Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #510 : 03 Ekim 2014, 20:52:38 »
Umarım çevrilir. Daha önce sormuştum ama yanıt alamadım.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #511 : 03 Ekim 2014, 22:05:26 »
ithaki'nin twitter sayfasından .  

Son Kurtadam  ( Glen Duncan)

Çok yakında tüm kitapçılarda ve D&R'larda.

https://twitter.com/ithakiyayinlari/status/518090286464258049/photo/1

Bir Glen Duncan daha görebileceğimi sanmıyordum, çok şükür.
En çok korktuğum şey ise bir hayli sert olan kitabın sansüre uğraması.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #512 : 03 Ekim 2014, 23:05:43 »
@ryuk

"kılıç ve büyü öyküleri" derlemesinin devamını geçtim, ilgili türün en bilinen yazarlarının bile ülkede çevirilerini görmek çok zor. daha düz konuşmak gerekirse: türün ülkemizde yeterli bir ticari değer oluşturacak kitlesi yok malesef. bence yayın evine sormana bile gerek yok. sen, ben, üç beş kişiyiz. basmazlar.

Keşke kitaplar için de kickstarter yapılsa, belki o zaman şansımız olurdu :)
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #513 : 25 Ekim 2014, 20:21:20 »
Kan Şarkısının devamı geliyor mu ? Orjinal dilinde çıkalı oluyor ama çeviri planı vs herhangi birşey hakkında bilgisi olan varmı acaba ?

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #514 : 25 Ekim 2014, 20:22:06 »
Gediksavaşları'nın, Raymond E. Feist'in kaleminden çıkma olan bu eserin en son 1 yıl önce kitabı çıkmıştı. Devamını beklemekteyiz. Herhangi bir haber var mı? :/
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #515 : 31 Ekim 2014, 10:47:11 »
http://www.ilknokta.com/scott-lynch/locke-lamora-nin-yalanlari.htm ön siparişe açılmış.. Yalnız Rothfuss ve Martin'in yorumları inşallah ön kapakta değildir görselde gözüktüğü gibi :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #516 : 31 Ekim 2014, 10:49:52 »
İhsan Tatari (mit), yemedi içmedi, fuara yetişsin diye editörlüğünde turbo hıza geçti :D. (Doğrusu "geçmişti" olacak. Zira çoktan editörlüğü tamamlamıştı)

Yine bizden biri beklenen bir kitaba adını yazdırdı. Ehe.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #517 : 31 Ekim 2014, 13:09:48 »
"Locke Lamora'nın Yalanları" çevrileceği haberini aldığımdan beri bu yıl en çok beklediğim kitap sanırım. Şanını çok duymuştum, özellikle eleştirilerine çok önem verdiğim Patrick Rothfuss gibi yazarların "en iyiler" listesindeyse bir şeyler vardır bu kitapta diyordum.
Bir hafta gibi bir süre sonra çıkacağını öğrendiğimde ise çok mutlu oldum gerçekten. Üstelik çok beğendiğim Cihan Karamancı (Özellikle Kral Katili ve Enginlik serisi çevirileri harikaydı) çevirisiyle okuma şansını elde edeceğiz kitabı. Hatta editörlüğünü de sevgili mit yapmış, daha ne olsun.. 8)

Ayrıca ithaki'yi(Kan Şarkısı'ndan ders almışlar anlaşılan :P) bu kez orjinal kapak resmini kullandığı için takdir ettim.
Çıksın da okuyalım yahu.. :D

Bu arada ithaki son dönem çıkarttığı serilerin devamını biraz geciktirdi mi ne?...bir ara liste yapıp yazayım buraya, belki cevap verirler.. :P

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #518 : 31 Ekim 2014, 15:26:19 »
http://www.ilknokta.com/scott-lynch/locke-lamora-nin-yalanlari.htm ön siparişe açılmış.. Yalnız Rothfuss ve Martin'in yorumları inşallah ön kapakta değildir görselde gözüktüğü gibi :D

Umarım ön kapaktadır. Sevdiğim yazarların yorumlarını kapakta görüp aldığım kitap sayısı hiç de az değil, insanların da aynı şekilde denk gelip okumasını isterim.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #519 : 31 Ekim 2014, 17:18:08 »

Umarım ön kapaktadır. Sevdiğim yazarların yorumlarını kapakta görüp aldığım kitap sayısı hiç de az değil, insanların da aynı şekilde denk gelip okumasını isterim.
Kendimi bildim bileli ön kapak kapak görseli yazar ve eser adı için hadi tamam bir cümlelik yorumlarda göze batmıyorda , kapağın yarısını kaplaması  saçmalık , onu geçtim arka kapak yorumlar ve kitap tanıtımı için yoksa ne için var . Özetide ön kapağa bassalarmış keşke bir kaç fazladan satış yaparlarmış belkide  :D Kitabı elimize alıp arkasını çevirmeye üşenmemek varken , neden kapaktaki laf kalabalığı benim göz zevkimi bozsunki ?

Not :  laf kalabalığı derken yazarları  yorumları değersizdir demiyorum .

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #520 : 01 Kasım 2014, 18:04:20 »
Ne zamandır aklımda ki bazı soruları burada sorayım bakalım, bakarsınız bir yayınevi yetkilisi gelir cevaplar.. :P

-  Enginlik Serisi 3. kitap "Abaddon's Gate" için bir tarih var mı?
-  John Scalzi'nin yeni kitabı "Lock in" için herhangi bir çalışmanız var mı?
-  "Oxford Time Travel" serisinin(Kıyamet Kitabı) 2. kitabı olan "To Say Nothing of the Dog"u çıkartacağınızı umut edebilir miyiz?... ;D
-  "Uzun Dünya" serisinin devam kitabı "The Long War" için bir tarih verme şansınız var mı?
-  "Kuzgun'un Gölgesi" serisi'nin devam kitabı "Tower Lord"u çevirmeyi düşünüyor musunuz? (Ona göre ilk kitabı okumayı düşünüyorum!.. :P)

-  Son olarak da en çok merak ettiğim "Dresden serisi"nin 5. kitap'tan sonrasını türkçe okuma şansı elde edebilecek miyiz?.. :-\

Şimdilik bu kadar.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #521 : 01 Kasım 2014, 18:44:52 »
Kuzgunun gölgesi 2yi biz sormuştuk daha önce 2015 ilk çeyrek demişlerdi

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #522 : 01 Kasım 2014, 18:57:08 »
Bu hafta içinde soruları toparlayıp yetkililere ileteceğim arkadaşlar.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #523 : 01 Kasım 2014, 19:07:09 »
Bu hafta içinde soruları toparlayıp yetkililere ileteceğim arkadaşlar.

Pekii bir tane daha ekleyeyim hemen :D ; Gedik Savaşları tekrar basılacak mı ? Yazın birkaç kere sormuştum , hep yayın planımız dahilinde demişlerdi . Daha kesin bir şey öğrenebilirsek çok makbule geçer. Forumda satan arkadaşlar var ama ben şöyle hepsini toptan ve bol taksitli almayı düşünüyorum :)))

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #524 : 02 Kasım 2014, 17:52:31 »
Daha önce de sormuş fakat cevap alamamıştım. Tekrar sormak istiyorum. Peter Straub'un diğer kitapları yayımlanacak mı?

Ayrıca en az H. P. Lovecraft kadar kaliteli öyküleri olan Clark Ashton Smith'in öykülerinin devamı yayımlanacak mı? Umarım cevap gelir. Şimdiden teşekkürler.