Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1260 : 16 Ekim 2017, 10:51:20 »
Kara Orman - Cixin Liu fuara yetişecek mi acaba? Daha önce yetişeceğini söylemişsiniz, bir aksaklık olmamıştır/olmaz umarım. Kaç zamandır bekliyoruz, gelsin artık :)

Yetişmeyecek, çıkış tarihini 2018 aldık. Uzun bekleme için özür dileriz.

Çevrimdışı Erad Jil

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1261 : 18 Ekim 2017, 16:09:31 »
Merhaba, İstanbul kitap fuarında Zaman Çarkı serisi set halinde bulunacak mı acaba?

Çevrimdışı aktaraydin

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1262 : 19 Ekim 2017, 10:22:55 »
Merhaba, İstanbul kitap fuarında Zaman Çarkı serisi set halinde bulunacak mı acaba?

Almanızı tavsiye etmem. Ben İzmir kitap fuarında 2 ve 11. kitapları eksik olarak aldım. Mayıs ayında kesin basılacak dendi, Ekim oldu hala basılmadı. Basımı bekleyin derim. Ben seti iade etmenin yolunu arıyorum şu an. Çok kızgınım İthaki'ye...

« Yanıtla #1263 : 20 Ekim 2017, 12:01:27 »

matbaa ile ilgili bir sıkıntı vardı eylül başında 1-2 aya eksik kitaplar çıkar denmişti ama hala bir gelişme görünmüyor.ben de 11.kitabı bulamıyorum.kitapların baskısı olmadığı için de sahaflarda 200-300 lira gibi fahiş fiyatlardan satılıyor.umarım artık çıkar yeni baskılar.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1264 : 20 Ekim 2017, 13:47:34 »
Kara Orman - Cixin Liu haberi için çok üzüldüğümü belirteyim,2018 için bir tarih vermeniz mümkünmü.Teşekkürler.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı vegosia

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1265 : 24 Ekim 2017, 16:48:27 »
Scalzi yoğun bir şekilde üretmeye devam etmesine rağmen ‘Kırmızı Üniformalılar’dan beri (ki oldukça zaman geçti) kitapları Türkçeye çevrilmez oldu. Kendisine kırgın mıyız, yoksa....? Teşekkürler.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1266 : 25 Ekim 2017, 14:59:24 »
Scalzi yoğun bir şekilde üretmeye devam etmesine rağmen ‘Kırmızı Üniformalılar’dan beri (ki oldukça zaman geçti) kitapları Türkçeye çevrilmez oldu. Kendisine kırgın mıyız, yoksa....? Teşekkürler.

Kendisini çok seviyoruz. Gelecek sene kendisiyle bolca ilgileneceğiz. Şu anda Lock In kitabı çeviride. Ek olarak yarım kalan Yaşlı Adamın Savaşı serisi de tamamlanacak. Muhtemelen basılmış kitaplarını da yenileyip tekrar raflara koyacağız.

Aslında Lock In'i çok daha erken, muhtemelen bu sene çıkacaktı ama çevirisini benim yapmam isteniyordu ve benim fırsatım olmadı onu yapmaya. O yüzden biraz ertelenmesi gerekti. :)

« Yanıtla #1267 : 25 Ekim 2017, 16:24:13 »
Zaman çarkı serisinden güzel haberleri dört gözle bekliyoruz halen :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #1268 : 25 Ekim 2017, 22:52:11 »
Yeni gelecek fantastik serilerle ilgili haberler nedir, ekim ayında duyurulacağını söylemiştiniz yaz aylarında. Yaşlı Adamın Savaşı serisinin devam edeceği haberi gerçekten sevindirici bu arada.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1269 : 26 Ekim 2017, 11:23:18 »
Bilim Kurgu Klasiklerinde Fuara özel bir kitap var mı? ( Yani Yeni basılacak 28. kitap 29. kitap gibi)

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1270 : 26 Ekim 2017, 13:03:51 »
Köpek Kalbi dışında Bulgakov kitapları çıkaracak mısınız merak ettim.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1271 : 26 Ekim 2017, 13:56:52 »
Büyük fantazi postu arkadaşlar. :)

Fantazi için planlarımızın küçücük bir kısmını çıtlatayım. Şimdi öncelikle şu an burada duyurmamız çok yanlış olacağı ama önümüzdeki 1-2 ay içinde, en geç, büyük bir duyurusunu yapacağımız bir projemiz var. Kasım fuarı geçtikten sonraki haftalarda bunu bekleyebilirsiniz.

