Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı grange54

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #420 : 14 Eylül 2013, 22:45:11 »
Zaman Çarkı Büyük Av'ı ciltli olarak tekrar yayınlamayı planlıyor musunuz acaba?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #421 : 14 Eylül 2013, 22:52:20 »
Zaman Çarkı Büyük Av'ı ciltli olarak tekrar yayınlamayı planlıyor musunuz acaba?

14.cildin de çıkmasıyla birlikte İthaki Yayınevi'nin Zaman Çarkı serisine kampanya yapması bekleniyor. Bu da tüm kitapların yeniden basımını gündeme getiriyor. Emin olmamakla birlikte yakında çıkacağını söyleyebilirim, hele de önümüzde büyük çaplı bir organizasyon (İstanbul Tüyap) varken. Ama bu benim tahminim tabii ki.

Söz İthaki görevlisinde:

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #422 : 21 Eylül 2013, 13:42:18 »
Zaman Çarkı serisine özel ayraç yapmıştınız. Tekrar etmeyi veya Zaman Çarkı haritası gibi ek seçenekler sunmayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı culum

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #423 : 07 Ekim 2013, 16:39:40 »
Zaman Çarkı serisi için e-kitap düşünüyor musunuz? Piyasada "korsan" olarak e-kitaplar var ancak biz "korsan" okumak istemiyoruz. Bununla ilgili bir çalışma olacaksa, ne zaman olacak bir bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #424 : 08 Ekim 2013, 00:14:46 »
Hangi manyak o kadar cildi tarayıp korsan çıkarmış yuh.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı culum

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #425 : 08 Ekim 2013, 12:18:03 »
Yapan yapıyor, insanlar sırf korsan için bile bunu yapıyorsa dağıtıcı firmanın yapmaması bana saçma geliyor. Şu Amazon Türkiye'ye gelse e-kitap sektörü büyüyecek ama bakalım...

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #426 : 01 Kasım 2013, 00:00:00 »
Jo Walton'un - Among Others(Ötekiler Arsında) kitabı fuara yetişecek mi? İlknoktada  7 Kasım'da satışa çıkacak deniyor. Portaldaki yazıda ise kitap fuarına yetişeceği söyleniyor. Hangisi doğru acaba bunların?
"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #427 : 01 Kasım 2013, 01:09:35 »
İlknokta'daki tarih kitapçılarda satışa çıkacağı tarih. Fuara önceden geliyor kitaplar.

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #428 : 03 Kasım 2013, 14:43:00 »
Jo Walton'un - Among Others(Ötekiler Arsında) kitabı fuara yetişecek mi? İlknoktada  7 Kasım'da satışa çıkacak deniyor. Portaldaki yazıda ise kitap fuarına yetişeceği söyleniyor. Hangisi doğru acaba bunların?

İlknokta'daki tarih kitapçılarda satışa çıkacağı tarih. Fuara önceden geliyor kitaplar.

Bu konuşmadan benim anladığım şu: Ötekiler Arasında normalde 7 Kasım'da satışa çıkacak bir kitap. Fakat bahsi geçen kitabı daha önce almak istiyorsanız, kitap fuarından da alabilirsiniz. Kafamda bu durumu destekleyecek seneryalor bile hazırlamıştım. İthaki normalde fuara yetişmeyecek bir kitabı, sırf kitap fuarına yetiştirebilmek için önceden sınırlı sayıda basmıştır belki demiştim.

Bugün durumun pek de öyle olmadığını anladım. O kadar yol tepip almak için gittiğim kitabın henüz satışa çıkmadığını öğrendim fuardaki satış görevlisinden. Kitap önümüzdeki Perşembe günü(7 Kasım) gelecekmiş fuara, eğer istersem o zaman tekrar gelip alabilirmişim.

Benim sorularım şunlar Giskard:"İlknokta'daki tarih kitapçılarda satışa çıkacağı tarih. Fuara önceden geliyor kitaplar." derken tam olarak ne demek istedin acaba? Ben bu cümleyi nasıl yorumlarsam, Ötekiler Arasında'nın Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi kitap fuarında da 7 Kasım'da satılmaya başlayacağını anlarım ? Senin doğruyu söylemiş olman fakat satış görevlisinin bana uyuz olup elinde var olan kitabı satmaması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Yok eğer böyle bir durum söz konusu değilse vaktimi çaldığın için pişman mısın?

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #429 : 03 Kasım 2013, 17:20:53 »
minrand, ben neden pişman olayım, dalga mı geçiyorsun?

