Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1305 : 10 Kasım 2017, 00:47:15 »
Özel baskı Tolkien çıkaracak halimiz yok. :)

Şunu duyduğumdan beri merak ediyordum acaba hangi güzellik gelecek diye.

Bu güzellik geldi  :ohmy Valla şahanesiniz ne diyeyim :).
https://www.babil.com/tom-bombadilin-maceralari-ciltli-ozel-edisyon-kitabi-j-r-r-tolkien

Yani evet bu var, muhtemelen fuara da yetişecek ilk posta. Ama tabii bu kadar, özel baskı Tolkienler çıkaracak halimiz yok. :)

"özel baskı TolkienLER"  :blink :blink :blink

Muhtemelen şu Tolkien Treasury setindeki diğer kitaplar da gelecek.

Peki Beren ve Luthien'den bir haber, bir müjde var mı? ;D

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1306 : 10 Kasım 2017, 20:40:12 »
Fuara gittim Vakıf ı aldım ve eve gelir gelmez de okumaya başladım. Şu ana kadar da oldukça beğendiğimi söylemem gerekir. Bu arada kapak resmi gerçekten çok iyi, çeviri de gayet güzel. Benim sormak istediğim soru ise serinin devam kitapları ile ilgili, çok bekler miyiz? Bu konuda belli bir tarih var mı?
Bir diğer sorum Üç Cisim Problemi devam kitabı ile ilgili, ne durumdadır acaba?
Son sorum ise, Yaşlı Adam Serisine ait devam kitapların geleceğine dair bilgiler vermiştiniz bu sayfalarda daha önce yanlış hatırlamıyorsam. Bu konuda bir gelişme var mı?
ps Bugün fuarda barut Büyücüsü serisinin üçüncü kitabına baktım ama göremedim. Fuara yetişecek diye bekliyorduk. Yakın zamanda gelir mi?
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1307 : 10 Kasım 2017, 22:32:07 »

https://www.babil.com/tom-bombadilin-maceralari-ciltli-ozel-edisyon-kitabi-j-r-r-tolkien

Yani evet bu var, muhtemelen fuara da yetişecek ilk posta. Ama tabii bu kadar, özel baskı Tolkienler çıkaracak halimiz yok. :)

Hangilerini çıkarmayacaksınız acaba  :=) bu da bir sorudur.

Çıkarması mantıklı olanları çıkaracağız sadece. :)

"özel baskı TolkienLER"  :blink :blink :blink

Muhtemelen şu Tolkien Treasury setindeki diğer kitaplar da gelecek.

Peki Beren ve Luthien'den bir haber, bir müjde var mı? ;D

Belki kutusunu da böyle yaparız. :)

Müjde dediğiniz? Kitabı tabii ki çıkaracacağız. Çevirisi seneye başlar. Yıl sonuna bir ihtimal çıkar.

Fuara gittim Vakıf ı aldım ve eve gelir gelmez de okumaya başladım. Şu ana kadar da oldukça beğendiğimi söylemem gerekir. Bu arada kapak resmi gerçekten çok iyi, çeviri de gayet güzel. Benim sormak istediğim soru ise serinin devam kitapları ile ilgili, çok bekler miyiz? Bu konuda belli bir tarih var mı?
Bir diğer sorum Üç Cisim Problemi devam kitabı ile ilgili, ne durumdadır acaba?
Son sorum ise, Yaşlı Adam Serisine ait devam kitapların geleceğine dair bilgiler vermiştiniz bu sayfalarda daha önce yanlış hatırlamıyorsam. Bu konuda bir gelişme var mı?
ps Bugün fuarda barut Büyücüsü serisinin üçüncü kitabına baktım ama göremedim. Fuara yetişecek diye bekliyorduk. Yakın zamanda gelir mi?
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Vakıf gerçekten güzel oldu, biz de bolca beğendik. Fuara geldiyseniz, bugün muhtemelen bizimle de karşılaşmışsınızdır. 2 ve 3. kitap gelecek sene çıkacak. Geri kalanlar için tarih vermem imkânsız zira teliflerdeki sıkıntı devam ediyor. Elimizde sadece orijinal üçleme var.

Kara Orman şu an redaksiyon aşamasında. 700 sayfa civarı bir kitap ve oldukça zor. O yüzden zaman alıyor. Gelecek sene çıkacak kesinlikle.

Bir aksilik çıkmazsa gelecek senenin ilk aylarında Scalzi basacağız bir adet. Seriye devam etmek istiyoruz fakat satışları tatmin edici seviyenin çok altında. Gelecek sene kesinleşecek şeylerden biri olacak Scalzi.

Güz Cumhuriyeti'nin sadece son okuması kaldı. Fakat fuar dönemi matbaa çok yoğun olduğu için fuar sonrasına bırakma kararı aldık. Kasım sonu aralık başı göreceksiniz kitabı raflarda. Herhangi bir sıkıntı yok.

Çevrimdışı Newarre

• *
  • 13
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1308 : 11 Kasım 2017, 14:46:57 »
Son basılan Vakıf kitabının ve basılacak olanların bir önceki İthaki basımlarıyla arasında ciddi bir fark var mı veya olacak mı? Yoksa çeviri düzeltmeleri ve akışa uygun basım sırasından mı ibaret olacak?
“You cannot buy the revolution. You cannot make the revolution. You can only be the revolution. It is in your spirit, or it is nowhere.”
― Ursula K. Le Guin, The Dispossessed

Çevrimdışı antidetron

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1309 : 11 Kasım 2017, 17:40:08 »
Tehlikeli Diyardan Öyküler ve Roverandom'un baskısı yapılacak m?i

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1310 : 12 Kasım 2017, 15:18:29 »
Scalzi meselesinde bence yazar kendi ayağına sıktı :) Zoe'nin Öyküsü gibi bir kitaba hiç gerek yoktu, muhtemelen okurlar da öyle düşündü. Üçüncü kitapta rahatça anlatabileceği bir olayı komple çıkarıp başka bir kitap yazdı o malzemeden. Aklınca çakallık yaptı yani :)

Ama Lock In ya da buna benzer diğer kitaplarının ilk iki romana yakın bir ivme yakalayacağını düşünüyorum ben.

