Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #555 : 09 Kasım 2014, 18:11:26 »
2) Yayın listenizde yeni Neil Gaiman kitabı var mı?
N. Gaiman’ın 3 kitabı yayımlanacak: Fragile Things, Smoke and Mirrors, American Gods (Tenth Anniversary Edition)

Fragile Things, Smoke and Mirrors, American Gods (Tenth Anniversary Edition)

HELE ŞÜKÜR. Milletimize hayırlı olsun. Neil Gaiman öyküleriyle yeni nesiller büyüsün. Fantastik öykücülüğün ne demek olduğunu öğrensinler.

Diğer yandan İthaki hiç kendini bozmasın ve önce 'Fortunately, The Milk...' sonra da 'M is For Magic'i bassın. O sırada son öykü kitabı 'Trigger Warning' de yayımlanmış olacak. Hemen ona da dadansınlar.

Ama tabii en önemlisi bu üçlünün sonunda çıkıyor olması.

Durmak yok. Yola devam.

Yeni Türkiye'nin yeni Neil Gaiman kitapları.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #556 : 10 Kasım 2014, 02:01:34 »
HELE ŞÜKÜR. Milletimize hayırlı olsun. Neil Gaiman öyküleriyle yeni nesiller büyüsün. Fantastik öykücülüğün ne demek olduğunu öğrensinler.

Beni de çok sevindiren bir haber oldu bu.

Gaiman'a doyacağız! (Lafın gelişi, doymak da neymiş?) Teşekkürler İthaki.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #557 : 10 Kasım 2014, 10:56:36 »
Neil Gaiman ile çalkantılı bir ilişkimiz var. Bir eserini beğeniyor, diğerini hiç sevmiyorum. Tam ayrı dünyaların insanlarıyız derken bir bakıyorum ilgimi çeken başka bir şey yazmış.

Neyse biz böyle ayrıl barış (televole) gideduralım, ben uzun zamandır Fragile Things'i merak ediyorum. Ha bir de Smoke and Mirrors var tabii. Vakti zamanında Gaiman'ın bu kitap üzerine konuştuğu bir röportajını çevirdiğimde başlamıştı bu merak. Şimdiyse merakımın dinmesine az kalmış.

Son olarak, uzun zamandır beklediğim bir başka öyküyü de böylece hatırlamış oldum. "How to Talk to Girls at Parties" her ne kadar kısa öykü olsa da, içinde geçtiği bir öykü derlemesi var mıdırı? Bileniniz var mı?

Ne çok konuştum. Bu defa çıkacak kitapları ben de merakla bekliyorum, diye bağlayayım :).

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #558 : 10 Kasım 2014, 14:51:08 »
Son olarak, uzun zamandır beklediğim bir başka öyküyü de böylece hatırlamış oldum. "How to Talk to Girls at Parties" her ne kadar kısa öykü olsa da, içinde geçtiği bir öykü derlemesi var mıdırı? Bileniniz var mı?

Fragile Things'de bulacağız kendisini. Daha pek çok leziz öyküyle birlikte..
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #559 : 12 Kasım 2014, 18:02:47 »
Asimovun vakıf serisi tekrar yayınlanacak mı acaba?

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #560 : 12 Kasım 2014, 18:19:44 »
Bence basmayı düşünsünler artık o kadar kişi okumak istiyor birde dizisi mi ne çıkabilirmiş yani tekrar basmayı düşünmeden basınlar. İthaki bas şu vakıfıııı bizi de şu çileden kurtar.

