabı Yedinci Kapı Yayınları ve Kalipso Yayınları'ndan çıkan Green Rider (Yeşil Süvari) serisinin kitaplarını dilimize çevirme ve Türk fantastik okurlarına kazandırma gibi bir düşünceniz bulunmakta mı? Hayran olunacak bir eser, ilk kitabını defalarca okuyup devamı gelmeyince hayal kırıklığına uğrayan yüzlerce kişi tanıyorum. Umudumuz sizlersiniz.  :D

Bu kitabın namını cidden çok duydum ama serinin devamı gelmediği için yakınan o kadar insan görünce hiç başlamamak en iyisi dedim. İthaki'den çıksa gerçekten güzel olur.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #291 : 06 Eylül 2012, 10:40:17 »
Jo Walton “Among Others” kitabıyla Nebula'dan sonra Hugo ödülünü de aldı. Daha önce soruldu mu emin değilim ama bu kitabın çevrilmesi gündeminizde mi?
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #292 : 06 Eylül 2012, 12:24:50 »
Jo Walton “Among Others” kitabıyla Nebula'dan sonra Hugo ödülünü de aldı. Daha önce soruldu mu emin değilim ama bu kitabın çevrilmesi gündeminizde mi?

Bunu ben cevaplayayım. Kitabın telif hakları farklı bir yayınevindeymiş. Hangi yayınevi olduğu da belli değil. Dolayısıyla bilinmeyen yayınevinden bu güzel haberi bekliyoruz bakalım.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #293 : 06 Eylül 2012, 12:48:27 »
Pegasus yine bu alana elini uzattıysa facebook sayfalarında iki çift laf edeceğim. Baskası çıksın ya -_-. Madem İthaki degil Versus'tur diye umuyorum.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #294 : 06 Eylül 2012, 13:35:44 »

Bunu ben cevaplayayım. Kitabın telif hakları farklı bir yayınevindeymiş. Hangi yayınevi olduğu da belli değil. Dolayısıyla bilinmeyen yayınevinden bu güzel haberi bekliyoruz bakalım.

İçten içe tahmin ediyordum. Hatta soruyu ilk önce "telifi sizde mi?" diye yazıp sonradan "çevirilmesi gündeminizde mi?" diye değiştirdim. Sağlık olsun o zaman =) Beklemeye devam.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı BsO29Ak

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #295 : 10 Eylül 2012, 22:32:47 »
Peter Freund'un yeni serisi hakkında bir gelişme var mı?

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #296 : 12 Eylül 2012, 19:31:19 »
Gediksavaşları Efsanesi'nin Darkwar Saga adlı üçlemesinin son parçası olan "Wrath of the Mad God" Deli Tanrının Gazabı adlı roman ne zaman türk okurlarla buluşacak?
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #297 : 13 Eylül 2012, 07:16:55 »
Gediksavaşları Efsanesi'nin Darkwar Saga adlı üçlemesinin son parçası olan "Wrath of the Mad God" Deli Tanrının Gazabı adlı roman ne zaman türk okurlarla buluşacak?

+1
Kara Dalamar

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #298 : 13 Eylül 2012, 09:11:32 »
-The Kingdoms of Thorn and Bone
-The First Law
-Lyonesse Trilogy

bu seriler hakkında herhangi bir çalışmanız var mı?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı ataberk

• *
  • 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #299 : 13 Eylül 2012, 23:10:50 »

+1

+1