Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1170 : 01 Ağustos 2017, 20:18:05 »
Bu ay tek bilimkurgu klasiği mi çıkacak?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1171 : 01 Ağustos 2017, 22:02:54 »
Bu ay tek bilimkurgu klasiği mi çıkacak?

Bırakın da bu da bu ayın sürprizi olsun. :)

Çevrimdışı oh yes

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1172 : 03 Ağustos 2017, 10:06:05 »
Sandman 4 ne zaman gelecek acaba?  :blink

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1173 : 03 Ağustos 2017, 15:28:03 »
Sandman 4 ne zaman gelecek acaba?  :blink

Umuyoruz eylül ayında çıkacak.

Matbaa ile ilgili bazı problemlerimiz olduğu için biraz gecikti çizgi romanlar. Çözme konusunda büyük ilerleme kaydettik. Sandman 4'ün çıkmasıyla beraber hızlı hızlı devamı gelecek. Yeni seriler de peşinde.

Çevrimdışı HuJouren

• *
  • 11
  • ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿
    • Profili Görüntüle
    • HuJouren
« Yanıtla #1174 : 05 Ağustos 2017, 01:48:26 »
Merhaba, zamanında Artemis Yayınları tarafından üçlemenin 2 kitabı çevrilen ve şuan tükenmiş olan Joe Abercrombie - The First Law serisinin yayın haklarını alma şansınız var mı? Seriyi çeviren yayın evine hiç bir şekilde ulaşamadıgım için çareyi başka yayın evlerine sormakta buldum. Hem yarım bir seriyi okumak istemedigimden hem de baskısı tükendiğinden. Türkiye'de yanlıș kapak ve yetersiz reklamdan dolayı tutmadığını düşünüyorum. Çünkü çok çok merak ettiğim ve yurt dışında oldukça popüler bir seri Kadim Kanunlar. (Goodreads'te ilk kitabın 100,873 ratingi de var.)

Aynı şekilde yarım kalan Brent Weeks'in Night Angel serisi, Mark Lawrence'ın The Broken Empire veya Mühendislik Üçlemesi - K. J. Parker

Ayrca umarım "Malazan Book of the Fallen, Lightbringer, Codex Alera, The Book of the New Sun, The Riyria Revelations, Redwall, The Last Unicorn, Chronicle o the Unhewn Throne, Avalon(Marion Zimmer Bradley), Robin Hobb'un Tawny Man-Liveship Traders serileri, Damar, The Shadow Campaigns, The Once and Future King, Vlad Taltos, The Prince of Nothing, The Black Company, Tigana, Memory, Sorrow, and Thorn, The Coldfire Trilogy" gibi bir popüler hatta aralarından en iyi fantastik serilerden sayılan epik fantastik ve fantastik serilerden çevirmeyi düşundükleriniz vardır.
Fazla uzun oldu kusuruma bakmayın, yeter ki önerilerimi dikkate alın.
"Neden gülümsediğimi mi soruyorsun? Eh, Lord Hükümdar kahkahayı ve mutluluğu kendisi için alıkoymuş olduğunu düşünüyor. Ben ise onun bunu yapmasına izin vermeye niyetli değilim. İşte bu çok fazla çaba gerektirmeyen bir mücadele."
-Kelsier [/b]

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1175 : 05 Ağustos 2017, 15:17:11 »
Merhaba, zamanında Artemis Yayınları tarafından üçlemenin 2 kitabı çevrilen ve şuan tükenmiş olan Joe Abercrombie - The First Law serisinin yayın haklarını alma şansınız var mı? Seriyi çeviren yayın evine hiç bir şekilde ulaşamadıgım için çareyi başka yayın evlerine sormakta buldum. Hem yarım bir seriyi okumak istemedigimden hem de baskısı tükendiğinden. Türkiye'de yanlıș kapak ve yetersiz reklamdan dolayı tutmadığını düşünüyorum. Çünkü çok çok merak ettiğim ve yurt dışında oldukça popüler bir seri Kadim Kanunlar. (Goodreads'te ilk kitabın 100,873 ratingi de var.)

