Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı mvelten

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #735 : 28 Ağustos 2015, 15:10:17 »
İthaki yayınları soru hattı değil İthaki Yayınları reklam hattı sanki, işinize gelen reklam yapabileceğiniz soruları yanıtlıyorsunuz diğerlerini es geçiyorsunuz. Zaman Çarkı ile ilgili bir sürü soru soruldu cevap vermek bu kadar mı zor ? Mayıs'tan beri bu ay basılacak diyorsunuz. Gerçekten ne zaman basılacak 7. ve 9. kitaplar ?

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #736 : 31 Ağustos 2015, 19:27:03 »
Eğer bir soru es geçildiyse cevabı kesinlik kazanmadığı içindir. Sorduğunuz Zaman Çarkı kitaplarının yeni baskılarının ne zaman raflara çıkacağı kesinleşince buradan duyururum.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #737 : 31 Ağustos 2015, 22:51:11 »
İthaki yayınları soru hattı değil İthaki Yayınları reklam hattı sanki, işinize gelen reklam yapabileceğiniz soruları yanıtlıyorsunuz diğerlerini es geçiyorsunuz. Zaman Çarkı ile ilgili bir sürü soru soruldu cevap vermek bu kadar mı zor ? Mayıs'tan beri bu ay basılacak diyorsunuz. Gerçekten ne zaman basılacak 7. ve 9. kitaplar ?

Daha önce de pek kez söylendi, yine tekrar ediyorum. Giskard, İthaki Yayınevi'nin direkt çalışanı değildir. Serbest çalışan bir editörüdür. Buradaki soruları yayınevine iletip cevap alabildiklerini bize aktarıyor. Lütfen biraz daha anlayışlı olalım.

Ayrıca diğer yayınevlerinin soru hatlarına cevap veren yayıncılara da benzer çıkışlar yapmaktan kaçınalım lütfen.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #738 : 01 Eylül 2015, 13:15:55 »
Ben taşra da oturan ve kitapları seven biri olarak diyorum ki; Bence, başkalarının basmak istemediği eserleri basan bu kitapları okuyucularıyla buluşturan İthaki -ve tabii diğerleri de- bu tür övgüleri hak ediyor. Bu konulardan bahsetmek reklam sayılmamalı diye düşünüyorum...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #739 : 01 Eylül 2015, 16:56:29 »
Ben taşra da oturan ve kitapları seven biri olarak diyorum ki; Bence, başkalarının basmak istemediği eserleri basan bu kitapları okuyucularıyla buluşturan İthaki -ve tabii diğerleri de- bu tür övgüleri hak ediyor. Bu konulardan bahsetmek reklam sayılmamalı diye düşünüyorum...
+1
Ayrıca bu türde en sağlam yayınevi İthaki kaldı fazla üzmeyelim derim. Her ne kadar bazı kitapları özensiz basıp bizi üzseler de. Örnek: Kıyamet Az Sonra :(
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #740 : 01 Eylül 2015, 17:00:38 »
Benim devamı çıkacak mı diye merak ettiğim iki seri var:

1- Ara Dünya
2- Uzun Dünya

+ Bunlara ek olarak Amerikan Tanrıları'ndan başka ufukta yeni bir Neil Gaiman kitabı var mı?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #741 : 01 Eylül 2015, 17:16:27 »
+ Bunlara ek olarak Amerikan Tanrıları'ndan başka ufukta yeni bir Neil Gaiman kitabı var mı?

Neil Gaiman'ı ben de çok merak ediyorum. Bir aralar İthaki'nin gözde yazarıydı, eskisi gibi ilgi gösterilmediğini düşünüyorum. Hatta bu ilgisilizlik, Gaiman'ın bir kitabını Tudem'e kaptırmalarına sebebiyet verdi.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #742 : 01 Eylül 2015, 19:32:47 »
Gaiman'ın öykü kitabı "Smoke and Mirrors" çeviriye gitmek üzere :)

Çevrimdışı mvelten

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #743 : 01 Eylül 2015, 20:17:07 »
Kesinliği belli olmasa bile bu yazdığınız gibi bir cevap yazabilirsiniz sanırım çok zor değil. O zaman kimse benim gibi bir tepki göstermez. Bilmiyorum demekle umursamamak arasında fark var sanırım. Tabi ki cevap vermek zorunda değilsiniz ancak çoğu soruya cevap gelip bunu boşlayınca garip görünüyor. Dediğim gibi "belli değil" demek de yeterli bir cevap bence.
Ayrıca @azizhayri İthaki ile alıp veremediğim yok kütüphanem ithaki yayınlarıyla dolu.

Neyse yanıt için teşekkürler sanırım beklemeye devam edeceğiz.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #744 : 02 Eylül 2015, 01:36:01 »

Günün değil, ayın en iyi haberi sanırım. Çok sevindim.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #745 : 04 Eylül 2015, 00:13:56 »

Bu cidden çok güzel bir haber oldu.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #746 : 04 Eylül 2015, 00:41:41 »
Ya ben Elric'i merak ediyorum, ne zaman geliyor? :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #747 : 04 Eylül 2015, 11:28:49 »
Zaman Çarkı ile ilgili durumu daha önce ilknokta üzerinden bir kez sormuştum, daha sonrada ithakiye bir mail gönderdim. Herhangi bir cevap alamadım hala. Burada en azından bir fikir üreten insanlar İthaki nin kendisinden daha fazla bilgi sağlıyorlar.

Zaman Çarkı nın kitap fuarından önce eksikliklerini tamamlanmayacağını sanıyorum. Umarım fuarda eksik kitapları bulabiliriz.

Konu hakkında bilgisini paylaşan herkese teşekkürler.

NOT : İthakinin elimizde kalan en sağlam yayınevi olduğu doğrudur ancak bu durum okuyucuyu tatmin etmek, talep gören kitapları hızlıca temin etmek konularında yeterli oldukları anlamına gelmemektedir. Bu eleştiriler düşmanlık olarak değil ilgi bekleyen okuyucunun sesi olarak alınsın lütfen.
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı ckoylu

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #748 : 13 Eylül 2015, 02:06:08 »
Hurin'in Çocukları (ciltli) yeniden basımı düşünülüyor mu?

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #749 : 20 Eylül 2015, 16:32:42 »
Tim Powers imzalı Anubis Kapıları isimli kitabın baskısı tükenmiş ve ikinci eli de 150-200 lira gibi  akıl almaz fiyatlara satılıyor. Yeniden basımı gibi bir ihtimal var mıdır acaba?