Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #390 : 08 Temmuz 2013, 16:29:22 »
Deli Tanrının Gazabı'ndan sonra beş kitap kalacak zaten, yarım bırakılmaz :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #391 : 08 Temmuz 2013, 18:46:50 »
Deli Tanrının Gazabı'ndan sonra beş kitap kalacak zaten, yarım bırakılmaz :)

Çok sevindim. :D Teşekkürler. Lakin ara kitaplar var yayınlamadığınız 2-3 tane. Onlar hakkında bir düşünceniz var mı? :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #392 : 08 Temmuz 2013, 21:26:18 »
Onlar için çok umutlanmayın derim :) Zaten ara kitaplar, ana hikayeye etkileri yok.

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #393 : 15 Temmuz 2013, 22:08:46 »
Vakıf serisinin 6. ve 7. ciltlerinin yeni baskıları ne zaman çıkacak? Ayrıca Asimov'un diğer kitapları programınızda var mı?

Çevrimdışı mellon8

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #394 : 16 Temmuz 2013, 21:08:57 »
Herkeze Merhaba

J.R.R Tolkien'in yayınlayamadan vefat ettiği 12 ciltlik History of Middle Earth/Orta Dünya Tarihi oğlu Christopher Tolkien tarafından yarım kalmış eserlerini, notlarını ve defterlerini tarayarak yayına hazırlanmıştır.Bu seri İthaki yayınevi tarafından telif hakkı satın alınmış diye duydum bu seri ne zaman çevrilecek ?

Kitaplar:

1) The Book of Lost Tales 1 (1983)
   2) The Book of Lost Tales 2 (1984)
   3) The Lays of Beleriand (1985)
   4) The Shaping of Middle-earth (1986)
   5) The Lost Road and Other Writings (1987)
   6) The Return of the Shadow (The History of The Lord of the Rings v.1) (1988)
   7) The Treason of Isengard (The History of The Lord of the Rings v.2) (1989)
   8 ) The War of the Ring (The History of The Lord of the Rings v.3) (1990)
   9) Sauron Defeated (includes The History of The Lord of the Rings v.4) (1992)
   10) Morgoth's Ring (The Later Silmarillion v.1) (1993)
   11) The War of the Jewels (The Later Silmarillion v.2) (1994)
   12) The Peoples of Middle-earth (1996)

Bu seriden ilk 2 kitabı The Book of Lost Tales 1-2/Kayıp Öyküler Kitabı 1 ve 2 Altıkırkbeş yayınevi tarafından çevrilmiş ama çok yazım hatası varmış stoklar tükenmiş son basım tarihide 2004.
cevap alamadım

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #395 : 21 Temmuz 2013, 12:42:44 »
Işığın Anısı'nın çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi var mı?

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #396 : 22 Temmuz 2013, 12:54:00 »
The Broken Empire serisini çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #397 : 22 Temmuz 2013, 18:56:26 »
mellon8, şu anda çevrilmekte olan bir Tolkien kitabı yok fakat yakın zamanda gündeme alınması planlanıyor.

Jill Valentine, "Broken Empire" ilgimizi çeken bir seriydi, şahsen ilk kitap için yayınevine rapor da yazdım ve yorumlarım hayli olumluydu, fakat hakları şu anda boşta değilmiş ne yazık ki.

Bu arada genel birkaç başlık halinde fantastik/bilimkurgudaki son durumu anlatayım:

-Işığın Anısı'nın redaksiyonu bitti, son okumaya gidecek.
-Ejdergemileri 3. kitap Ejderhanın Hiddeti de son okumaya gidecek.
-Feist'in Karanlık Savaş Efsanesi 3. kitabı Deli Tanrının Gazabı'nın çevirisi sonunda bitti :) Redaksiyonu başladı.
-Bilimkurguya gelecek olursak. Sırasıyla, "Doctor Who - Shada"nın ve Enginlik Serisi 2. kitap "Caliban'ın Savaşı"nın redaksiyonları yakında başlar (önce Shada yayınlanacak).
Bildiğim kadarıyla Terry Pratchett ve Stephen Baxter'ın "Uzun Dünya"sı da yayına hazırlanmaya başlanacak eserler arasında.

