Kayıt Ol

Arkadaş Yayınları ve Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle

Gerek fantastik, gerek bilim kurgu, gerekse çocuk eserleri konusunda, bunlar harici türümüz dışında yine çok sağlam kitaplar ile adı ülkemiz genelinde sıkça sarfedilen Arkadaş Yayınları'na sorularınızı bu başlık altında sorabilirsiniz.

Arkadaş Yayınları hakkında bilgi için buraya tıklayın.

Yayınevi yetkilisi: Boğaç Erkan ve Farus
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Ynt: Arkadaş Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2011, 17:43:54 »
İlk soru benden gelsin o zaman :)

Mistborn sersinin ilk kitabı ''The Final Empire'' ı ve Stormlight archives serisinin ilk kitabı ''The Way Of Kings'' i ne zaman çevireceksiniz?

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2011, 09:51:03 »
İlk soru benden gelsin o zaman :)

Mistborn sersinin ilk kitabı ''The Final Empire'' ı ve Stormlight archives serisinin ilk kitabı ''The Way Of Kings'' i ne zaman çevireceksiniz?

Aynı soruyu soracaktım bende acaba belirli bir tarih varmı?
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2011, 08:15:33 »
Öncelikle herkese merhaba.

Tahmin ettiğim üzere en zor soruyu ilk sormuşsunuz. :) Daha önceki tecrübelerim bana kesin tarihler vermenin tehlikeli olduğunu çoktan öğretti. Ama çeviri aşamasında ve epey ilerlemiş olduğunu söyleyebilirim.

Size bir sır vereyim, kitapların çıkış tarihleri sorulduğunda, olabildiğince geniş, olabildiğince muğlak ve olabildiğince uzak tarihler vermek daha iyi oluyor. Aksinin yaptığınız zaman kendi kendinizi bağlamış oluyorsunuz ve insan bir söz verdi mi bunu tutmak istese de bunu gerçekleştirmek her zaman mümkün olmuyor ne yazık ki.

Neyse, çenem düştü. Şöyle desem nasıl olur?

2015'ten önce raflarda!

:)

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2011, 10:11:59 »
Öncelikle herkese merhaba.

Tahmin ettiğim üzere en zor soruyu ilk sormuşsunuz. :) Daha önceki tecrübelerim bana kesin tarihler vermenin tehlikeli olduğunu çoktan öğretti. Ama çeviri aşamasında ve epey ilerlemiş olduğunu söyleyebilirim.

Size bir sır vereyim, kitapların çıkış tarihleri sorulduğunda, olabildiğince geniş, olabildiğince muğlak ve olabildiğince uzak tarihler vermek daha iyi oluyor. Aksinin yaptığınız zaman kendi kendinizi bağlamış oluyorsunuz ve insan bir söz verdi mi bunu tutmak istese de bunu gerçekleştirmek her zaman mümkün olmuyor ne yazık ki.

Neyse, çenem düştü. Şöyle desem nasıl olur?

2015'ten önce raflarda!

:)

Bunada şükür ya 2016 deseydiniz ne yapardık. :P
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2011, 12:48:24 »
Peki Brandon Sanderson kitapları dışında yayın programınızda hangi kitaplar var ?

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2011, 10:20:25 »
Merhaba Arkadaşlar,

Çok yakında, hatta 2-3 hafta sonra Manga-Death Note raflarda yerini bulacak. Toplam 12 kitaptan oluşacak olan serinin ilk 4 cildi birden ekim ayında Türkçe şekliyle piyasalarda kendine yer bulacak.

daha fazla bilgi edinmek isterseniz facebook sayfamızdan da araştırmalarınıza devam edebilirsiniz  ;)

http://www.facebook.com/#!/arkadasyayinlari

Gelişmeleri bildirmeye ve sorularınızı olabildiğince cevaplamaya devam edeceğiz.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2011, 13:26:26 »
Çok güzel yazın başında böyle bir şey olabileceğini duymuştum ama artık asparagas olduğunu düşünmeye başlamıştım... Gerçekten başarılı bir seçim olmuş. Serinin hedeflenen başarıyı göstereceğinden benim hiçbir şüphem yok. Umarım nice manga serisinin ilki Death Note olur ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2011, 18:04:33 »
Death Note kitaplığımda bulunmasını çok istediğim bir seriydi gerçekten harika olmuş. İlk 4 cildini aynı anda mı piyasaya sürcekseniz yoksa ekim ayında her hafta bir tane şeklinde mi olacak?

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2011, 09:30:20 »
Ekim ayında dört cildi aynı anda piyasaya süreceğiz. sonrasında geriye kalan 8 cildi sanırım her ay bir tane şeklinde çıkartmaya başlayacağız. Yani diğer ciltlerin ne zaman çıkacağını buradan ben size haber veririm.
Ekim ayında kitapalrın piyasaya çıktığı günü de elbette sizlerle paylaşacağım. Ben bile sabırsızlıkla bekliyorum, dediğiniz gibi ben de kitaplığıma yerleştireceğim çıkar çıkmaz :)
Unutmadan ekleyeyim: Manga-Death Note yukarıda eklediğim kitap kapağından da göreceğiniz üzere Arkadaş Yayınevi'ne bağlı olan Akılçelen Kitaplar tarafından piyasaya sürülüyor. Alacağınız zaman karışıklık olmasın ;)

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2011, 01:44:42 »
Aklıma bir şey daha takıldı acaba ciltlerin boyutu gerekli şeylerin çıkardığı naruto gibi ingilizce ciltlerden daha ufakmı olacak yoksa ingilizce ciltlerle aynı boyuttamı olacak?

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2011, 08:51:04 »
Boyutlar daha büyük olacak.. gerisi sürpriz olsun :)

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2011, 09:00:20 »

Bu da Death Note 2'nin kapak görseli :)

Çevrimdışı BsO29Ak

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Eylül 2011, 23:53:35 »
Jonathan Stroud'un Bartimaeus serisini büyük bir ilgiyle okudum acaba serinin 4. kitabı The Ring of Solomon'u yayınlamayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 30 Eylül 2011, 12:45:31 »
Ben de sormuştum bunu, çevirideymiş. Bu arada dördüncü kitap değil de, ek kitap Süleyman'ın Yüzüğü. :)