Aynı şekilde yarım kalan Brent Weeks'in Night Angel serisi, Mark Lawrence'ın The Broken Empire veya Mühendislik Üçlemesi - K. J. Parker

Ayrca umarım "Malazan Book of the Fallen, Lightbringer, Codex Alera, The Book of the New Sun, The Riyria Revelations, Redwall, The Last Unicorn, Chronicle o the Unhewn Throne, Avalon(Marion Zimmer Bradley), Robin Hobb'un Tawny Man-Liveship Traders serileri, Damar, The Shadow Campaigns, The Once and Future King, Vlad Taltos, The Prince of Nothing, The Black Company, Tigana, Memory, Sorrow, and Thorn, The Coldfire Trilogy" gibi bir popüler hatta aralarından en iyi fantastik serilerden sayılan epik fantastik ve fantastik serilerden çevirmeyi düşundükleriniz vardır.
Fazla uzun oldu kusuruma bakmayın, yeter ki önerilerimi dikkate alın.

Önerileriniz için teşekkürler. Hepsi haberdar olduğumuz seriler. Bir kısmının hakları halihazırda başka yayınevlerinde. Saydıklarınız arasında bizim olanlar da var. Henüz duyurmadık bunları.

Bir sonraki yeni fantastik serimizin çıkışı Ocak 2018 olacak. Yaklaşık 2 ay içerisinde hangisi olduğunu duyuracağız.

Çevrimdışı manslayer3

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1176 : 05 Ağustos 2017, 15:33:41 »
Merhaba Farseer Serisinin 3. kitabı Suikastçının Arayışı tekrardan basılacak mı?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1177 : 05 Ağustos 2017, 16:02:56 »
Merhaba Farseer Serisinin 3. kitabı Suikastçının Arayışı tekrardan basılacak mı?

Maalesef artık telif hakları bizde olmadığı için planımızda yer almıyor efendim.

Çevrimdışı manslayer3

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1178 : 05 Ağustos 2017, 18:46:02 »

Maalesef artık telif hakları bizde olmadığı için planımızda yer almıyor efendim.

İlgilenip cevapladığınız için teşekkürler. Telif hakkı başka bir yayınevinde diyebilir miyiz pek?

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1179 : 06 Ağustos 2017, 15:55:00 »
Merhaba. Robert E. Howard'ın kitaplarını basmayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1180 : 06 Ağustos 2017, 17:38:01 »

Düşünüyoruz.

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1181 : 06 Ağustos 2017, 19:39:17 »

Düşünüyoruz.
Hangi kitapları, İrbis Bey? Yayım tarihi belli mi; yakın mıdır? Şimdiden heyecanlandım; benim en sevdiğim yazardır. Cevap için teşekkürler. :)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1182 : 06 Ağustos 2017, 19:49:59 »

Düşünüyoruz.
Hangi kitapları, İrbis Bey? Yayım tarihi belli mi; yakın mıdır? Şimdiden heyecanlandım; benim en sevdiğim yazardır. Cevap için teşekkürler. :)

Henüz duyurmaya hazır olmadığımız bir proje kapsamında olacak. Sanıyorum birkaç aya duyururuz. O yüzden ne yazık ki ayrıntılı bilgi vermem mümkün değil.

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1183 : 06 Ağustos 2017, 20:34:01 »

Düşünüyoruz.

Henüz duyurmaya hazır olmadığımız bir proje kapsamında olacak. Sanıyorum birkaç aya duyururuz. O yüzden ne yazık ki ayrıntılı bilgi vermem mümkün değil.

Bilgilendirme için teşekkürler. Sabırsızlıkla bekliyorum kitapları. :)

Çevrimdışı tleilaxu

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1184 : 07 Ağustos 2017, 04:45:18 »
Selamlar. Keşke dune serisinin tamamını yayınlasanız da serinin devamı kursağımızda kalmasa. Bize bu konuda yardım edebilecek tek yayınevi sizsiniz. Fikrinizin değişmesi için ne yapmamız gerekiyor? :)