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #561 : 12 Kasım 2014, 19:02:06 »
Aynen. Vakıf serisi heryerde tükenmiş. Tek kitap halinde veya 2. basım yayınlasalar çok iyi olacak

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #562 : 12 Kasım 2014, 22:12:39 »
Asimovların yayın hakkı Tubitakta ithaki basamaz artık. Ben tamamladım kurtuldum. Vakıf ve dünyaya 60 lira bayıldım ama serinin tamamlanmasının verdiği mutluluk 60bin lira eder :)

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #563 : 13 Kasım 2014, 00:10:56 »
Robot serisinin tübitakta olduğunu biliyordum ancak vakıf ithakide sanıyordum. Herneyse az önce bende altın kitaplardan vakıf setini tamamladım. 1980 tarihli o kitapları okurken nedense bana daha gizemli geliyor (polyannacılık mıdır bilmem :) )

Çevrimdışı ZextaR

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #564 : 13 Kasım 2014, 09:44:56 »
Robot serisinin tübitakta olduğunu biliyordum ancak vakıf ithakide sanıyordum. Herneyse az önce bende altın kitaplardan vakıf setini tamamladım. 1980 tarihli o kitapları okurken nedense bana daha gizemli geliyor (polyannacılık mıdır bilmem :) )

şu an ikisi de ithakide değil (yada tubitakta) , ithaki iki seri için de çalışmalarını sürdürüyor ve en kısa zamanda iki seriyi de basacak. ki bu da muhtemelen 2015.

robot serisi için bir tübitak yetkilisiyle görüştüm ve aldığım cevap aynen şuydu "ne haklarını devrederiz ne de roman basarız". çünkü tübitak roman veya benzeri edebi eser basmıyor.

allahtan ithaki hakların tübitakta olmadığını ve şuan almak için uğraştıklarını söyledi de bende rahatladım  :)

altın kitapların vakıf ve robot serileri aslında hiç kötü değil ancak yaklaşık 30 yaşında ve o isimler, bilemiyorum orjinal isimlerini kullansalarmış keşke.ayrıca zaman  kağıda çok iyi davranmıyor maalesef ve kitaplıklarda arada bir yenilenmeleri gerekiyor ki böyle güzel yayınevlerinin baskıları koleksiyon severler için "candır".

herneyse hazır buraya yazarken ben de ithaki'ye sorayım: asimov'un paul french takma adıyla yazdığı "space ranger" serisi için bir çalışma var mıdır? ya da seri dışı diğer kitapları için. şöyle güzel bir haber de burda alsak hani...

selamlar,
zeki
Koku alma duyumu geliştirmenin yararları fikri, insanlığımdan vazgeçip av köpeği olma kararını vermeme yetmezdi. - Golan Trevize

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #565 : 14 Kasım 2014, 18:41:05 »

şu an ikisi de ithakide değil (yada tubitakta) , ithaki iki seri için de çalışmalarını sürdürüyor ve en kısa zamanda iki seriyi de basacak. ki bu da muhtemelen 2015.

robot serisi için bir tübitak yetkilisiyle görüştüm ve aldığım cevap aynen şuydu "ne haklarını devrederiz ne de roman basarız". çünkü tübitak roman veya benzeri edebi eser basmıyor.

allahtan ithaki hakların tübitakta olmadığını ve şuan almak için uğraştıklarını söyledi de bende rahatladım  :)

altın kitapların vakıf ve robot serileri aslında hiç kötü değil ancak yaklaşık 30 yaşında ve o isimler, bilemiyorum orjinal isimlerini kullansalarmış keşke.ayrıca zaman  kağıda çok iyi davranmıyor maalesef ve kitaplıklarda arada bir yenilenmeleri gerekiyor ki böyle güzel yayınevlerinin baskıları koleksiyon severler için "candır".

herneyse hazır buraya yazarken ben de ithaki'ye sorayım: asimov'un paul french takma adıyla yazdığı "space ranger" serisi için bir çalışma var mıdır? ya da seri dışı diğer kitapları için. şöyle güzel bir haber de burda alsak hani...

selamlar,
zeki

Ben basılmayacak diye biliyorum. Özellikle teliften kaynaklı sorunlar var tübitakta olan bir telifi nasıl alacaklarmış anlamadım.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #566 : 14 Kasım 2014, 20:14:44 »
Zextara telifin tübitakta olmadığı söylenmiş ? Yukarıda öyle yazmıyor mu benmi yanlış okudum :D

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #567 : 14 Kasım 2014, 23:11:32 »
Telif Tubitakta arkadaşlar umutlanmayın boşuna

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43