Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1095 : 07 Haziran 2017, 12:59:39 »
Üstteki sorudan dolayı aklıma geldi bildiğim kadarıyla bilimkurgu klasiklerinden Yıldızgemisi Askerlerinin ayracı içinden çıkmıyor. Sebebi ne acaba bilginiz var mı?

Çevrimdışı Elfstone

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1096 : 07 Haziran 2017, 13:14:25 »
Merhabalar. Ruhdöveni ve silah kardeşliği nezaman yayımlanır acaba?

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1097 : 07 Haziran 2017, 16:51:19 »
Dune serisinin eksik kitapları ne zaman tamamlanır acabaa?  :aww

Çevrimdışı atva

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1098 : 07 Haziran 2017, 19:03:14 »
Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama forumda bayağı bir geriye gittim göremedim.
Terry Pratchett ve Stephen Baxter'ın Uzun Dünya serisinin devam kitapları yayınlanacak mı? 2014 den beri yayınlanmayan  seri en son 5 kitaba ulaşmıştı.

Çevrimdışı aOnn1453

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1099 : 07 Haziran 2017, 19:39:55 »
Terry Pratchett ve Stephen Baxter'ın Uzun Dünya serisinin devam kitapları yayınlanacak mı? 2014 den beri yayınlanmayan  seri en son 5 kitaba ulaşmıştı.
"Uzun Dünya yeni baskı yapacak, diğer kitapların tümü çeviride. Devamı gelecek."
Birkaç gün önce bu sevindirici cevabı aldım ben de.  Ama bunun üzerine şöyle bir soru ekleyeyim: İlk kitap ne zaman tekrar baskıya girecek?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1100 : 07 Haziran 2017, 21:38:20 »
Gelelim soruma:
Alfred Bester'ın daha evvel yayınlanmış ama baskısı tükenmiş kitaplarını yayınladınız, ellerinize sağlık. Peki hiç çevrilmemiş eserleri? Var mı böyle bir plan? Çevrilir mi? Ne zaman olursa olsun, beklerim. Keşke olsa (ve bilumum yalvarış/yakarış ifadesi).

Bester yolculuğunun bu kadarla kalmaması için birkaç planımız var. Fakat ne zamana olur, bilmiyorum.

Gelelim soruma:
Alfred Bester'ın daha evvel yayınlanmış ama baskısı tükenmiş kitaplarını yayınladınız, ellerinize sağlık. Peki hiç çevrilmemiş eserleri? Var mı böyle bir plan? Çevrilir mi? Ne zaman olursa olsun, beklerim. Keşke olsa (ve bilumum yalvarış/yakarış ifadesi).

+1

Merhaba, Wotc kitaplarında da diğer kitaplarınızda yaptığınız gibi ayraç vermeyi düşünüyor musunuz? Eğer düşünürseniz şimdiye kadar çıkan kitapları alan insanlar için de ayraçları ayrı satmayı ya da önceki kitapların ayraçlarını devam kitaplarına da eklemeyi planlar mısınız?

Elminster kitaplarını ileride basmayı düşünüyor musunuz? Bu kitapların yan kitap olarak görülmesine karşıyım bence bu karakterin kitapları Unutulmuş Diyarlar evreninin özü, okuduğum dünyayı hissedebildiğim en başarılı kitaplardan.

Wotc için ayraç düşünmüyoruz şimdilik. İleride özel edisyonların yapılırsa veya kutulu halde satışa koyarsak, o zaman farklı bir şeyler düşünürüz ama bu dediğimize en azından bir, bir buçuk sene var.

Elminster kitaplarını düşünmüyoruz.

Üstteki sorudan dolayı aklıma geldi bildiğim kadarıyla bilimkurgu klasiklerinden Yıldızgemisi Askerlerinin ayracı içinden çıkmıyor. Sebebi ne acaba bilginiz var mı?

Bilimkurgu klasiklerinde Yıldızgemisi Askerleri'nin ayracının olması matbaada arada kaynaması ve tüm baskıların ayraçsız dağıtılmış olmasıydı. Daha sonra ayraçtan bol bol basıp fuarlarda dağıttık. Yeni baskısında da olacaktır ayraç.

Merhabalar. Ruhdöveni ve silah kardeşliği nezaman yayımlanır acaba?

Yaz aylarında yayımlanacaklar. Sıradaki Ejderha Mızrağı kitapları onlar. Fakat ondan önce Drizzt kitabı çıkacak yaklaşık 5 tane. Bunlar serinin eski okurları için olacak. Eskiden kaldığı yerden, Kışgörmez Destanı'ndan devam edeceğiz. Sonra dönüp hızlı bir şekilde aradaki kitapları basarak seriyi tamamlayacağız.

