Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #300 : 13 Eylül 2012, 23:13:29 »
İlk olarak şunu söyleyeceğim: Yanlış anlamayın ama şu "+1" olayını hiç anlayamadım ben. Yani yayıncının daha önde görmesi için mi yapıyorsunuz?

İkinci olarak ise bir sorum var, Scalzi'nin Zoe's Tale'dan sonra birkaç ek kitabı daha var. Onları da çevirecek misiniz yoksa Zoe's Tale çıkacak son kitap mı olacak?

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #301 : 14 Eylül 2012, 12:00:22 »
İnternet dilinde kısmen "al benden de o kadar" anlamında kullanılıyor. Doğru veya yanlış ama anlamı o.
Eğer sorduğun buysa tabi =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #302 : 14 Eylül 2012, 12:32:50 »
Evet orada amaçlanan en azından benim amaçladığım soruyu gündemde tutmaktı çünkü uzun süredir kesin bir tarih verilmedi. Konunun soru hattını kirletmemesi için konunun bundan sonra uzatılmamasını rica ediyorum :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #303 : 14 Eylül 2012, 14:03:59 »
22 ağustostan beri aktif olmamış Giskard, acaba artık burdan soruları cevaplandırmayacak mı?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #304 : 30 Eylül 2012, 15:17:10 »
The witcher ile ilgili bir gelişme var mı?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #305 : 06 Ekim 2012, 23:53:22 »
Bende The witcher'ın durumu ile ilgili soru soracaktım fakat kullanıcı uzun süredir online olmamış.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #306 : 08 Ekim 2012, 12:28:17 »
Selamlar, bir buçuk aydır internet bağlantım yoktu, o yüzden soruları cevaplama fırsatı bulamadım.

-Peter Freund'un yeni serisi henüz gündemde değil.

-The First Law ilgimizi çeken bir seri ama bildiğimiz kadarıyla telifleri başka bir yayınevinde.

-Ejdergemileri 3. kitabın çevirisi henüz başlamadı, umuyoruz yakında başlayacak.

-Karanlık Savaş Efsanesi son kitap biliyoruz çok gecikti ama maalesef biraz daha gecikecek, çevirmen değişikliği vesaire pek çok sebep var, elimizde değil. Karanlık Savaş'tan sonra Feist'in bir ikilemesi ve bir üçlemesi kalıyor zaten; sonra seri tamamen sona erecek. O iki serinin böyle gecikmeler olmadan çevrilip raflarda yerini alacağını söyleyebiliriz, bir seferlik bir aksilik. Yirmi küsur kitaplık bir seride böyle durumlar yaşanabiliyor. Anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

-"The Kingdoms of Thorn and Bone" ve "Lyonesse Trilogy"yle ilgili bir çalışmamız olmadı ama araştıracağız.

-Scalzi'nin Yaşlı Adamın Savaşı serisi dışındaki kitaplarının yayınlanıp yayınlanmayacağı konusu henüz belli olmadı, netleşince buradan bilgi vereceğim. "Zoe'nin Öyküsü"nün redaksiyonu bitmek üzere şu sıralar.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #307 : 08 Ekim 2012, 13:49:11 »
Sene içerisinde Aldous Huxley'nin "Krom Sarısı" ve "Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret" kitaplarının tekrar basılacağı söylenmişti. Bu konuda bir gelişme var mı?

Huxley hakkında da bir açıklama yapabilir misiniz?
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #308 : 08 Ekim 2012, 14:30:33 »
Önceki aylarda cevap vermiştik, o zamandan beri Huxley yeni baskıları konusunda bir gelişme olmadı. Olduğu zaman haber vereceğim.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #309 : 08 Ekim 2012, 17:45:25 »
The witcher ile ilgili sorum yanıtlanmamış. Bir gelişme yok mu :(
Kara Dalamar

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #310 : 18 Ekim 2012, 14:45:13 »
Çevirisine başlandığı söylenen Neil Gaiman'ın Anansi Boys kitabıyla ilgili bir gelişme var mı?
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #311 : 29 Ekim 2012, 10:51:59 »
Daha hiçbir yayınevi tarafından, hiçbir kitabı dilimize kazandırılmadı diye bildiğim, epik fantezi ve bilimkurgu yazarı Steven Erikson (Steve Rune Lundin)'ın hakkında planlarınız var mı?

Yazarın imza attığı, Malazan Book of the Fallen, on kitaptan oluşan bir seri, ve neredeyse onbir senedir devam etmekte. Bu denli devam ettiğine ve sevildiğine göre, yazılan kitapların oldukça iyi olduğunu düşüyorum.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #312 : 29 Ekim 2012, 11:07:03 »
Malazan Book of the Fallen'ın telifini bir başkası almıştı sanki. Yanlış hatırlamıyorsam böyleydi sanırım. Fakat kim bilmiyorum.

Yalansa yetkililerden açıklama bekliyoruz :).

Çevrimdışı chinga

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #313 : 07 Kasım 2012, 13:06:11 »
- Ursula K. Le Guin'in Sürgün Gezegeni'ni (Planet of Exile) yeniden yayınlayacak mısınız?
- Lovecraft'ın tüm eserlerini Poe'nun ki gibi tek ciltte yayınlanma sırasına göre yayınlamanız mümkün mü? Çevirmeni de Dost Körpe olsa mesela :)
- Rama Serisini 2001 gibi tek cilt yayınlamanız mümkün mü?

Edit:
- Guillermo del Toro'nun yazdığı The Strain üçlemesinin son kitabı The Night Eternal ne zaman yayınlanacak?
Edit 2:
- Mervyn Peake'nin yazdığı Gormenghast üçlemesinin diğer kitapları ne zaman yayınlanır? Ayrıca yarım kalan notlardan yararlanılarak yazılan 4. kitap Titus Awakes'i yayınlamayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #314 : 07 Kasım 2012, 14:17:54 »
Gormenghast için kampanya açmayı düşünüyorum ben de. Burada, Facebook'da, nerede olursa...