Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #435 : 25 Kasım 2013, 22:38:10 »
Az önce elime Suikastçının Arayışı'nı aldım biliyorum büyük ihtimalle cevap alamayacağım ama sormazsam içimde kalacak. Niye kitabın arka kapağındaki tanıtım yazısında kitabın özeti var?

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #436 : 26 Kasım 2013, 01:22:52 »
Az önce elime Suikastçının Arayışı'nı aldım biliyorum büyük ihtimalle cevap alamayacağım ama sormazsam içimde kalacak. Niye kitabın arka kapağındaki tanıtım yazısında kitabın özeti var?
Hazır konusu açılmışken, neden böyle güzide bir eserin devam kitapları çevrilmiyor?
(Bu bir soru değil aslında, serzeniş.)
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #437 : 26 Kasım 2013, 04:13:26 »

O zaman yayınevinin editör kadrosu tamamen farklıydı. Neden öyle bir şey yapmayı tercih ettiler bilemiyorum.

Hazır konusu açılmışken, neden böyle güzide bir eserin devam kitapları çevrilmiyor?

Robin Hobb'un romanlarını yayınlamaya devam etme gibi bir plan yok ama ileride olursa buradan bilgilendireceğim.

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #438 : 26 Kasım 2013, 20:30:04 »

O zaman yayınevinin editör kadrosu tamamen farklıydı. Neden öyle bir şey yapmayı tercih ettiler bilemiyorum.

Robin Hobb'un romanlarını yayınlamaya devam etme gibi bir plan yok ama ileride olursa buradan bilgilendireceğim.

Kusura bakmayın biraz ciddi sormuşum gibi olmuş, tamamen sizin kontrolünüz dışında gelişen bir şeye sizin cevap vermenizi beklemem hoş olmazdı. Benimki tam ikinci kitabı bitirip son kitabı elime alıp arkasını okuduğumda yaşadığım öfkenin bir dışavurumuydu. İthaki'den birine yakınmasam olmazdı, umarım mazur görürsünüz.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #439 : 30 Kasım 2013, 13:41:04 »
Genel bir bilgilendirme:

Dracula Günlükleri'nin 2. kitabı "Kanlı Kızıl Baron" 5 Aralık'ta raflarda. Enginlik serisi 2. kitap "Caliban'ın Savaşı" da ondan sadece birkaç gün sonra raflarda olacak. Şimdiden iyi okumalar :)

Çevrimdışı cmkrbn

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #440 : 30 Kasım 2013, 16:05:32 »
İthaki'nin Kadıköy'de ki yeri dağıtım şubesi midir yoksa satış mağazası mı? Bu konuda bir bilginiz var mı? Açıklamak gerekirse Zaman Çarkı serisi için indirimli alabileceğim bir yer arıyorum. Daha önce başka bir yayınevinin dağıtım birimini buldum Cağaloğlu'nda da %50 indirimden aldım kitapları. Beklentim bu tarzda bir yer bulmak :D     

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #441 : 03 Aralık 2013, 17:00:24 »
Dağıtım noktası orası. Gidip kitap satın alabilir misiniz, emin değilim :)

Bu arada "Caliban'ın Savaşı" 12 Aralık'ta raflarda.

Çevrimdışı cmkrbn

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #442 : 03 Aralık 2013, 18:29:06 »
Dağıtım noktası orası. Gidip kitap satın alabilir misiniz, emin değilim :)

Bu arada "Caliban'ın Savaşı" 12 Aralık'ta raflarda.

teşekkürler :D dağıtım noktasıysa bi şansımı denerim :D sonuçta benm bahsettiklerimde dağıtım noktasıydı :D

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #443 : 04 Aralık 2013, 17:28:06 »
Aynı zamanda ilk nokta da kadıköy'de direk gidip oradan alabilirsiniz. Gerekli indirimi direk orada yaparlar herhalde.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #444 : 04 Aralık 2013, 17:40:11 »
Dağıtım şubesiyle İlknokta aynı zaten Fahrettin :) Aynı ofisteler. Yayınevinin bir alt katı.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #445 : 24 Aralık 2013, 20:56:35 »
Merhabalar,
Dresden Dosyaları'nın 5. kitabı ne zaman çıkıyor? Bir de Dangerous Women kitabını çevirmeyi düşünüyor musunuz?
İnsan, hayalleriyle vardır.

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #446 : 24 Aralık 2013, 23:54:26 »
Güzel soru olmuş. Dangerous Women kitabı hangi yayınevinden çıkacak çok merak ediyorum.

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #447 : 25 Aralık 2013, 08:09:42 »
daha önceki yıllarda 6.45'in çevirisine girişip de iki kitabından sonra devamını getirmediği "the history of middle-earth" serisi üzerine bir çalışmanız olacak mı acaba? bitmemiş öyküler ve silmarillion çevirilerinden sonra umutlanmış durumdayım.

1. The Book of Lost Tales 1 (1983)
2. The Book of Lost Tales 2 (1984)
3. The Lays of Beleriand (1985)
4. The Shaping of Middle-earth (1986)
5. The Lost Road and Other Writings (1987)
6. The Return of the Shadow (The History of The Lord of the Rings v.1) (1988)
7. The Treason of Isengard (The History of The Lord of the Rings v.2) (1989)
8. The War of the Ring (The History of The Lord of the Rings v.3) (1990)
9. Sauron Defeated (includes The History of The Lord of the Rings v.4) (1992)
10. Morgoth's Ring (The Later Silmarillion v.1) (1993)
11. The War of the Jewels (The Later Silmarillion v.2) (1994)
12. The Peoples of Middle-earth (1996)

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #448 : 25 Aralık 2013, 15:07:15 »
Bu kitapların çevrilmesiyle ilgili Christopher Tolkien'den onay bekleniyor. Onayın ne zaman geleceği de belli değil maalesef. Geldiği zaman çalışmalara başlanacak.

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #449 : 25 Aralık 2013, 16:57:15 »
teşekkür ederim. en azından umut var :)