Dune serisinin eksik kitapları ne zaman tamamlanır acabaa?  :aww

Dördüncü kitap muhtemelen temmuz gibi gelecek. 5 ve 6 da 2018 sonuna kadar yayımlanmış olur.

Terry Pratchett ve Stephen Baxter'ın Uzun Dünya serisinin devam kitapları yayınlanacak mı? 2014 den beri yayınlanmayan  seri en son 5 kitaba ulaşmıştı.
"Uzun Dünya yeni baskı yapacak, diğer kitapların tümü çeviride. Devamı gelecek."
Birkaç gün önce bu sevindirici cevabı aldım ben de.  Ama bunun üzerine şöyle bir soru ekleyeyim: İlk kitap ne zaman tekrar baskıya girecek?

2. kitabın yayınlanmasına yakın bir dönemde yeni baskısı yapacağız. Kitap çeviriden döndü, şu an editöryel sürecine başlanacak.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1101 : 08 Haziran 2017, 00:06:02 »
Kışgörmez güzel haber çok bekledik.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1102 : 08 Haziran 2017, 01:31:11 »
Tesekkurleeeer :)

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1103 : 08 Haziran 2017, 02:49:25 »
Locke Lamora'nın Yalanları tekrar basıma gitti mi acaba?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1104 : 08 Haziran 2017, 09:35:11 »

Locke Lamora'nın şu an baskısı var görünüyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1105 : 08 Haziran 2017, 09:59:49 »
Yine şöyle tek kitaplık tuhaflı, ilginçli, özgün mü özgün kitaplar basacak mısınız demiştim bir süre önce. Cevap ne mutlu ki evetti <3 Şimdiyse sormak istediğim şu: İsmini söyleyebileceklerin var mı :3? Bir isim verilebiliyorsa trans halinde onu bekleyeceğim :D

İthaki çizgi roman camiasına da el attı. Oradan bu sene içinde yeni isimler gelecek mi? Devam eden seriler dışında var mıdır İthaki'nin çizgi roman çatısı altında gelecek ve daha önce çevrilmemiş eserler?

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1106 : 08 Haziran 2017, 13:07:42 »

https://www.ilknokta.com/scott-lynch/locke-lamoranin-yalanlari.htm Burası İthakinin de online satış sitesi değil miydi?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1107 : 08 Haziran 2017, 14:17:22 »
Yine şöyle tek kitaplık tuhaflı, ilginçli, özgün mü özgün kitaplar basacak mısınız demiştim bir süre önce. Cevap ne mutlu ki evetti <3 Şimdiyse sormak istediğim şu: İsmini söyleyebileceklerin var mı :3? Bir isim verilebiliyorsa trans halinde onu bekleyeceğim :D

İthaki çizgi roman camiasına da el attı. Oradan bu sene içinde yeni isimler gelecek mi? Devam eden seriler dışında var mıdır İthaki'nin çizgi roman çatısı altında gelecek ve daha önce çevrilmemiş eserler?

Cevap hâlâ evet. Josh Malerman'ın kitabı geliyor yine. Black Mad Wheel. Kafes ve Gölün Dibindeki Ev'den çok ama çok farklı bir kitap. Umuyoruz ki bu kitapla beraber Malerman'ın kendini tekrar etmeyen, her kitabıyla kendine farklı bir yol açan bir yazar olduğunu göstermeye başlayacağız.

Şöyle söyleyeyim. Sanıyorum ağustos ayından itibaren her ay bir tane gerilimli, tuhaflı, tekil kitap çıkaracağız. Ağustostan şubat ayına kadar böyle bir tempoda devam edeceğiz. Diğer kitapları sürpriz tutmak istiyoruz. Hepsi birbirinden heyecan verici bizim için.

Çizgi roman tarafındaysa, bu yıl içerisinde üç-dört yeni seriye başlayacağız. İkisi de Türkçeye ilk kez çevrilecek. Birini ben çeviriyorum hatta. :) Ek olarak bir veya birden fazla da tekil çizgi roman çıkama ihtimalimiz var.

https://www.ilknokta.com/scott-lynch/locke-lamoranin-yalanlari.htm Burası İthakinin de online satış sitesi değil miydi?

Evet, site bizim fakat altyapısı biraz sorunlu olduğu için bazen geç kalabiliyor güncellemede. Bu konuda en hassas olan site kitapyurdu'dur.

Çevrimdışı grmnt01

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1108 : 08 Haziran 2017, 14:21:18 »
Ben şunu sormak istiyorum.  İthakinin yayınladığı kitapların kapak görselleri yüksek çözünürlükte neden bulanamıyor:(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1109 : 08 Haziran 2017, 19:53:41 »
Ben şunu sormak istiyorum.  İthakinin yayınladığı kitapların kapak görselleri yüksek çözünürlükte neden bulanamıyor:(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Size hangi kapak lazım? :D