Kayıt Ol

JBC Yayıncılık Soru Hattı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
JBC Yayıncılık Soru Hattı
« : 28 Temmuz 2011, 15:48:03 »

Genellikle Star Wars kitapları ve getirdikleri figürler ile raflarımızı süsleyen JBC Yayıncılık'a sorularınızı bu başlık altında sorabilirsiniz.

JBC Yayıncılık hakkında bilgi için buraya tıklayın.

Yayınevi yetkilisi: Ertan Ergil (Jedamau)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: JBC Yayıncılık Soru Hattı
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2011, 16:08:48 »
Sonunda!

Knights of the Old Republic ve Legacy serilerini çevirmeyi düşündüğünüzü söylemiştiniz. Bu projeler ne oldu acaba? Bu ikisi için büyük bir heyecanla bekliyorum. Bir de Klon Savaşları'nın basılıp satılması neden bu kadar uzun sürüyor acaba? Seriye başladığınızdaki hedeflerinizde kısa bir süre içinde tüm seriyi basmak vardı. Bir sorun çıktı, yarım kalacak diye korkuyorum hep. Türkiye'de çizgi roman piyasasını görünce kaliteli ekibinize rağmen ister istemez bu tür düşüncelere kapılıyor insan. :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2011, 16:10:31 »
Sayın Jedmau, benim sorum şu: Sizce Umbrella Akademi serisinin ilk çizgiromanı ne zaman çıkacak? Niye hala editorial çalışması bitmedi? Çok merak ediyoruz!!!

:elf :elf :fight: :fight: :inca :inca :inca :inca :inca
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Jedmau

• *
  • 8
  • Rom: 0
  • Uçan Atomik Bir Dirsek Darbesi
    • Profili Görüntüle
    • Jedbang Collectibles
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2011, 16:17:26 »
Sonunda!

Knights of the Old Republic ve Legacy serilerini çevirmeyi düşündüğünüzü söylemiştiniz. Bu projeler ne oldu acaba? Bu ikisi için büyük bir heyecanla bekliyorum. Bir de Klon Savaşları'nın basılıp satılması neden bu kadar uzun sürüyor acaba? Seriye başladığınızdaki hedeflerinizde kısa bir süre içinde tüm seriyi basmak vardı. Bir sorun çıktı, yarım kalacak diye korkuyorum hep. Türkiye'de çizgi roman piyasasını görünce kaliteli ekibinize rağmen ister istemez bu tür düşüncelere kapılıyor insan. :)

Klon Savaşlarında ki gecikme aslında tamamen bizim kendi kararımızıdı. Geçen sene Eylül ayından hem Darth Vader Özel Cildi hemde Klon Savaşları Cilt 6yı çıkartmıştık. Daha sonra Fuar için yayın cıkarmak isteyip istemediğimizi sormuştu okurlarımız. Şöyle bir yeni çıkan yayınlara baktığımızda inanaılmaz bir yığılma vardı o dönemde. Ve bizde kitabımızı o yayın ırmağının içine atmak istemedik. Daha sonra yeni yayın bolluğu her ay artarak devam etti ve okuyucularımız bütçesini zorlamamak hemde yayınlarımıza gereken ilgiyi daha yoğun gösterebilmek için bir süre ara vermeyi doğru bulduk.

Zaten halı hazırda çizgi romanlarımız gayet iyi satıyor. Çıkan romanlarımızın herbiri ilk 4-5 ayını doldurmadan 1.500 adet sınırını geçiyorki Vader Şu an 3.000 küsür adetlerde.

Şu konuda içinizi rahatlatmak isterim , Jbc Yayıncılık olarak asla başlayacağımız bir seriyi yarım bırakmayacağız. Ne olursa olsa serilerimiz tamamlanacaktır. Aksamalar olabilir , fazla uzun olmayan gecikmeler olabilir ama asla işimizi yarım bırakmayacağız ki asla yayın çıkarma sıkıntımız maddi sorunlar ile ilgili olmadı , sadece işlerimiz yoğunluğu ve piyasanın gidiş durumu yayınlarımızın çıkma tarihlerini belirleyecektir.

Çevrimdışı Jedmau

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
    • Jedbang Collectibles
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2011, 16:17:58 »
Sayın Jedmau, benim sorum şu: Sizce Umbrella Akademi serisinin ilk çizgiromanı ne zaman çıkacak? Niye hala editorial çalışması bitmedi? Çok merak ediyoruz!!!

