Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Elfstone

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1110 : 08 Haziran 2017, 20:57:03 »
Bir sorum daha olacak. Ejderha mızrağı serisinde yan kısımda alıştığımız simgede önceden ejderha mızrağı yazıyordu ama sizin baskılarınızda dragon lance  olarak kalmış. bundan sonra böyle mi kalacak? Eski kitaplarla yanyana koyunca kötü durdu  ;D ;D

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1111 : 08 Haziran 2017, 20:59:41 »
Bir sorum daha olacak. Ejderha mızrağı serisinde yan kısımda alıştığımız simgede önceden ejderha mızrağı yazıyordu ama sizin baskılarınızda dragon lance  olarak kalmış. bundan sonra böyle mi kalacak? Eski kitaplarla yanyana koyunca kötü durdu  ;D ;D

Böyle kalacak. Bildiğim kadarıyla yurtdışı modifikasyona izin vermiyor.

Çevrimdışı Kitiara

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1112 : 08 Haziran 2017, 21:15:29 »

Böyle kalacak. Bildiğim kadarıyla yurtdışı modifikasyona izin vermiyor.
Aynen ben de merak etmiştim. Öncekinde Ejderha mızrağı şeklindeydi. Teşekkürler yeni basımlar için :)

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #1113 : 08 Haziran 2017, 23:40:21 »
Bilimkurgu klasikleri içinde Larry Niven düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı grmnt01

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1114 : 09 Haziran 2017, 00:57:07 »
Ben şunu sormak istiyorum.  İthakinin yayınladığı kitapların kapak görselleri yüksek çözünürlükte neden bulanamıyor:(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Size hangi kapak lazım? :D
Genel olarak çıkan kitaplarınızı çıkar çıkmaz Goodreads'e eklemeye çalışıyorum ama görsellerini bulmak çok zor. Özellikle fantastik ve bilimkurgu serilerinizin kapakları.

Örneğin bugün ön siparişe açılan Barut Büyücüsünün 2. Kitabı ilknoktadaki resim çamur gibi.

Yeni yayın çıkınca kapağını tanıtım yazınızda paylaşmanız çok güzel olur 😍

Çevrimdışı Krother

• *
  • 6
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1115 : 09 Haziran 2017, 05:32:37 »
Merhaba. Ben Robert Jordan'ın yazdığı "The Strike at Shayol Ghul" kısa hikayesini gönüllü olarak çevirmek istiyorum da, bu hikayeyi çevirip internette yayınlarsam İthaki'nin telif haklarını ihlal etmiş olur muyum, böyle bir işe girişmem de sakınca var mıdır acaba?

Hikayenin İngilizcesi telif haksız olarak yayında ve izin veriliyor, şuradaki gibi: https://library.tarvalon.net/?title=The_Strike_at_Shayol_Ghul

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1116 : 09 Haziran 2017, 09:26:47 »
Mehraba. Alan Moore'un yazdığı romanları çevirmeyi düşünüyor musunuz? Jerusalem gibi.
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1117 : 09 Haziran 2017, 09:53:13 »
Mehraba. Alan Moore'un yazdığı romanları çevirmeyi düşünüyor musunuz? Jerusalem gibi.

Alan Moore ile ilgili projelerimiz henüz bitmedi. Jerusalem onlardan biri değil. En azından şimdilik.

Bilimkurgu klasikleri içinde Larry Niven düşünüyor musunuz?

Bir öyle bir böyle. Zaman gösterecek.

Ben şunu sormak istiyorum.  İthakinin yayınladığı kitapların kapak görselleri yüksek çözünürlükte neden bulanamıyor:(

Size hangi kapak lazım? :D
Genel olarak çıkan kitaplarınızı çıkar çıkmaz Goodreads'e eklemeye çalışıyorum ama görsellerini bulmak çok zor. Özellikle fantastik ve bilimkurgu serilerinizin kapakları.

Örneğin bugün ön siparişe açılan Barut Büyücüsünün 2. Kitabı ilknoktadaki resim çamur gibi.

Yeni yayın çıkınca kapağını tanıtım yazınızda paylaşmanız çok güzel olur 😍

Görseller için bir sistem oluşturmak gerek, gerçekten. O konuda haklısınız. Onu şöyle yapabiliriz. İnternet sitemizin açılışı oldukça yakın. O zaman sitede bir şeyler ayarlayabiliriz. Ek olarak yeni kitapların kapaklarını duyurmaya başlayacağız muhtemelen. 1-2 aya her şey çözülecektir diye umuyorum.