Bu arada bıkmadan, usanmadan verdiğin yanıtlar için teşekkürler Emre.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı karellen

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1311 : 12 Kasım 2017, 16:35:29 »
Yani telif sıkıntıları devam ederse 3 kitaptan sonra Vakıf okuyamama ihtimalimiz var mı? :(

Çevrimdışı cankie

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1312 : 13 Kasım 2017, 11:42:21 »
Merhaba,
Andy Weir'in bu hafta çıkacak olan yeni kitabı Artemis'in yayınlanmasına ilişkin bir planlamanız var mı?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1313 : 13 Kasım 2017, 16:20:04 »
Son basılan Vakıf kitabının ve basılacak olanların bir önceki İthaki basımlarıyla arasında ciddi bir fark var mı veya olacak mı? Yoksa çeviri düzeltmeleri ve akışa uygun basım sırasından mı ibaret olacak?

Metin iyileştirmeleri, düzgün sıra ve yeni kapaklar. Ek olarak birkaç sürpriz planlıyoruz ama onlara daha çok var.

Tehlikeli Diyardan Öyküler ve Roverandom'un baskısı yapılacak m?i

Roverandom'ın baskısı bulunuyor zaten. Tehlikeli Diyardan Öyküler muhtemelen gelecek sene.

Scalzi meselesinde bence yazar kendi ayağına sıktı :) Zoe'nin Öyküsü gibi bir kitaba hiç gerek yoktu, muhtemelen okurlar da öyle düşündü. Üçüncü kitapta rahatça anlatabileceği bir olayı komple çıkarıp başka bir kitap yazdı o malzemeden. Aklınca çakallık yaptı yani :)

Ama Lock In ya da buna benzer diğer kitaplarının ilk iki romana yakın bir ivme yakalayacağını düşünüyorum ben.

Bu arada bıkmadan, usanmadan verdiğin yanıtlar için teşekkürler Emre.

Eyvallah.

Yani telif sıkıntıları devam ederse 3 kitaptan sonra Vakıf okuyamama ihtimalimiz var mı? :(

Telif sıkıntıları çözülecek. Sadece biraz zaman alacak. O sırada diğer Asimov kitaplarını basacağız. Vakıf bir süre daha olmasa da Asimov'lar devam edecek.

Merhaba,
Andy Weir'in bu hafta çıkacak olan yeni kitabı Artemis'in yayınlanmasına ilişkin bir planlamanız var mı?

Var. Şu an çeviriyorum. :)

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1314 : 13 Kasım 2017, 16:54:00 »
Merhaba, Alan Moore'un eserlerini yayınlamadı nasıl bir politika izleyeceksiniz? Neleri basmayı planlıyorsunuz?
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #1315 : 13 Kasım 2017, 17:01:44 »
Alıntı
Alıntı yapılan: karellen - Dün, 16:35:29

Telif sıkıntıları çözülecek. Sadece biraz zaman alacak. O sırada diğer Asimov kitaplarını basacağız. Vakıf bir süre daha olmasa da Asimov'lar devam edecek.

Asimov & İthaki :klp
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1316 : 13 Kasım 2017, 17:44:40 »
Benim soru yoğunluktan dolayı arada kaynadı sanırım. Drizzt'in yeni kitapları bu ay içerisinde çıkar mı?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1317 : 13 Kasım 2017, 19:13:07 »
Merhaba,

Oooooooo... Hadi bakalım :) Marslı'nın çevirisinde düştüğün hataya düşme ama bak. Küfürleri çevirmeyeceksin, edepli olacaksın, işini doğru yapacaksın... :D :D Kolay gelsin çok.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1318 : 13 Kasım 2017, 22:01:21 »
Hobbit - Açıklamalı Notlarıyla

Yeniden basılacak mı? Zamanında almamak gibi bir hata yaptım, bulamıyorum şimdi :(

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1319 : 13 Kasım 2017, 22:24:20 »
Merhaba, Alan Moore'un eserlerini yayınlamadı nasıl bir politika izleyeceksiniz? Neleri basmayı planlıyorsunuz?

Şimdilik bu konuda bir şey söylememeyi tercih ediyoruz. Gelecek sene içerisinde Alan Moore projelerimiz hakkında konuşmaya başlayabiliriz.

Benim soru yoğunluktan dolayı arada kaynadı sanırım. Drizzt'in yeni kitapları bu ay içerisinde çıkar mı?

Kasım sonu aralık başı
Merhaba,

Oooooooo... Hadi bakalım :) Marslı'nın çevirisinde düştüğün hataya düşme ama bak. Küfürleri çevirmeyeceksin, edepli olacaksın, işini doğru yapacaksın... :D :D Kolay gelsin çok.

Artemis bir tık daha az küfürlü ama bir tık daha edepsiz bir kitap. :)

Hobbit - Açıklamalı Notlarıyla

Yeniden basılacak mı? Zamanında almamak gibi bir hata yaptım, bulamıyorum şimdi :(

:(