:elf :elf :fight: :fight: :inca :inca :inca :inca :inca

Bu hafta bitirirseniz Sayın Cubor , kitabı bu ay raflara koyabiliriz. :) Haftaya görüşmek üzere.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2011, 06:20:05 »
İmzanıdaki internet sitesini ne zaman açmayı planlıyorsunuz acaba? Uzun zamandır yapım aşamasında. :)

Yeni çıkacak olan Star Wars: The Old Republic için aynı adı taşıyan kısa bir çizgi roman serisi yayınlandı. Buna el atmayı düşünüyor musunuz?
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2011, 18:26:06 »
Öncelikle bu kısmı açan kayıp rıhtım yönetimine ve burda sorularımızı yanıtlayan yayınevinde ki arkadaşlara çok teşekkürler. Benim ilk sorum deadpool'la ilgili çıkış tarihi hakkında 2012'den daha net bir cevap belli oldumu yoksa hala belirsizmi ve hangi hikayesini yayınlamayı düşünüyorsunuz? Bir de umbrella academy'i ne zaman raflarda görebiliriz acaba?

Çevrimdışı Jedmau

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
    • Jedbang Collectibles
« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2011, 12:59:03 »
İmzanıdaki internet sitesini ne zaman açmayı planlıyorsunuz acaba? Uzun zamandır yapım aşamasında. :)

Yeni çıkacak olan Star Wars: The Old Republic için aynı adı taşıyan kısa bir çizgi roman serisi yayınlandı. Buna el atmayı düşünüyor musunuz?

Merhaba,

Sitemiz hala yayın aşamasında ama 2-3 ay içerisinde bitirip açmayı düşünüyoruz.

Old Republic serisi ilgimizi fazlası ile çekiyor. :) Her an girebiliriz.

Çevrimdışı Jedmau

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
    • Jedbang Collectibles
« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2011, 13:01:06 »
Öncelikle bu kısmı açan kayıp rıhtım yönetimine ve burda sorularımızı yanıtlayan yayınevinde ki arkadaşlara çok teşekkürler. Benim ilk sorum deadpool'la ilgili çıkış tarihi hakkında 2012'den daha net bir cevap belli oldumu yoksa hala belirsizmi ve hangi hikayesini yayınlamayı düşünüyorsunuz? Bir de umbrella academy'i ne zaman raflarda görebiliriz acaba?

Merhaba,

Umbrella Academy şu an basıkda ve Eylül ayı itibari ile tüm kitapçılardan alabilirsiniz. Dilerseniz www.jedbang.com üzerinden indirimli olarak Ön Sipariş verebilirsiniz.

Deadpool konusunda şu an için hiç bir zaman veremiyoruz. Bunu verememe nedenimiz ise çok yoğun bir Star Wars yayın akışı sağlamak istememiz. Ama bu demek değildir ki Deadpool basılmayacak. Sadece doğru zamanı kolluyoruz.

İlk hikayemiz Suicide Kings olacak.

Sevgiler

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2011, 14:09:55 »
Eğer çevirmen sıkıntınız varsa, Deadpool olsun, herhangi bir çizgiroman olsun, çevirisini yapmaya talibim. =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2011, 22:45:41 »
Gene aynı soruyla rahatsız edicem sizi ama eylül ayının ortasına geldiğimiz için tekrar bir deneyim dedim umbrella academy'nin çıkış tarihi belli oldumu? Ön sipariş'e tıklayacağım ama elim sürekli başka çizgi romanlara gidiyor tam bir tarih belli olmadığı için

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2011, 11:13:46 »
Jedmau'nun yokluğunda, co-yetkili olarak :P ben cevap vereyim bari. Sevgili Ertan'ın yukarıda yazdığı gibi Umbrella Academy Ağustos ayında baskıya giremedi. Bazı dağıtım problemleri, ilk dağıtımı Ekim ayına ötelediği için baskıyı da Eylül'e erteledik. Önümüzdeki hafta başı bu sefer hakikaten baskıya giriyor. Kısmetse Ekim başında atomik bir dirsek darbesiyle karşınızda olacak :)
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Jedmau

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
    • Jedbang Collectibles
« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2011, 18:56:31 »
Evet kitabımız sonunda çıktı. Şuan için

Tuyap Kitap Fuarı 2. Salon Laika Standı
Kadıköy Buyulu Ruzgar
Beyoglu Gon Cizgi Roman
Internet uzerinden www.jedbang.com

adreslerinden alım yapabilirsiniz.

Gelecek hafta itibari ile tüm kitap evleri ve internet sitelerinde bulabilirsiniz.

Sevgiler
Ertan

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2013, 17:37:03 »
The Umbrella Academy: Dallas Ne zaman çıkacak acaba.

Not: Ve başlık hortlar.

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #14 : 26 Şubat 2013, 15:44:30 »
Gabriel Ba'nın Daytripper'ı yayın programınızda var diye bir şey duydum.  Doğru mu, doğruysa bir tarih verebilir misiniz?