Merhaba. Ben Robert Jordan'ın yazdığı "The Strike at Shayol Ghul" kısa hikayesini gönüllü olarak çevirmek istiyorum da, bu hikayeyi çevirip internette yayınlarsam İthaki'nin telif haklarını ihlal etmiş olur muyum, böyle bir işe girişmem de sakınca var mıdır acaba?

Hikayenin İngilizcesi telif haksız olarak yayında ve izin veriliyor, şuradaki gibi: https://library.tarvalon.net/?title=The_Strike_at_Shayol_Ghul

Yurtdışında telifsiz olduğundan eminseniz, bizim için bir sakıncası yok.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1118 : 09 Haziran 2017, 13:01:40 »
İthaki kurgu dışı kitaplar da basıyor. Acaba baskısı uzun zamandır tükenmiş olan Kahramanın Sonsuz Yolcuğu'nu (The Hero with a Thousand Faces) basmayı düşünür müsünüz? İthaki'nin fantazya alanındaki hakimiyeti düşünülürse kurgu dışı kısmına çok yakışır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Númenessë

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1119 : 09 Haziran 2017, 13:29:46 »
Frankenstein, Dünyaların Savaşı ve Biz'i bilim kurgu klasiklerinde görecek miyiz ?

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1120 : 09 Haziran 2017, 13:38:32 »
İthaki kurgu dışı kitaplar da basıyor. Acaba baskısı uzun zamandır tükenmiş olan Kahramanın Sonsuz Yolcuğu'nu (The Hero with a Thousand Faces) basmayı düşünür müsünüz? İthaki'nin fantazya alanındaki hakimiyeti düşünülürse kurgu dışı kısmına çok yakışır diye düşünüyorum.

Bunu kaçırdın sanırım Hazal, birkaç gün önce instagram sayfasından duyuruyu yapmıştı ithaki.
Çok yakında "The Hero With A Thousand Faces"i ithaki kalitesiyle okuyabileceğiz.  :hömm:

https://www.instagram.com/p/BUhfqfPj_R4/?taken-by=ithakiyayinlari&hl=tr

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1121 : 09 Haziran 2017, 13:54:37 »

Bunu kaçırdın sanırım Hazal, birkaç gün önce instagram sayfasından duyuruyu yapmıştı ithaki.
Çok yakında "The Hero With A Thousand Faces"i ithaki kalitesiyle okuyabileceğiz.  :hömm:

:o

Fakat içime doğmuş. Bilincim kaçırmış olabilir ama örümcek hislerim kaçırmamış.

Çok sevindim :3

@ibris,

Kahramanın Sonsuz Yolculuğu'nu ne zaman okuruz :)?

Ayrıca yeni çevirin hayırlı olsun ^^

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1122 : 09 Haziran 2017, 14:38:15 »
Huxley'in 123.yaş gününe özel Cesur Yeni Dünya'yı Ziyaret'i yeniden basmayı düşünür müsünüz?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1123 : 09 Haziran 2017, 15:14:24 »
Frankenstein, Dünyaların Savaşı ve Biz'i bilim kurgu klasiklerinde görecek miyiz ?

Göreceksiniz fakat hepsini yakın zamanda beklemeyin.

Çok yakında "The Hero With A Thousand Faces"i ithaki kalitesiyle okuyabileceğiz.  :hömm:

:o

Fakat içime doğmuş. Bilincim kaçırmış olabilir ama örümcek hislerim kaçırmamış.

Çok sevindim :3

@ibris,

Kahramanın Sonsuz Yolculuğu'nu ne zaman okuruz :)?

Ayrıca yeni çevirin hayırlı olsun ^^

Bize kalsa geçen kasımda okuyacaktınız ama metnin işi çok ama çok uzun sürdü. Birkaç ay içerisinde hazır olacaktır. Genişletilmiş edisyonu olacak bir de. Kabalcı'nın bastığının güncellenmiş hali.

Huxley'in 123.yaş gününe özel Cesur Yeni Dünya'yı Ziyaret'i yeniden basmayı düşünür müsünüz?

Bir süre daha görmeyeceksiniz.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1124 : 09 Haziran 2017, 23:15:20 »
Maşallah ithaki!
"Rebellions are built on hope"