Kayıt Ol

Altıkırkbeş (6:45) Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
Ynt: Altıkırkbeş (6:45) Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #30 : 10 Kasım 2011, 17:08:02 »
Alfred Bester'in başka kitabı gelir mi?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı ataberk

• *
  • 23
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 30 Ocak 2012, 22:46:17 »
Brian Stableford - Asgard bilimkurgu üçlemesinin son kitabından olumlu-olumsuz bir haber var mı?
ve
Dünya kurtuluş savaşında(L.Ron Hubbard) adlı öksüz mü öksüz, zamanın birinde 1.kitabı yayınlanmış ancak sonrasında kaderine terk edilmiş, yayınevinin ilgilenmediği bir kitabı siz yayınlamayı düşünür müydünüz.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 23 Şubat 2012, 19:09:28 »
Çevrilen kitaplar basılmadan önce editör elinden geçiyor mu?

Bu belki saçma bir soru olarak görünebilir ama gerçekten gelip de ''Evet, kitaplarımızı basmadan önce editörlerimiz çevirileri yeniden okuyor ve düzenliyor.'' demediğiniz sürece bu kadar baştan savma iş yapabiliyor olduğunuza inanamayacağım. Sorum çok ciddidir.

Ayrıca bundan sonra basılacak olan eserlerde sürekli devam eden bu çeviri ve yazım hatalarının -hata demek ne kadar doğruysa- devam etmemesi için bir değişiklik yapılıp yapılmayacağını da merak ediyorum. Çünkü eğer bu şekilde devam edecekse okur olarak okuyamayacağım şeylere para vermek istemiyorum. Benim gibi düşünen insanların varlığından da haberdarım hani.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 26 Şubat 2012, 21:09:56 »
Facebook grubunuzun duvarı neden okuyuculara açık değil? Siz neredesiniz? Ekim ayından beri buraya uğramamışsınız. Sorularımıza cevap vermeyecekseniz neden soru hattı etkinliğine katılmayı kabul ettiniz? Neuromancer'daki inanılmaz dizgi hataları hakkında bizlere açıklama borçlu olduğunuzu düşünmüyor musunuz?

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Şubat 2012, 17:29:08 »
Facebook gruplarında üsteleyerek bu kitapla ilgili açıklama yapıp yapmayacaklarını sordum ve grupta bloklandım, iyi mi!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Şubat 2012, 17:30:01 »
Facebook gruplarında üsteleyerek bu kitapla ilgili açıklama yapıp yapmayacaklarını sordum ve grupta bloklandım, iyi mi!

Tam beklediğim şey oldu! Tam olarak bunu yapacaklarını biliyordum ya!

Bir de senin tepki yorumuna 25 kişi katıldı, beğendi. İyice kötü duruma düştüler. Eee abla ZEHİR ZIKKIM OLSUN verdiğimiz paralar.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 04 Haziran 2012, 14:05:38 »
okumak istediğim ama 6:45'ten basılan kitapları 2. el alıyorum. Veya arkadaşlardan ödünç alıyorum. Sorum yok, zaten sorsak cevap veren de yok.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 13 Haziran 2012, 17:52:53 »
Neuromancer'ın editörlüğü ve çevirisi neden Cyberpunk'a bayılan bir adamı türden soğutacak kadar kötü?
#rekt

Çevrimdışı mayday

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 15 Kasım 2014, 22:36:32 »
stephen king kurtadamın döngüsünü bulmak sahaf sahaf dolaşırken bile nerdeyse imkansız. benim durumumda da çok insan var. tekrar basılıcak mı?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 02 Aralık 2014, 02:07:01 »
stephen king kurtadamın döngüsünü bulmak sahaf sahaf dolaşırken bile nerdeyse imkansız. benim durumumda da çok insan var. tekrar basılıcak mı?

Buradaki yetkiliden bir cevap alacağınızı zannetmiyorum, o yüzden ben söyleyeyim: Hayır. Büyük ihtimalle telifi ellerinden çoktan çıkmıştır. Bu konuda Altın Kitaplar'ın kapısını çalmak daha mantıklı. Belki onlar yeniden basabilir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mayday

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 09 Aralık 2014, 23:26:20 »
teşekkür ederim

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 10 Aralık 2014, 10:05:59 »
6:45 yayınları hakkında nereye baksam çeviri sorunları olduğu söyleniyor. Yeni kitap basımlardan önce çevirmen aramaları gerekiyor. 6:45 yayınını duyan her müşteri sanırım kitabı görür görmez soğuyor. O kadar eleştiriye kulak tıkamak sanırım ayrı bir hüner

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 10 Aralık 2014, 10:11:52 »
Facebook sayfasında eleştirenlerle alay edip sayfadan engelliyorlardı bir ara. Hatta bunu çevirmen olan Yosun ablaya (kahlan amnell) yapmaları da çok acayipti.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #43 : 19 Ocak 2015, 22:41:09 »
Ender serisinin ve ona bağlı kitapların devamı gelecek mi? (iyimserlik)
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 16 Şubat 2015, 17:58:48 »
Altıkırkbeş, uzun süredir tükenmiş olan P.K. Dick kitapları "Marsta Zaman Kayması", "Albemuth Özgür Radyosu" ve "Simulakra"yı tekrar basmış ve şu an ön siparişte. Kitapları arayıpta bulamayan PKD okurlarına duyurulur.

http://www.645dukkan.com/collections/on-siparis