Facebook'ta okurlar, Zaman Çarkı ve kimi başka kitaplar hakkında ısrarla kesin tarih soruyorlar. Fakat özellikle bayram öncesinde olduğumuz için bunu yapmak mümkün değil; matbaa durumları değişkenlik gösterebiliyor çünkü.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #398 : 22 Temmuz 2013, 19:26:57 »
Peki Zaman Çarkı için bir harita beklentisi var. Onun hakkında bir şey söyleyebilir misiniz? :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #399 : 22 Temmuz 2013, 19:33:41 »
Bu hafta ofise uğradığımda harita meselesini sorarım.

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #400 : 28 Temmuz 2013, 18:19:41 »
bir tarih verebilir misiniz Işığın Anısı için?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #401 : 28 Temmuz 2013, 19:06:19 »
Ağustos içinde basılacak Işığın Anısı.

Çevrimdışı spike73

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #402 : 29 Temmuz 2013, 18:32:13 »
Merhaba arkadaşlar ithaki yayınevine sormak istediğim bir soru var gediksavaşları serisinden Büyücü (Çırak), Gümüşdiken, Tanrılaların gözyaşları ve İmparatorun hizmetkarı kitapları satış yerlerinin çoğunda tükenmiş gözüküyor (aynı şekilde zaman çarkı serisindede bir iki kitapta aynı durum var)acaba bunların yeniden basımları düşünülüyormu veya basım için gerekli presedürler ne şekilde yapılıyor (Talebin olması, imtiyaz sahibinin onay vermesi gibi)

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #403 : 07 Ağustos 2013, 01:58:32 »

robert e. howard, micheal moorcock gibi yazarların kılıç ve büyü öyküleri türündeki eserlerini gelecekte yayın evinizden görme şansımız var mı? hatta kılıç ve büyü öyküleri derlemenizin devam kitaplarını düşünüyor musunuz?

~

bunlarda cevaplanamamış eski sorularım:

dün itibariyle bitmemiş öyküler elime ulaştı ve okumaya başladım. tekrardan tolkein kitaplarını dilimize kazandırdığınız için teşekkürler. sorumda bu yönde olacak: acaba 6.45' in ilk iki kitabından sonra çevirisini bıraktığı (kayıp öyküler 1 ve 2) orta dünya tarihi serisine de çevirmek gibi bir planınız var mı? böyle planlarınız varsa elimdeki 6.45 serilerini elden çıkarıp sizin çevrilerinizi takip etmek niyetindeyim.

hatta daha dolandırmadan sorayım: tolkein yayınları için yol haritanız nedir? tümünü çevirmeyi planlıyor musunuz?

~

Alıntı sahibi: sun wukong üzerinde 31 Temmuz 2012, 12:09:36

öncelikle ülkemizde fantezi ve bilim kurgu alanında istikrarlı bir yayın politikası izleyen ender bir yayınevi olduğunuz ve heveslerimizi kursağımızda bırakmadan sonunda bizlere ulaştırdığınız için teşekkür etmek istiyorum.

benim sorum: malum ciddiyetsiz, ilgisiz ve anladığım kadarıyla, tanrıya şükranlarımı sunarak, fantastik kurgudan elini ayağını çekmeye başlayan 6.45' in, micheal moorcock' ın da ellerindeki haklarını kaybetmiş olmalarını da dileyerek, yeni kitaplarını yayın evinizden görme şansımız olabilir mi?

Alıntı sahibi: metallica üzerinde 31 Temmuz 2012, 15:05:22

Acaba Tad Williamsı'ın eserlerini yayınlamayı düşünür müsünüz? Türkçe'de sadece bir hikayesi var bildiğim kadarıyla. Okudum ve hayran oldum. Sürükleyici, akıcı bir dili ve sağlam bir kurgusu vardı.

Alıntı sahibi: sun wukong üzerinde 01 Ağustos 2012, 23:32:59
tad williams adı geçmişken -@metallica: teşekkürler- brian stableford eserlerini de yayın planınıza almak gibi bir ihtimal söz konusu olabilir mi? sadece istemenin yetmeyeceğini bilerek çok küçük bir umutla soruyorum.

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #404 : 07 Ağustos 2013, 03:36:50 »
Ben de  bir sene önce sorduğum soruyu tekrar soruyorum. Tad Williams'ın eserlerini yayınlama ihtimaliniz var mıdır?

Bir diğer sorumda Clark Ashton Smith hakkında olacak. Yıllar önce öykülerinden bazılarını Düşler İmparatoru-Bütün Öyküleri adı altında yayımladınız. Fakat devamı gelmedi. Bu kitabı okudum ve öykülerin en az H.P. Lovecraft'ınkiler kadar kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Acaba yazarın diğer öykülerini basma şansınız var mı?