Barut Büyücüleri serisinin son kitabı Güz Cumhuriyeti'nin Kasım fuarından 2 hafta sonra raflarda olmasını umuyoruz.

Son iki Elric kitabını 2018 mayıs gibi son kitabı basacak gibi bir planımız var.

Bunun dışında Neil Gaiman'dan sırada İskandinav Mitolojisi var. Aklımızda bir tarih var ama şu an duyuramam.

Kullervo'nun Hikâyesi haftaya raflarda.

Şimdi yepyeni serilere gelirsek... Seneye üç büyük yeni seriye başlayıp bunların iki tanesini bir sene içinde bitirmeyi umuyoruz. Diğeri uzun soluklu olacak biraz. :)

Bir adet isim vereyim hatta. Robert Jackson Bennett'in The Divine Cities üçlemesini yayımlayacağız. Çevirmeni de Yaprak zaten.

Bunun dışında iki tane prestijli serimiz daha var. İki tane daha ufak çaplı ama güzel bir ekleme olacak serimiz daha var ama onlar 2019'a kalabilir.

Fantaziler için çalışmalarımız bu kadarla sınırlı değil elbette. 2018 çok daha doyurucu bir yıl olacak fantazi açısından.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1272 : 26 Ekim 2017, 13:57:24 »
Bilim Kurgu Klasiklerinde Fuara özel bir kitap var mı? ( Yani Yeni basılacak 28. kitap 29. kitap gibi)

Fuara özel olarak yetiştirmeye çalıştığımız kitap var. Ama kitabın kendisi yeteri kadar özel zaten. :)

Köpek Kalbi dışında Bulgakov kitapları çıkaracak mısınız merak ettim.

Çıkaracağız. 2018'de en azından bir Bulgakov daha gelecek.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1273 : 26 Ekim 2017, 21:05:16 »
Büyük fantazi postu arkadaşlar. :)

Fantazi için planlarımızın küçücük bir kısmını çıtlatayım. Şimdi öncelikle şu an burada duyurmamız çok yanlış olacağı ama önümüzdeki 1-2 ay içinde, en geç, büyük bir duyurusunu yapacağımız bir projemiz var. Kasım fuarı geçtikten sonraki haftalarda bunu bekleyebilirsiniz.

Barut Büyücüleri serisinin son kitabı Güz Cumhuriyeti'nin Kasım fuarından 2 hafta sonra raflarda olmasını umuyoruz.

Son iki Elric kitabını 2018 mayıs gibi son kitabı basacak gibi bir planımız var.

Bunun dışında Neil Gaiman'dan sırada İskandinav Mitolojisi var. Aklımızda bir tarih var ama şu an duyuramam.

Kullervo'nun Hikâyesi haftaya raflarda.

Şimdi yepyeni serilere gelirsek... Seneye üç büyük yeni seriye başlayıp bunların iki tanesini bir sene içinde bitirmeyi umuyoruz. Diğeri uzun soluklu olacak biraz. :)

Bir adet isim vereyim hatta. Robert Jackson Bennett'in The Divine Cities üçlemesini yayımlayacağız. Çevirmeni de Yaprak zaten.

Bunun dışında iki tane prestijli serimiz daha var. İki tane daha ufak çaplı ama güzel bir ekleme olacak serimiz daha var ama onlar 2019'a kalabilir.

Fantaziler için çalışmalarımız bu kadarla sınırlı değil elbette. 2018 çok daha doyurucu bir yıl olacak fantazi açısından.

Bunlar çok güzel haberler. İnşallah bu çizginiz ve başarılarınız artarak devam eder. Şimdiden tüm okuyuculara iyi okumalar o zaman

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1274 : 27 Ekim 2017, 10:29:43 »
Paylaştığın bu uzun ve doyurucu post için teşekkürler Emre :) İthaki, fantastik ve bilimkurguda liderliğe oynamaya devam ediyor. Aman, nazar değmesin.

Ama belirtmeden geçemeyeceğim. Yetiştireceğiz, hızlı çıksın diye editöryel süreçten yemeyin. Kitaplardaki kimi ufak tefek kimi bol hataları görünce hem biz üzülüyoruz hem sizin emeklerinize yazık oluyor.

İmza: Bir dost :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.