Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #330 : 23 Ocak 2013, 18:29:45 »
The Witcher serisinin telif hakları alındı mı? Cevaplarsanız sevinirim.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #331 : 23 Ocak 2013, 18:34:19 »
The Witcher serisinin telif hakları alındı mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Bu soru daha önce birkaç kez cevaplanmıştı. Telifler alındı ama İthaki'de değil. Kimde olduğuna dair de telif sahipleri bir açıklama yapmıyor, bilinmiyor.

Çevrimdışı atva

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #332 : 24 Ocak 2013, 00:32:40 »
Guillermo del Toro ve Chuck Hogan'dan "Ölümcül Tür" serisinin son kitabı "The Night Eternal" yayımlanması planlanan kitapların arasına girebildi mi? Yoksa Can Yayınlarının "Tiran ve Genç Kız" serisine yaptığı gibi İthaki'de son kitabı yayınlamayacak mı?

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #333 : 24 Ocak 2013, 22:07:07 »
Karanlıkta 33 Yazar Korku Öyküleri Antolojisi kitabını tekrar basmayı düşünüyor musunuz? Çok merak ediyorum bu kitabı.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #334 : 30 Ocak 2013, 18:25:53 »
Herkese selamlar,

Bugün öğrendiklerimi kısaca listeliyorum:

Ölümcül Tür 3. kitap şubatta raflarda.

Zaman Çarkı - Işığın Anısı'nın çevirisi bir süre önce başladı.

Ejdergemileri 3. kitap çeviriye verilecek.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #335 : 30 Ocak 2013, 18:34:51 »
İlginiz için cidden çok teşekkürler Zaman Çarkı ve Ejdergemileri haberleri çok güzel :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #336 : 30 Ocak 2013, 19:19:04 »
Rica ederim.

Aklıma gelmişken, bilimkurgu severleri mutlu edecek bir haber: Scalzi ve Yaşlı Adamın Savaşı serisinden sonra sırada James. S. A. Corey'nin "The Expanse" ve Iain M. Banks'in "Culture" serileri var :)

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #337 : 01 Şubat 2013, 07:26:47 »
Raymond E.Feist'in son kitabı ne zaman çıkacak?

Çevrimdışı antidetron

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #338 : 01 Şubat 2013, 22:21:27 »
Başarılı eserlere sponsor oluyor musunuz? Oluyorsanız aradığınız kriterler nedir ve her konudan kitaba mı sponsor oluyorsunuz yoksa sadece fantastik türdeki kitaplara mı? Merak ettim bir sorayım dedim.

İyi günler dilerim.

Çevrimdışı sasa2112

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #339 : 02 Şubat 2013, 15:21:49 »
Soruldu mu bilmiyorum ama Kral Katili Güncesi 3. Gün ne zaman çıkacak? Beğendiğim bir seri ve olayların çoğu son kitapta. Meraktan kuduracağım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #340 : 02 Şubat 2013, 15:22:57 »
Yazarın kendisi daha 3.kitabı tamamlamadığı için çevirisi için de belli bir tarih yok maalesef. Yazarın ne zaman tamamlayacağısa bir başka bilinmeyen soru.

Çevrimdışı Marvin

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #341 : 03 Şubat 2013, 17:00:48 »
Daha önce sorulmuş ancak net cevap verilmemiş..Neil Gaiman ' Anansi Boys
' çevirisi ne zaman çıkacak? Çook uzun zamandır bekliyoruz,çeviriye girdi diye okuyali yaklaşık 1 yıl
geçti! Adı sanı duyulmamış eserler hizlica cevrilip basilirken tüm dunyanın takdir ettigi, fantastik edebiyatın dahi cocuğu kabul edilen Gaiman in eserlerine gösterilen bu ilgisizliği, ihmalkarligi anlamakta güçlük çekiyorum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #342 : 03 Şubat 2013, 17:23:34 »
Adı sanı duyulmamış eserler hizlica cevrilip basilirken tüm dunyanın takdir ettigi, fantastik edebiyatın dahi cocuğu kabul edilen Gaiman in eserlerine gösterilen bu ilgisizliği, ihmalkarligi anlamakta güçlük çekiyorum.

Umarım yanlış anlamışımdır bu bölümü. İthaki, Gaiman'ın eserlerini oldukça titiz çalışmalar sonucu okuyucuya sunuyor. Tek bir kitap için genelleme yapmanız hoş değil. Coraline konusunda ben de bir iki yerde İthaki'ye dert yansam da, ilgisiz olduklarını söyleyemem. Şöyle dön ve bir bak, Gaiman'ın hemen hemen tüm eserleri İthaki'den çıkmış durumda, değil mi?

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #343 : 03 Şubat 2013, 17:43:42 »
İthaki Gaiman'ın eserlerini genellikle titiz çalışmalar sonucu okuyucuya sunuyor. Mesela Amerikan Tanrıları'nın ilk baskısı -ikinci baskı yaptı mı bilmiyorum- çok can sıkıcı hatalarla doluydu. Hem anlamsal hem yazınsal açıdan. Maalesef Ara Dünya'da da bu sıkıntı vardı. Çeviri yanlışlığından doğan anlatım bozuklukları ve imla hataları bolca vardı. Okurken çok rahatsız olmuştum. Gaiman çeviri kadrosunun değişmesinden sonra yeni kadro ile basılan ilk kitap böyle olunca ben baya şüpheye düştüm. Hatta İthaki'ye mail de atmıştım ama, ya eski -ya da yanlış- bir mail adresine attım, ya da görmediler mailimi. Odd ve Ayaz Devleri'ni henüz okumadım, eğer onda da bolca hata görürsem İthaki facebooktan, twitterdan, hotmailden, gmailden vs. beklesin beni.

Gaiman'ı çok seviyorum, çeviri hatalarını ve akıcılığı baltalayan şeyleri ise hiç sevmiyorum.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #344 : 13 Şubat 2013, 19:12:17 »
Ünlü Pern Serisinin 4 kitabını bastınız. Ama şu an kitapların baskısı bitiyor. Seri zaten 22 kitap. Acaba tekrardan basıma gidecek misiniz? :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar