Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1410 : 01 Ocak 2018, 17:42:11 »
İthaki'nin 2018'in ilk yarısında çıkaracağı eserlerden birkaçı:
(İthaki editörlerinden Alican Saygı Ortanca kendi facebook sayfasında duyurmuş.)

Isaac Asimov - The Stars Like Dust
Andy Weir - Artemis
Joe Hill - The Fireman
Neil Gaiman - Norse Mythology
Clive Barker - The Hellbound Heart
Iaın M. Banks - Culture Serisi
Before Watchmen

Asimov - Galactic Empire'ın devam kitapları da plan dahilinde mi acaba?

Galactic Empire'ın devam kitapları derken The Currents of Space ve Pebble in the Sky'dan mı bahsediyorsunuz? Öyleyse herhalde The Stars Like Dust'ı basacaksak, devam kitaplarını da basacağız.

Öncelikle yılbaşınızı kutlarım. Soruma gelecek olursak; jules verne serisini topluyorum. İthakinin bastıklarının tümünü alıyorum baskısı olmayanların tekrar basılmasını bekliyorum. Sorum şu;
1.ithaki yazarın tüm kitaplarını çevirdi mi?
2.tübitak elma yayınları vb yayınevlerinin macellanya vb isimler ile bastığı kitaplar sizin baskılarda mevcut mu?
3.basmış olduğunuz seriye ek olarak yeni kitaplar basacak mısınız?

Bu soruları tamamen cevap verebilmek için ofiste olmam lazım. Ama öte yandan kitapyurdu.com'dan bakarak hangi kitapları bastığımız sorusunun cevabını alabilirsiniz. Eksik kitaplar tamamlanacak. Tüm kitaplarını çevirmedik henüz. Birkaç tane daha çeviride olan var. Onlar da zamanla gelecek.

Önümüzdeki yıl içinde The Currents of Space'i de görecek miyiz? Ve Asimov okuma şansını yeni baskılarla bulduğumdan serileri hakkında çok bilgi sahibi değilim, Foundation başladıktan sonra Galactic Empire'ın basılmasının özel bir sebebi var mı? Yoksa "Nasıl olsa bol bol Asimov basacağız şu 3 kitabı da aradan çıkaralım" gibi bir şey mi :)

Planlarda bir değişiklik olmaza Galaktik İmparatorluk'un ikincisi de seneye çıkar. Üçüncüye zaman kalır mı emin değilim. Galaktik İmparatorluk'un gelmesinin sebebi de şu. Şu anlık sadece Vakıf'ın ilk üç kitabını basabileceğiz. Haklarla ilgili sorun Vakıf'ın devam kitapları için devam ediyor. Onları çözmeye çalışıyoruz. Biz onları çözmeye çalışırken de diğer Asimiv serilerine başlayalım dedik. Önümüzde 3-4 sene içerisinde bir sürü Asimov basacağız zaten. Asimov Kitaplığı isminde bir diziyi boşuna başlatmadık.

Merhabalar. Yakın bir zamanda Michael Moorcock görecek miyiz?

Sene içinde Elric 5 ve 6 çıkacak.
Yeni yılınız kutlu olsun. Yeni yılda Robert E. Howard'ın kitaplarını görmek istiyoruz.

Belki 2019'da. :)

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1411 : 01 Ocak 2018, 17:52:51 »
Cevaplar için teşekkürler. Elric sevindirdi ama Robert E. Howard üzdü. Demek proje ertelendi biraz.

Çevrimdışı frht45

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1412 : 03 Ocak 2018, 12:54:48 »
Cam Kule tekradan basılacak mı? 😄

Çevrimdışı Ljubomir

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1413 : 03 Ocak 2018, 15:28:47 »
Merhaba.Cthulhunun çağrısını tekrar basmayı düşünüyor musunuz?İnternette tükenmiş olarak gözüküyor.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1414 : 03 Ocak 2018, 18:57:20 »
Merhaba.Cthulhunun çağrısını tekrar basmayı düşünüyor musunuz?İnternette tükenmiş olarak gözüküyor.

Tekrar basılacak, evet.

Cam Kule tekradan basılacak mı? 😄

2018 içinde planlarımıza dahil değil.

Çevrimdışı frht45

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1415 : 03 Ocak 2018, 22:01:54 »
Kırmızı üniformalılar yakın zamanda tekrar basılacak mı?

Çevrimdışı Burak

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1416 : 04 Ocak 2018, 01:39:30 »
J.R.R TOLKIEN yazarına ait Açıklamalı Notlarla Hobbit,Resimli ve Ciltli Hobbit (sarı kapaklı olan), Hurin'in Çocukları Ciltli,Sigurd ve Gudrun Efsanesi, Kayıp Öyküler 1 ve 2, Masallar,Tehlikeli Diyarlardan Öyküler, Hobbit Çizgi Roman, Peri Masalları Üzerine ve Noel Babadan Mektuplar gibi  baskısı olmayan kitaplar tekrar basılacak mı? Ayrıca Türkçeye henüz çevrilmemiş kitapların basılıp basılmayacağı konusunda bilgi verebilirmisiniz?

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1417 : 04 Ocak 2018, 09:22:57 »
İrbis Bey Sisler Mevsiminin temini ile ilgili bir problem var mı? 12 gündür siparişim onun yüzünden bekliyor. Bir sorun yoksa Eganba'ya çemkirecem. Şimdiden teşekkürler..

Burak Bey, yanılmıyorsam Kayıp Öyküler 1 ve 2  Bitmemiş Öyküler adı ile satışta.Yine yanılmıyorsam Peri Masalları Üzerine ve Masallar kitapları İthaki tarafından Tehlikeli Diyarlardan Öyküler adı altında basıldı.Ayrı Kitaplar değiller.Tehlikeli Diyarlardan Öyküler kitabının 2018 içinde yeniden basılacağı söylendi.Ben de bekliyorum.
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1418 : 04 Ocak 2018, 09:42:14 »
Kırmızı üniformalılar yakın zamanda tekrar basılacak mı?

2018'de yer alır mı emin değilim.

İrbis Bey Sisler Mevsiminin temini ile ilgili bir problem var mı? 12 gündür siparişim onun yüzünden bekliyor. Bir sorun yoksa Eganba'ya çemkirecem. Şimdiden teşekkürler..

Burak Bey, yanılmıyorsam Kayıp Öyküler 1 ve 2  Bitmemiş Öyküler adı ile satışta.Yine yanılmıyorsam Peri Masalları Üzerine ve Masallar kitapları İthaki tarafından Tehlikeli Diyarlardan Öyküler adı altında basıldı.Ayrı Kitaplar değiller.Tehlikeli Diyarlardan Öyküler kitabının 2018 içinde yeniden basılacağı söylendi.Ben de bekliyorum.

Bir sorun olmaması lazım aslında. Baskısı var. Bir ihtimal deponun fuar hazırlıkları sırasında aksamıştır diyeceğim ama 12 gün normal bir gecikme süresi değil. Eganba'ya bir sorun isterseniz. Ya da diğer sitelerden sipariş vermeyi deneyebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla dağıtımda bir sorun olmamıştı çünkü.

Çevrimdışı Burak

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1419 : 04 Ocak 2018, 13:25:40 »

[/quote]

Kayıp öyküler 1 ve 2 ile Bitmemiş öyküler kitapları farklı kitaplar diye biliyorum ben peki Sigurd ve Gudrun efsanesinin baılmasıyla ilgili bilginiz var mı?

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1420 : 04 Ocak 2018, 13:42:34 »

peki Sigurd ve Gudrun efsanesinin baılmasıyla ilgili bilginiz var mı?

Aslında geriye doğru forumu biraz okusanız bütün sorularınızın cevabı var :)

Tehlikeli diyardan öyküler veya Sigurd ile Gudrun Efsanesi kitapları tekrardan basılacak mı?

Hepsi tekrar basılacak. Edisyonlarını yeniliyoruz hepsinin. 2018 içinde birçok Tolkien kitabı göreceksiniz.
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı BsO29Ak

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1421 : 05 Ocak 2018, 01:46:14 »
Philip Pullman’ın Karanlık Cevher Serisi’nin devamı niteliğinde olan The Book of Dust adlı yeni romanını basmayı düşünüyor musunuz ?

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1422 : 05 Ocak 2018, 02:01:20 »
Merhabalar. Jack Vance, Brian Aldiss ve Poul Anderson görebilecek miyiz Bilimkurgu Klasikleri serisinde?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1423 : 05 Ocak 2018, 09:55:05 »
Philip Pullman’ın Karanlık Cevher Serisi’nin devamı niteliğinde olan The Book of Dust adlı yeni romanını basmayı düşünüyor musunuz ?

Düşünüyoruz.

Merhabalar. Jack Vance, Brian Aldiss ve Poul Anderson görebilecek miyiz Bilimkurgu Klasikleri serisinde?

No comment.

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1424 : 05 Ocak 2018, 18:08:39 »

Yeni yılınız kutlu olsun. Yeni yılda Robert E. Howard'ın kitaplarını görmek istiyoruz.

Belki 2019'da. :)

Üzdünüz Emre Bey. :(