Çoğu kitap baskıdan yetişemediği için fuarın ilk günlerinde satışa çıkmayabilir. Hangi standa gidersen bu şekilde yetişmemiş bir sürü kitap görebilirsin. Ayrıca sınırlı baskı diye bir şey de yok, kitaplar basılır fakat kitapevlerine dağıtımı fuardan sonra yapılır.

Ben fuarda çalışmıyorum, İstanbul'da bile değilim, yayınevine freelance iş yapan bir redaktörüm. Burada sırf okurlar cevapsız kalmasın diye, sorduğunuz şeyleri, en azından büyük kısmını öğrenip size cevap veriyorum. Sonra fuara kitap yetişmemiş diye zılgıt yiyorum. Ayıp diye bir şey var. Üslup diye de bir şey var ayrıca; biraz öğrenmeni tavsiye ederim. (Ayrıca biz hangi ara senli benli olduk onu da anlamadım.)

Neyse, bu İthaki Yayınları Soru Hattı'na yazdığım son mesajdır. Burada soru soran, hazırladığımız işlerle ilgilenen herkese teşekkür ederim. Eyvallah.

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #430 : 03 Kasım 2013, 19:09:56 »
Öncelikle size hitap ederken sen kelimesini kullandığım için özür dilerim.

Diğer meseleye gelince sorun kitabın fuara yetişmemesi değil. Sizin bana yanlış bilgi vermeniz. Başka birisi bana o kitap fuara erken gönderiliyor deseydi problem etmezdim. Demek ki o da yanlış biliyormuş der geçerdim. Fakat sizin isminizin altında yayınevi yetkilisi yazıyor. Eğer sizden aldığım bilgiler de kulaktan dolma bilgilerden daha sağlıklı olmayacaksa, bu ünvanla sorulara cevap vermeniz bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

"Ben fuarda çalışmıyorum, İstanbul'da bile değilim, yayınevine freelance iş yapan bir redaktörüm. Burada sırf okurlar cevapsız kalmasın diye, sorduğunuz şeyleri, en azından büyük kısmını öğrenip size cevap veriyorum." Anlatmak istediğim nokta tam olarak bu. Okurlar cevapsız kalmasın diye okurlara yanlış bilgi vermek pek sağlıklı bir sistem gibi gelmedi bana. Sizden gelen bilgiler doğru olmayacaksa verdiğinizin cevapların da pek bir önemi kalmıyor açıkçası.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #431 : 03 Kasım 2013, 19:23:17 »
Benim bu başlık altında verdiğim cevapların hepsi ya kendi üzerinde çalıştığım kitaplarla ilgilidir yani birinci eldendir ya da yayınevinde sorulan soruyla doğrudan ilgili çalışanlardan aldığım geçerli bilgilerdir.

Ötekiler Arasında fuarda satışa sunulacak kitaplar listesinde yer alıyordu ve ilk günler satışa çıkmadıysa baskısı yetişmemiştir, bu kadar basit. Kitaba birkaç gün geç kavuşacaksınız diye gelip bana burada çirkin bir üslupla saldırmanızı hiçbir şey haklı çıkarmaz. Bu sizin etik probleminizdir. Size bu konuda hesap vermek zorunda da değilim. Bu kadar açıklama yapıyor olmam bile tuhaf aslında, ama neyse, bu da benim hatam olsun.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #432 : 03 Kasım 2013, 19:41:35 »
Arkadaşlar çok saçma bir şekilde uzatıyorsunuz. Rica ederim uzatmayalım.

Bir yanda onca yol gidip hayal kırıklığına uğramış bir arkadaşımız var. Bir benzerini dün ben de yaşadım. Gerçekten insanın çok sinirlerini bozan bir durum.

Diğer yanda da yayınevinin hatası var. Editörü suçlamayalım, ona verilen bilgi bu. Olay tamamen yayınevinin yetiştirememesidir. Daha önce de oldu böyle durumlar. Ben burada en büyük suçu sözünde durmayan yayınevinde buluyorum.

Her iki tarafın da haklı olduğu noktalar ortada. Boşu boşuna birbirinizi kırmaya hiç gerek yok.

Bu mesajımdan sonra da konu devam ederse mesajları sileceğim. Lütfen, kapatalım bu konuyu.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #433 : 08 Kasım 2013, 19:27:14 »
"Ötekiler Arasında" ve "Yolun Sonundaki Okyanus" fuar haricinde kitapevlerinde de yerlerini aldı.

Enginlik serisi 2. kitap "Caliban'ın Savaşı" da son okuma aşamasında, haftaya falan matbaaya gider. Bunun dışında yayına hazırlanma aşamasında olan Mongoliad 2 var.

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #434 : 08 Kasım 2013, 22:26:51 »
Aralık ayında Hobbit ile ilgili iki kitap çıkacağını duydum. Doğru mudur?